• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lámpa tartókonzol készítése

ierdelyi

Főkertész
Sziasztok!

Az itthoni akvárium fölé készítenék egy lámpa tartókonzolt. Mivel az anyagot 6m-es szálban tudom megvenni, ha valakit érdekel - és megfelelő minőségű lesz - akkor egy párat eladnék/átadnék.

Anyagában azt ATI lámpához tervezem.

Anyaga szálcsiszolt roszdamentes acél vagy aluminium lesz. Külső átmérő 25mm. Egy hajlítással tervezem és a vége is behegesztve. Körülbelül mint a képen látható,

.lamp1.jpg2018-08-10 15_55_02-Rozsdamentes szálcsiszolás _ Lakatosipari munkák.png

A cső alsó rögzítést az egyedi igénynek megfelelően kitaláljuk. Illetve amin még gondolkodom, hogy a drótot és az elektromos kábelt miként lehet esztétikusan a csőbe rejteni, de meglesz a megoldás.

Az árról nem tudok még nyilatkozni. Első becslésem valahol 6 és 15.000 forint között van egy párra.
Várható elkészülés: kb 2-3 hét.

Ha érdekel, írj és megbeszéljük a részleteket.

István
 

Attachments

  • newsetuplightstand.jpg
    newsetuplightstand.jpg
    21.8 KB · Megtekintések: 44
EZT a topikot láttad?
Két dolog miatt nem szeretik sokan ezt a megoldást. Az egyik az anyagvastagság (25 mm), ami nem túl dizájnos. A másik pedig a tartó elhelyezése, mert sokakat zavar, ha az akvárium mögött látható. Mondjuk aki nem fotózza az akváriumot, azt szerintem ez kevésbé zavarja.
Egy időben én is terveztem HASONLÓ MEGOLDÁSt, de a hozzászólások meggyőztek, így elvetettem, simán plafonról függesztett lett a lámpa.
 
EZT a topikot láttad?
Két dolog miatt nem szeretik sokan ezt a megoldást. Az egyik az anyagvastagság (25 mm), ami nem túl dizájnos. A másik pedig a tartó elhelyezése, mert sokakat zavar, ha az akvárium mögött látható. Mondjuk aki nem fotózza az akváriumot, azt szerintem ez kevésbé zavarja.
Egy időben én is terveztem HASONLÓ MEGOLDÁSt, de a hozzászólások meggyőztek, így elvetettem, simán plafonról függesztett lett a lámpa.

Az anyagvastagság kérdésében picit bizonytalan vagyok. A 20mm már olyan vékonykának tűnik... optikailag természetesen.

Az akksi hátán fólia lesz, így nem zavar.
A plafon nálam is működhetne csak 3m körül van a magasság, és az már nem néz ki olyan jól.

A topikokat végigfutom, köszönöm.
 
  • Like
Reactions: fkf
EZT a topikot láttad?
Két dolog miatt nem szeretik sokan ezt a megoldást. Az egyik az anyagvastagság (25 mm), ami nem túl dizájnos. A másik pedig a tartó elhelyezése, mert sokakat zavar, ha az akvárium mögött látható. Mondjuk aki nem fotózza az akváriumot, azt szerintem ez kevésbé zavarja.
Egy időben én is terveztem HASONLÓ MEGOLDÁSt, de a hozzászólások meggyőztek, így elvetettem, simán plafonról függesztett lett a lámpa.

Nagyon tetszik a naplód... megvan a mai olvasmány... :)
 
Anyagvastagsághoz adalék info: most készítenek egy állványtól független, talpon álló lámpatartót, 15 mm-es zártszelvényből. Van egy másik, 20 mm-es zártszelvényből, arra 10 kg-t csont nélkül fel lehet akasztani, de én is a plafonba fúrást választanám, ha tudnám, hogy hol lesz az akva végleges helye :D
 
Sziasztok!

Végre elkészült a konzol. Sajnos nem lett a legjobb a kép, majd pótolom:)
0-50cm között állítható a magassága. Rejtett kábelezés. Rozsdamentes acél szálcsiszolva.

Nem teljesen olyan lett, mint amilyennek elképzeltem:
- az akvárium mérete miatt nem érem el a magasság állítót :)
- az egyenletlen terhelés és egy pontos felfogatás miatt jobbra hajlik (ezt kompenzálja a virág jelenleg:) )
- van egy kis előre hajlása is, mert a tartókonzol nem lett tökéletes. Ezt egy távtartóval kompenzálom.

Maradt még 2 x 1,5m 15x30-as rozsdamentes acélom. Ha valaki szeretne egy tartót, akkor keressen nyugodtan, és összehozunk valamit.
 

Attachments

  • 20180914_073653.jpg
    20180914_073653.jpg
    141.7 KB · Megtekintések: 53
  • 20180909_203550.jpg
    20180909_203550.jpg
    93.4 KB · Megtekintések: 46
Back
Oldal tetejére