• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lakásklíma

A víz elvezetésnek végig lejtenie kell 1-2 fokot és a cső vége ahol kifolyik ne legyen vízszin alatt.
Bocsi ezt most nemigazán értem. Ha végig lejt a cső, akkor a vége minden egység alá kerül nem. Milyen vízszint alatt nem lehet?
Amennyire én láttam a vízkifolyó cső végig lejt, és a kültéri egyik tartójához van rögzítve. Gyanítom, hogy a beltéri vízszintezésével lehet gond, mert csak a bal oldalán vannak vízcseppek. Beltéri amúgy vízmértékkel nézve vízszintes, de lehet akkor csalni kell kicsit. Holnap felhívom a szakit mert így azért nem OK, főleg ha lerakom a parkettát is.
 
Bocsi ezt most nemigazán értem. Ha végig lejt a cső, akkor a vége minden egység alá kerül nem. Milyen vízszint alatt nem lehet?
Amennyire én láttam a vízkifolyó cső végig lejt, és a kültéri egyik tartójához van rögzítve. Gyanítom, hogy a beltéri vízszintezésével lehet gond, mert csak a bal oldalán vannak vízcseppek. Beltéri amúgy vízmértékkel nézve vízszintes, de lehet akkor csalni kell kicsit. Holnap felhívom a szakit mert így azért nem OK, főleg ha lerakom a parkettát is.

Persze, de ha pl a kifolyó vége vödörben van és bele is lóg a kifolyott víz szintje alá, az úgy nem lesz jó, nem jut ki belőle a víz. Emiatt a cső a vizet felfogó edény felett végződjön. Ez szokott még tipikus oka lenni annak hogy a beltérinél folyik ki a víz. És most megnéztem, nekem a beltéri 1 fokot lejt. Lehet hanyagság miatt.... de ki tudja..
 
Nekem az udvarra csepeg, jó 2 méter magasról, így ki tud folyni ott. A beltéri tartóját igencsak vizmértékezték, de még a kültérit is milliméterezte az egyik. Viszont ha jól emléksz akkor a vízcső kivezetés a beltéri jobb oldalán van hátul, a vízcseppek meg bal oldalon jelennek meg. Szóval valószínű, hogy kell az az 1 ° lejtés ,lehet reggel kipróbálom ha hazamegyek melóból.
 
Nekem az udvarra csepeg, jó 2 méter magasról, így ki tud folyni ott. A beltéri tartóját igencsak vizmértékezték, de még a kültérit is milliméterezte az egyik. Viszont ha jól emléksz akkor a vízcső kivezetés a beltéri jobb oldalán van hátul, a vízcseppek meg bal oldalon jelennek meg. Szóval valószínű, hogy kell az az 1 ° lejtés ,lehet reggel kipróbálom ha hazamegyek melóból.
Szerintem szólj a szakinak aki felszerelte, ez így még garanciális javításnak számít, tudom nincs garancia de akkor is :D egyébként az enyém vízszintes de ott el lehet szúrni a dolgot hogy a falban ahol a kimennek a csövek, a víz elvezetésére használt cső valahogy megnyomódott és vissza lejt. Ez már elég hogy felgyűljön és visszafele folyon szerintem. De ezek mind csak feltételezések, lehet nem is ez a gond ha valami más pl a párologtatónál is lehet probléma gondolom az illesztéseknél, nézze meg szaki és az a biztos. Csak lényeg hogy járasd mert képesek azt mondani pár perc járatás után hogy ennek semmi baja aztán még el se kezdte a kicsapódást szerencsétlen víz, legyen látható a jelenség.
Addig ne parkettázz mert hamar szedheted fel :D

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
 
Vagy vedd fel telefonnal ahogy csepeg ki belőle és azt is mutassad meg ha pár perc járatás után nem produkálja a csepegést
 
Nálam két akva van a nappaliban a klíma alatt, 300-as és 50-es mindkettő nyitott... nem csöpög ott semmi sehol. Sőt, mivel most még nincsenek nagy melegek - na majd a héten -, a hulladék víz csőben is alig van víz (a kültériből falon kívül átlátszó csővel van bevezetve az ereszcsatornába csak ezért tudom :) ).
 
Nekem a kültéri löki rendesen a vizet mikor dolgozik. Valamit nem tehettek vissza pontosan a helyére, mert úgy néz ki mintha a ventilátorára csepegne egy helyen.
Most kevésbé dolgozik, bár azért így is gyülik a víz, el sajnos nem párolog.
 

Attachments

  • IMG_20170621_135940.jpg
    IMG_20170621_135940.jpg
    74.6 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
@Victor
A beltéri egységnek egy picit lejtenie kell, hogy a kifolyó felé tartson a víz és még véletlenül se álljon meg a csepegő tálcában. A csepegő tálcának mindkét végén van csatlakozási pontja. Az egyiken a kifolyó cső van, míg a másikon egy dugó. A probléma ott szokott kezdődni, ha a beltérit felszerelve meg kell fordítani a csöveket, mert rossz irányba állnak. Ekkor a dugót és a csövet fel kell cserélni. Ez egy hiba lehetőség. Nálam is folyt - végig a falom:mad:
A beltéritől kifelé végig lejtenie kell az elvezető csőnek.
A kültéri egység mindegy milyen magasan van a beltérihez képest, hiszen közöttük csak gáz töltésű csövek vannak.
A kültéri hűtésnél nem csepeghet, fűtésnél viszont csak a kültéri csepeg, tehát érdemes annak is megoldani a csepegés elvezetését.
 
@Victor
A beltéri egységnek egy picit lejtenie kell, hogy a kifolyó felé tartson a víz és még véletlenül se álljon meg a csepegő tálcában.
Reggel mikor hazaértem és bekapcsoltam, elötte megbillentettem (alátámasztottam egy 2 méteres vízmértékkel :D), de úgy is ott voltak a cseppek . De semmi durva folyásra nem kell gondolni sacc/kb 10-15 csepp lehet egész nap, ami valahonnan a ventilátor fölül jöhet, a gép bal szélétől 8 centire. Szóval valami összeszerelési gubanc, vagy elrepedt alkatrész lehet a bűnös. Falra szerencsére nem folyik, akkor nem is lennék nyugodt, mert még natúr gipszkartonon van, és még a parketta sincs megvéve. Szerelőnek küldtem Viberen fotókat, de nyakig van munkával, így nem tudni mikor ér oda. De addigis használhatom így. Lehet, hogy nekem kell majd belenézni :)
 
Back
Oldal tetejére