• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külsőszűrő nano akváriumhoz DIY módra

Teljesen jó ötlet, főleg amit a topik alján publikáltak. Ha a tömítésekre odafigyel az ember, könnyen összedobható egy külső szűrő. 1-2 szolgáltatástól eltekintve, effektive ugyanazt tudja, mint a többi. Átzavarni magán keresztül a vizet, menet közben megszűrve azt :)

Ez a bedobozolás abból a szempontból költséghatékonyabb, hogy elég merülős szivattyút szerezni, szemben az én kétéltű pumpás megoldásommal.
 
Tényleg okos kis szűrő! Viszont a topic alján lévő fotók elkészítésénél a tulaj egy kis rendet csinálhatott volna. Ha valaki egy ilyen klassz kis dolgot legyárt akkor az akváriumára is odafigyelhetne! Elég gáz az akvárium és környéke :D .
 
Javaslom a Greenaqa-nak,forgalmazza ezt a lámpát,rendkívül dizájnos. :lol: :lol:
13471741_d47762d8c344ec0a55a0abdadce133ee_m.jpg
 
Hetek óta agyalok rajta, hogy egy (még titok) akvárium fölé, milyen világítás kerüljön. Erre tessék! A megoldás az orrom előtt :lol: :thumbup:
 
Gyerkőcök!
Megjött a szűz EHEIM a prof 2224 és visszament cserében a traktor EHEIM ecc 2036.
Kapaszkodjatok meg! A 2224 szíve, az EHEIM 2213- rotorja, a 2.5mm-es vékony kerámiatengellyel és minden egyéb méretével
tök azonosan. Ha pótolni kell majd 5-8 év múltán, legalább olcsóbb a 2213 rotor. Az akváriumshop-ban 3100Ft. Ugyan, sehol nem írják, hogy halál pontosan kompatibilis vele a 2213 rotorja, de jó tudni.
700 lityót írnak a szivattyú teljesítményére, a töltettel valóra 500 liert.
Megmértem többször is a vízhozamát szűrőtöltetekkel együtt, úgy, hogy a nagy diffúzor is rajta volt a nyomóág végén, amiben van egy jókora szűkítés a vízsebesség eléréséhez.
Nagyon babesz! 460 és 490 lityó között muzsikált mindannyiszor, pedig direkt jól megtömtem plusz szivacsokkal és perlonvattával és az akiban a nagy diffúzort is kellően meg tudja hajtani.
(Úgy oldottam meg, hogy a diffúzor légcsövét a falon keresztül kivezettem (azon a likon, ahol a kábel TV vezetéke bejön), Sümeg tiszta szabad levegőjére, így egy kis folyamatos friss pótlást is kap a nappalim légtere és cigizhetek közben.)
Maga a szivattyú olyan halk, hogy még én a zenész füleimmel is, csak akkor hallok valami kellemes, suhogásos zümmögést, ha 10cm közelre tolom a búrámat a szivattyú fejrészéhez.
Sok hajcihő, tranzakció volt, mire ehhez a tipushoz eljutottam másfél hétben a TETRATEC EX 600 óta, de úgy tűnik végre célba érkeztem.
Üdv mindenkinek!
 
Back
Oldal tetejére