• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Labeo bicolor - Stendhal hal

Szaki

Főkertész
Sziasztok!

Ez az első posztom ezen az oldalon, eddig csak lelkes olvasó voltam
Nem találtam erről a halról topikot, így nyitottam neki egyet.

A kérdésem az lenne, hogy az esetleges viselkedési problémákat hogyan lehet ennél a halnál kezelni?
Főleg etetés után megőrül és elkezdi kergetni a vörösorrúimat (Hemmigramus bleheri), félek egyszer elkezdenek hullani, pedig nagyon szívós kis halacskák és gyönyörűek.

Nagyon okos hal, amint látja a hálót, már bújik is el a helyére.
Rendkívül agilis amúgy, párom is imádja, főleg amikor teljesen lehetetlen helyekre is bebújik, hogy legelésszen az ott lévő algákból/egysejtűekből.

Sajnos nincs karantén akim, így kérnék ötleteket tőletek! :)

Köszi!
 
Valószínűleg kicsi neki a 160-as akváriunod, mert alapból területvédő és agresszív tud lenni más szemben.
 
Sziasztok!

Ez az első posztom ezen az oldalon, eddig csak lelkes olvasó voltam
Nem találtam erről a halról topikot, így nyitottam neki egyet.

A kérdésem az lenne, hogy az esetleges viselkedési problémákat hogyan lehet ennél a halnál kezelni?
Főleg etetés után megőrül és elkezdi kergetni a vörösorrúimat (Hemmigramus bleheri), félek egyszer elkezdenek hullani, pedig nagyon szívós kis halacskák és gyönyörűek.

Nagyon okos hal, amint látja a hálót, már bújik is el a helyére.
Rendkívül agilis amúgy, párom is imádja, főleg amikor teljesen lehetetlen helyekre is bebújik, hogy legelésszen az ott lévő algákból/egysejtűekből.

Sajnos nincs karantén akim, így kérnék ötleteket tőletek! :)

Köszi!
Az enyém ugyan így viselkedik. Már megígértem neki ,hogy halászlében végzi!:D De a kedvencünk!
 
Mármint a halászlé? ;)
Territoriális halaknál már csak így megy ez. Ezért is hívták a kollégák az egyik aranysügéremet Connor MacCloudnak.
Azt gondolta magáról, hogy ő a hegylakó, és hogy csak egy maradhat. :ROFLMAO:

Igen szép ez a hal, de kell neki egy kisebb tó...
:ROFLMAO:
 
Sziasztok!
Hát kegyetlen egy állat az biztos... De valami fantasztikus egyéniség! Amikor etetek muszály egyszerre 2helyre etetnem mert a többit(neonok,serpák) csúnyán szétkergeti és "elveszi az étvágyukat". Úgy kaptam nincs szívem megvállni tőle. Pedig sokat eszik sokat ürít... Nekem 100 l-ben van. Piszkálja az ancikat is de ők nem foglalkoznak vele, egyedül a baltahasúakat nem bántja.
 
Mióta nemrég beköltözött hozzám egy pár L144 anci, kissé megregulázták Stendikét, kíméletlenül elhajtják (a többi hallal együtt) a kajától. :)

Amúgy azt vettem észre, hogy ha lámpaoltás előtt 15 perccel etetek, kevésbé hajlamos az aggresszióra.
Sőt, a minap vízcsere után egyből kellett etetnem, mert elmentem otthonról este és a vízcsere okozta stressz úgy tűnik hatással van rá, mert ekkor egyáltalán nem bántotta a többieket.

Egy igazi kis házsártos mocsok, de nem adnám el semmi pénzért. :)
 
naa, és én csak most találtam meg ezt a topicot? :D
nekem is van egy stedhalom, 8 éves, kifejlett, gyönyörű. és rettentően agresszív.
az etetés rémálom volt a gurámikkal, szegényeket halálra üldözte.
a legnagyobb ellensége azonban a tüskés angolna. azzal sokat bunyózott a régi helyükön.
350 literesben volt, de kénytelen voltam költöztetni, mert még egy ekkora akvában is egy kis gyökér volt. most csak ancikkal van együtt, illetve az angolnával, de annak egy bombabiztos bunkert építettem, így érdekes, hogy nyugi van. az angolna egymagában is egész nap elbújt, éjjel turkál csak, akkor meg úgy láttam, hogy nem zavarják egymás köreit. az etetését illetően, lehet, hogy kéne neki is adnom a forrázott spenótból? úgy olvastam, hogy szereti a zöldséget, de eddig krillel, artemia rákkal etettem.
 
naa, és én csak most találtam meg ezt a topicot? :D
nekem is van egy stedhalom, 8 éves, kifejlett, gyönyörű. és rettentően agresszív.
az etetés rémálom volt a gurámikkal, szegényeket halálra üldözte.
a legnagyobb ellensége azonban a tüskés angolna. azzal sokat bunyózott a régi helyükön.
350 literesben volt, de kénytelen voltam költöztetni, mert még egy ekkora akvában is egy kis gyökér volt. most csak ancikkal van együtt, illetve az angolnával, de annak egy bombabiztos bunkert építettem, így érdekes, hogy nyugi van. az angolna egymagában is egész nap elbújt, éjjel turkál csak, akkor meg úgy láttam, hogy nem zavarják egymás köreit. az etetését illetően, lehet, hogy kéne neki is adnom a forrázott spenótból? úgy olvastam, hogy szereti a zöldséget, de eddig krillel, artemia rákkal etettem.

Lámpaoltás után nálam is lenyugszik, bár néha-néha odalegyint a kisebbeknek akkor is. Reggel és napközben meg kenyérre lehet kenni. :)
Most nagyjából 8 centis lehet, 1 centit nőtt május óta.

A tied mekkora? :D
 
naa, és én csak most találtam meg ezt a topicot? :D
nekem is van egy stedhalom, 8 éves, kifejlett, gyönyörű. és rettentően agresszív.
az etetés rémálom volt a gurámikkal, szegényeket halálra üldözte.
a legnagyobb ellensége azonban a tüskés angolna. azzal sokat bunyózott a régi helyükön.
350 literesben volt, de kénytelen voltam költöztetni, mert még egy ekkora akvában is egy kis gyökér volt. most csak ancikkal van együtt, illetve az angolnával, de annak egy bombabiztos bunkert építettem, így érdekes, hogy nyugi van. az angolna egymagában is egész nap elbújt, éjjel turkál csak, akkor meg úgy láttam, hogy nem zavarják egymás köreit. az etetését illetően, lehet, hogy kéne neki is adnom a forrázott spenótból? úgy olvastam, hogy szereti a zöldséget, de eddig krillel, artemia rákkal etettem.
Kaja szempotjából az enyémek el vannak kényeztetve: fagyasztottból fekete és vörös szúnyog, cyclops, sórák, bolharák. Élő tubifex, harcsatabletta, szárított vörösszúnyog, vipan, vipagran, forrázott uborka és cukkíni. Na ezek fölváltva. Elég változatos sztem.
Ez a "pásztor" megeszik mindent!
 
Kaja szempotjából az enyémek el vannak kényeztetve: fagyasztottból fekete és vörös szúnyog, cyclops, sórák, bolharák. Élő tubifex, harcsatabletta, szárított vörösszúnyog, vipan, vipagran, forrázott uborka és cukkíni. Na ezek fölváltva. Elég változatos sztem.
Ez a "pásztor" megeszik mindent!

Nálam a lemezest, a granulátumot, a fagyit, a cukkinit, de még az algatabit is megeszi, néha még az aljzaton is végigmegy azzal a jellegzetes vibráló szájmozgásával. :)
 
Nálam a lemezest, a granulátumot, a fagyit, a cukkinit, de még az algatabit is megeszi, néha még az aljzaton is végigmegy azzal a jellegzetes vibráló szájmozgásával. :)
Igen jó kosztos az enyém is.
Amit felsoroltam minden jöhet neki...:)))
 
Cukkinim ugyis van itthon, holnap forrazva megkinalom vele.
Szaki, 12 centisre mertem ma nagyjabol, igazabol 11-12 kozott van. Ha jol remlik, ez a kifejlett allapot. (y)
 
Sziasztok! Most kaptam ajándékba egy Labeo bicolor halacskát, de félek betenni a növényes aksimba, mert abba van pár kb 1cm-es kis garnéla. Szerintetek bántaná őket?
 
Sziasztok! Most kaptam ajándékba egy Labeo bicolor halacskát, de félek betenni a növényes aksimba, mert abba van pár kb 1cm-es kis garnéla. Szerintetek bántaná őket?

Nekem békén hagyja az RC-ket, csak etetéskor őrül meg, de akkor is a pontylazacokat kergeti ideig-óráig. Lámpaoltáskor lenyugszik őfelsége. :)
 
üdv!
az lenne a kérdésem hogy van egy labeom jelenleg egy 144 literes akváriumban(80x40x45). Elég agresszív a szumátraiakat állandóan kergette de például a kis sziámi algaevőket nem piszkálja. Probáltam neki helyet keresni. Most lehetőségem lenne egy 270 literes (120x50x45) akváriumot építeni. Szerintetek ekkorában van esély rá hogy lenyugszik és tudok mellette más hakat is tartani? rózsa lazacokban, citrom lazacokban, esetleg kalászhalakban gondolkodtam.
 
üdv!
az lenne a kérdésem hogy van egy labeom jelenleg egy 144 literes akváriumban(80x40x45). Elég agresszív a szumátraiakat állandóan kergette de például a kis sziámi algaevőket nem piszkálja. Probáltam neki helyet keresni. Most lehetőségem lenne egy 270 literes (120x50x45) akváriumot építeni. Szerintetek ekkorában van esély rá hogy lenyugszik és tudok mellette más hakat is tartani? rózsa lazacokban, citrom lazacokban, esetleg kalászhalakban gondolkodtam.

Szia killer!

Elvileg 200l felett már jól társítható, nekem 160-ban néha kicsit bemérgesedik etetéskor, de már ez is egyre ritkább.
Azt írják róla, szereti a dús növényzetet, főleg a crypto-kat. Nálam kifejezetten szereti a kis zeg-zugokat, ahova fel tud hasalni, meg a növények levelei között bóklászni, ahova más halaim nem mennek be, csak ha veszélyt éreznek.
Ha rajhalakkal van együtt, akkor nem pécéz ki magának egyetlen halat, hanem mindig azt kergeti, aki a szeme elé kerül, így eloszlik a stressz.
270-ben már lehet a fenti lazacokból nagyobb csapatokat tartani, szerintem simán befér.
Nekem még mindig ő a kedvenc halam, igazi egyéniség. :)
 
Szia killer!

Elvileg 200l felett már jól társítható, nekem 160-ban néha kicsit bemérgesedik etetéskor, de már ez is egyre ritkább.
Azt írják róla, szereti a dús növényzetet, főleg a crypto-kat. Nálam kifejezetten szereti a kis zeg-zugokat, ahova fel tud hasalni, meg a növények levelei között bóklászni, ahova más halaim nem mennek be, csak ha veszélyt éreznek.
Ha rajhalakkal van együtt, akkor nem pécéz ki magának egyetlen halat, hanem mindig azt kergeti, aki a szeme elé kerül, így eloszlik a stressz.
270-ben már lehet a fenti lazacokból nagyobb csapatokat tartani, szerintem simán befér.
Nekem még mindig ő a kedvenc halam, igazi egyéniség. :)
köszi a választ.
Igazából jelentkeztek érte egy 200asba yellow sügerek közé vinnék. Nálam kis halak lesznek mindenképp. Sajnálom odaadni mert imádom mégha néha egy igazi kis GERONIMO is, csak lehet hogy a nagyobb halakkal jobban kijönne vagy legalábbis megvédenék magukat.
 
köszi a választ.
Igazából jelentkeztek érte egy 200asba yellow sügerek közé vinnék. Nálam kis halak lesznek mindenképp. Sajnálom odaadni mert imádom mégha néha egy igazi kis GERONIMO is, csak lehet hogy a nagyobb halakkal jobban kijönne vagy legalábbis megvédenék magukat.

Nekem érdekes módon az ancik dominálták le, a nála nagyobb vitorlásokat viszont simán kergette, pedig ugye ők sem épp a békés természetükről híresek. :D
 
Back
Oldal tetejére