• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lakásunk Dísze 60 literben

A sima háztartási hypo is jobb megoldás mint a domestos, a hatóanyag ugyanaz, csak nincs adalékolva.
Mi 50%-ban szoktuk keverni csapvízzel egy kis befőttesüvegben, kb 10 percet áll benne bekapcsolt állapotban a diffúzor, majd amikor tiszta, akkor áttesszük sima vízbe és abban hagyjuk amíg végzünk a vízcserével (kb 10-20 perc).
 
Megpróbálkozom én is első körben így takarítani a kis aukciós link moderálva-es difit, de azért tartalékban berendeltem még egy cserélhető porlasztós diffúzort is tartalékba.
Es ha ennek a kettonek az arabol vettel volna egy aquario neot, akkor teljesen elegedett lennel mind a teljesitmennyel, mind a bubimerettel. :)
 
Egy kis helyzetjelentés. :)
Múlt hétvégére beszereztem egy RO szűrőt a Tropical oldaláról, ezt a mosócsapos verziót, hogy ne kelljen a csöveket ki- be húzgálni ha átmosatnám. Tökre jól sikerült beszerelni, szépen folyik belőle a víz pedig a 4. emeleten vagyok. Így most már nem kell másik városból kannában hordanom haza drága pénzért. :)

Javasoltátok, a Foszfát adagolást korábban és Easylife-osat adagoltam is naponta finoman de mivel kicsit több agancsalgám lett, gondoltam abbahagyom a múlt héten. Úgy tűnik rossz döntés volt, ugyanis talán azóta még több lett az agancsalga és beindult az üvegen a zöld pontalga is. A CO2 eddig úgy 0,6-0,7 bubi/mp-vel ment csak világítás időben, napi 3 ml Green Aqua Micro és 3 ml Green Aqua Macro és 1,5 ml Excel társaságában.

PH: 7-7,5
GH: 6
KH: 3
Vas: 1,8 (csatolt képen a tesz ami lejárt szavidős és háromszoros vízzel végezve mert gondoltam így jobban el tudom dönteni a pontos értéket)
NO2: 0,05
NO3: 5-10
PO4: 0,1-0,2

Az algák, a fenti vízparaméterek (amiket reggel mértem tápozás előtt) és a képeken látható növénygondok miatt gondoltam módosítok egy kicsit a következőkön:
Először is ismét elkezdem adagolni naponta az Easy foszfátot mert szerintem amiatt lehet sok a vas és amiatt van pár növény rottyon.
Aktív táptalaj miatt (JBL Aquabasis plusz) 2 ml-re csökkentem a napi Micro tápot, a Macro-t hagyom 3 ml-en. Ezen túl növelem a CO2-t bő 1 bubi/mp-re (ezt reggel megtettem és most a világítás félidőben 7 a PH).

Kicsit alakítottam is az akván mert nagyon szaporodott a Limnophila sessiliflora, így jobb hátulról kiírtottam és hátra futtatom a Tripartitát, mert az a rész látszik ha belépek a szobába.

Erősítsetek meg, hogy jók a fenti döntések. :)
 

Attachments

  • IMG_20191109_094805.jpg
    IMG_20191109_094805.jpg
    223.8 KB · Megtekintések: 49
  • IMG_20191109_094822.jpg
    IMG_20191109_094822.jpg
    169 KB · Megtekintések: 68
  • IMG_20191109_095024.jpg
    IMG_20191109_095024.jpg
    348.8 KB · Megtekintések: 69
  • IMG_20191109_095253.jpg
    IMG_20191109_095253.jpg
    349.6 KB · Megtekintések: 66
  • IMG_20191109_095323.jpg
    IMG_20191109_095323.jpg
    370.8 KB · Megtekintések: 52
  • IMG_20191109_095402.jpg
    IMG_20191109_095402.jpg
    183 KB · Megtekintések: 50
  • IMG_20191109_095737.jpg
    IMG_20191109_095737.jpg
    297.2 KB · Megtekintések: 52
  • IMG_20191109_101530.jpg
    IMG_20191109_101530.jpg
    147.2 KB · Megtekintések: 62
Egy kis helyzetjelentés. :)
Múlt hétvégére beszereztem egy RO szűrőt a Tropical oldaláról, ezt a mosócsapos verziót, hogy ne kelljen a csöveket ki- be húzgálni ha átmosatnám. Tökre jól sikerült beszerelni, szépen folyik belőle a víz pedig a 4. emeleten vagyok. Így most már nem kell másik városból kannában hordanom haza drága pénzért. :)

Javasoltátok, a Foszfát adagolást korábban és Easylife-osat adagoltam is naponta finoman de mivel kicsit több agancsalgám lett, gondoltam abbahagyom a múlt héten. Úgy tűnik rossz döntés volt, ugyanis talán azóta még több lett az agancsalga és beindult az üvegen a zöld pontalga is. A CO2 eddig úgy 0,6-0,7 bubi/mp-vel ment csak világítás időben, napi 3 ml Green Aqua Micro és 3 ml Green Aqua Macro és 1,5 ml Excel társaságában.

PH: 7-7,5
GH: 6
KH: 3
Vas: 1,8 (csatolt képen a tesz ami lejárt szavidős és háromszoros vízzel végezve mert gondoltam így jobban el tudom dönteni a pontos értéket)
NO2: 0,05
NO3: 5-10
PO4: 0,1-0,2

Az algák, a fenti vízparaméterek (amiket reggel mértem tápozás előtt) és a képeken látható növénygondok miatt gondoltam módosítok egy kicsit a következőkön:
Először is ismét elkezdem adagolni naponta az Easy foszfátot mert szerintem amiatt lehet sok a vas és amiatt van pár növény rottyon.
Aktív táptalaj miatt (JBL Aquabasis plusz) 2 ml-re csökkentem a napi Micro tápot, a Macro-t hagyom 3 ml-en. Ezen túl növelem a CO2-t bő 1 bubi/mp-re (ezt reggel megtettem és most a világítás félidőben 7 a PH).

Kicsit alakítottam is az akván mert nagyon szaporodott a Limnophila sessiliflora, így jobb hátulról kiírtottam és hátra futtatom a Tripartitát, mert az a rész látszik ha belépek a szobába.

Erősítsetek meg, hogy jók a fenti döntések. :)
Szia!
Mennyi a szavatossága a reagenseknek?
Most készülék venni egy párat, de mivel nagyon kevés fog nálam fogyni, és amúgy nem olcsó, jó lenne tudni, hogy kb. mire figyeljek (a szavatossági idő tekintetében) vásárláskor?
 
Szia!
Mennyi a szavatossága a reagenseknek?
Most készülék venni egy párat, de mivel nagyon kevés fog nálam fogyni, és amúgy nem olcsó, jó lenne tudni, hogy kb. mire figyeljek (a szavatossági idő tekintetében) vásárláskor?

A gyártó 1 év garanciát vállal rá, legalább is a tesztgyomagomra az van írva, de egy kedves kolléga akitől vettem azt mondta, hogy tapasztalat szerint 3-4 évig nincs velük gond. Gondolom ez nagyban függ a tárolási körülményektől is de én úgy voltam vele, hogy jó 2 évig akkor biztos megfelelő lesz. :)
Én ha boltba veszem és akciós, mindenképp ügyelnék a gyártási időre.
 
Szia!
Mennyi a szavatossága a reagenseknek?
Most készülék venni egy párat, de mivel nagyon kevés fog nálam fogyni, és amúgy nem olcsó, jó lenne tudni, hogy kb. mire figyeljek (a szavatossági idő tekintetében) vásárláskor?
Szia!
Köszi.
... és a képen látható barnás színű teszt hány éves volt?
 
Szia!
Köszi.
... és a képen látható barnás színű teszt hány éves volt?
Tesztecsomagon 2017.08. dátum szerepel, gondolom onnantól egy évig volt minőségi termék. A színe nekem sem tetszik, gondoltam hátha valaki rávágja, h kuka. :)
 
Tesztecsomagon 2017.08. dátum szerepel, gondolom onnantól egy évig volt minőségi termék. A színe nekem sem tetszik, gondoltam hátha valaki rávágja, h kuka. :)
Sajnos a törvény lehetőséeg ad a gyártóknak / kereskedőknek a trükközésre (naná!).
Fel kell tüntetniük valami számokat a terméken... De, hogy abból egyértelműen következzen, hogy a számsor mit is jelöl, arra már semmilyen előírás nincs. Ha véletlenül a számsorból nyilvánvalan következik, hogy az egy dátumot jelöl, még akkor sem biztos, hogy az a gyártási idő, (amitől fogva mondjuk 1 évig őrzi meg a minőségét), vagy a szavatosság lejárati ideje?
Közben megnéztem a saját tesztjeimnet is (JBL):
Kettőn 02.2021. van
Az egyiken pedig 03. 2022.
Ők korrektül tüntették fel a lejárati időt. De ez nincs mindíg így.
Nem tudom, a teszcsomagodon mi módon van jelölve a dátum, de ha az nem a gyártási idő, hamen a lejárati idő, akkor bizony.... :(
O.T. vége. Bocs.
 
Utoljára módosított:
Sajnos a törvény lehetőséeg ad a gyártóknak / kereskedőknek a trükközésre (naná!).
Fel kell tüntetniük valami számokat a terméken... De, hogy abból egyértelműen következzen, hogy a számsor mit is jelöl, arra már semmilyen előírás nincs. Ha véletlenül a számsorból nyilvánvalan következik, hogy az egy dátumot jelöl, még akkor sem biztos, hogy az a gyártási idő, (amitől fogva mondjuk 1 évig őrzi meg a minőségét), vagy a szavatosság lejárati ideje?
Közben megnéztem a saját tesztjeimnet is (JBL):
Kettőn 02.2021. van
Az egyiken pedig 03. 2022.
Ők korrektül tüntették fel a lejárati időt. De ez nincs mindíg így.
Nem tudom, a teszcsomagodon mi módon van jelölve a dátum, de ha az nem a gyártási idő, hamen a lejárati idő, akkor bizony.... :(
O.T. vége. Bocs.
JBL telsztcsomag ez is. A vas teszt valóban nem az igaz de a többi nem tűnik rossznak, de tudom, hogy sokáig már nem lesz jó. Viszont azért is vettem meg mert az utántöltő sokkal olcsóbb bele.
 
3 napja jutottam csak hozzá foszfáthoz, a helyi és környékbeli városokban nem kaptam. Reggelente adagoltam és most mérve 1,5 körül van, szóval most visszaveszek belőle. Rendeltem egy JBL vas tesztet is, tekintve, hogy a meglévő talán megadta magát. Most este mérve 0,6 a vas.
Másfél hete 3 ml macro és 2 ml micro ment az akvába meg a napokban még foszfát is külön de azzal felhagyok.
A Hygrophila (főképp ezen látszik) pöttyös levelei meg talán Káliumhiányra utalhatnak de azt külön nem tudok adagolni nekik.

Pontalgám nem sok van, viszont agancsalga továbbra is megvan, azzal küzdök még.
A ki- és befolyókat meg kellene takarítanom mert elég retkesek, de akkor már a szűrőt is átöblíteném, mert gondolom indítás óta kapta a megterhelést rendesen. Sok apróbb levélmaradványt is összeszedhetett.
 
Még mindig van algám, de most megnyírtam, megritkitottam a növényeket és inkább visszaveszek a tápozásból majd figyelem lesz e valamiféle hiánytünet.
Csatolok egy képet a jelenlegi állapotról meg pár részletképet az algákról. Gondolkoztam, hogy legközelebb nem atudom tápozáshoz hanem a fényhez nyúlok.
Most már van foszfátom, szereztem be vasat is de ez utóbbit csak egyszer adtam, bem akarok a GA tápok mellett külön adagolgatni. Vörös növények vörösek, azzal nincs gond.
 

Attachments

  • IMG_20191209_180320.jpg
    IMG_20191209_180320.jpg
    163 KB · Megtekintések: 27
  • IMG_20191209_180255.jpg
    IMG_20191209_180255.jpg
    235.5 KB · Megtekintések: 28
  • IMG_20191209_180234.jpg
    IMG_20191209_180234.jpg
    254.4 KB · Megtekintések: 27
  • IMG_20191209_180115.jpg
    IMG_20191209_180115.jpg
    342.7 KB · Megtekintések: 28
  • IMG_20191209_180047.jpg
    IMG_20191209_180047.jpg
    255.6 KB · Megtekintések: 38
  • IMG_20191209_180024.jpg
    IMG_20191209_180024.jpg
    365.7 KB · Megtekintések: 37
A River Bank-ben én is küzdöttem aganccsal mostanában. Puha levelű növényekről minden esetben vágd le a levelet, ha csak kicsi van akkor is (microsorumról is). Anubiast pedig célzottan carbózd. Nem kell túltolni! Egy idő után ha van mi megegye, el fog tűnni, de legalábbis olyan mértékben csökken, hogy nem lesz probléma.
 
A River Bank-ben én is küzdöttem aganccsal mostanában. Puha levelű növényekről minden esetben vágd le a levelet, ha csak kicsi van akkor is (microsorumról is). Anubiast pedig célzottan carbózd. Nem kell túltolni! Egy idő után ha van mi megegye, el fog tűnni, de legalábbis olyan mértékben csökken, hogy nem lesz probléma.

Köszi a tippeket, holnap pont vizet cserélek reggel, akkor ledarabolom az érintett részeket, meg a füvet is megnyírom, Anubiast pedig akkor helyi kezeléssel gyógyítom.
Mindjárt átfutom a naplód is, hátha találok még hasznos infót. :)
 
BÚÉK! :) Csak úgy peregnek a napok...
Az algagond megoldódni látszik. Ahogy terveztem, emeltem a fényerőn kicsit és visszavettem a tápozásból. Napi 1 ml Micro és 2 ml Macro megy a GA tápokból és 1 ml Excel. Az Excel-t a napokban a frontüvegnél lévő (szerintem) BGA algára nyomattam, remélem visszavonul. :)
Egyébként most fogyott ki a Macro tápom és mivel a környéken nem jutottam GA táphoz, valamint a TF tápokat nagyon dícsérték sokan (állítólag könnyebb az egyensúlyt fenntartani), így most kipróbálom a TF tápokat.
A kevesebb táp óta azon túl, hogy a levelekről az alga visszaszorult, a növények is jobban fejlődnek aminek nagyon örülök.
Sajna egy sietős takarítás alkalmával sikerült eltörnöm a co2 diffúzoromat, de szerencsére pont előtte egy héttel jött meg egy tartaléknak beszerzett darab.
 
Back
Oldal tetejére