1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Lámpa tartókonzol készítése

Kategória: '"Csináld magad" (DIY) - barkács megoldások és tech', témanyitó: ierdelyi, téma nyitása: Aug 10, 2018.

1. ierdelyi
    Épp nem fórumozik ...

ierdelyi Kertész szaki

Tag:
    Aug 20, 2017
    Kedvelik:
    182
    Hely:
    Budapest 2. kerület
    Sziasztok!

Az itthoni akvárium fölé készítenék egy lámpa tartókonzolt. Mivel az anyagot 6m-es szálban tudom megvenni, ha valakit érdekel - és megfelelő minőségű lesz - akkor egy párat eladnék/átadnék.

Anyagában azt ATI lámpához tervezem.

Anyaga szálcsiszolt roszdamentes acél vagy aluminium lesz. Külső átmérő 25mm. Egy hajlítással tervezem és a vége is behegesztve. Körülbelül mint a képen látható,

. lamp1. 2018-08-10 15_55_02-Rozsdamentes szálcsiszolás _ Lakatosipari munkák.

A cső alsó rögzítést az egyedi igénynek megfelelően kitaláljuk. Illetve amin még gondolkodom, hogy a drótot és az elektromos kábelt miként lehet esztétikusan a csőbe rejteni, de meglesz a megoldás.

Az árról nem tudok még nyilatkozni. Első becslésem valahol 6 és 15.000 forint között van egy párra.
    Várható elkészülés: kb 2-3 hét.

Ha érdekel, írj és megbeszéljük a részleteket.

István

Mellékletek:

2. Jopet

Jopet Legenda

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    8,126
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Map
    EZT a topikot láttad?
    Két dolog miatt nem szeretik sokan ezt a megoldást. Az egyik az anyagvastagság (25 mm), ami nem túl dizájnos. A másik pedig a tartó elhelyezése, mert sokakat zavar, ha az akvárium mögött látható. Mondjuk aki nem fotózza az akváriumot, azt szerintem ez kevésbé zavarja.
    Egy időben én is terveztem HASONLÓ MEGOLDÁSt, de a hozzászólások meggyőztek, így elvetettem, simán plafonról függesztett lett a lámpa.

dexkill kedveli.
  3. ierdelyi
    Épp nem fórumozik ...

ierdelyi Kertész szaki

Tag:
    Aug 20, 2017
    Kedvelik:
    182
    Hely:
    Budapest 2. kerület
    Az anyagvastagság kérdésében picit bizonytalan vagyok. A 20mm már olyan vékonykának tűnik... optikailag természetesen.

Az akksi hátán fólia lesz, így nem zavar.
    A plafon nálam is működhetne csak 3m körül van a magasság, és az már nem néz ki olyan jól.

A topikokat végigfutom, köszönöm.

fkf kedveli.
  4. ierdelyi
    Épp nem fórumozik ...

ierdelyi Kertész szaki

Tag:
    Aug 20, 2017
    Kedvelik:
    182
    Hely:
    Budapest 2. kerület
    Nagyon tetszik a naplód... megvan a mai olvasmány... :)

Jopet kedveli.
  5. Jopet

Jopet Legenda

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    8,126
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Map
    Vigyázz vele, mert nem minden az, aminek látszik :)

6. dexkill
    Épp nem fórumozik ...

dexkill VIP kertész

Tag:
    Máj 7, 2014
    Kedvelik:
    1,123
    Hely:
    Pécs
    Anyagvastagsághoz adalék info: most készítenek egy állványtól független, talpon álló lámpatartót, 15 mm-es zártszelvényből. Van egy másik, 20 mm-es zártszelvényből, arra 10 kg-t csont nélkül fel lehet akasztani, de én is a plafonba fúrást választanám, ha tudnám, hogy hol lesz az akva végleges helye :D

7. Victor

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,945
    Hely:
    Várpalota város, Veszprém megye
    Map
    2,6m belmagasság, 80 centis bútor+45centis akvárium, felette DIY lámpa

Mellékletek:

dexkill kedveli.
  8. ierdelyi
    Épp nem fórumozik ...

ierdelyi Kertész szaki

Tag:
    Aug 20, 2017
    Kedvelik:
    182
    Hely:
    Budapest 2. kerület
    Sziasztok!

Végre elkészült a konzol. Sajnos nem lett a legjobb a kép, majd pótolom:)
    0-50cm között állítható a magassága. Rejtett kábelezés. Rozsdamentes acél szálcsiszolva.

Nem teljesen olyan lett, mint amilyennek elképzeltem:
    - az akvárium mérete miatt nem érem el a magasság állítót :)
    - az egyenletlen terhelés és egy pontos felfogatás miatt jobbra hajlik (ezt kompenzálja a virág jelenleg:) )
    - van egy kis előre hajlása is, mert a tartókonzol nem lett tökéletes. Ezt egy távtartóval kompenzálom.

Maradt még 2 x 1,5m 15x30-as rozsdamentes acélom. Ha valaki szeretne egy tartót, akkor keressen nyugodtan, és összehozunk valamit.

Mellékletek:

elektrorudi és star67 kedvelik.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése