• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrők összekapcsolása

Szervusztok!
Szeretném a tanácsotokat kérni a következőkben:
Van egy kínai gyártmányú, kis méretű külső szűrőm, meg egy Eheim 2213-as külsőm. A tervem az lenne, hogy a kisebb külsőt előszűrőként kötném be a 2213-as elé. A kicsiben csak szivacsok lennének, az Eheimben pedig csak biológiai szűrőanyag.
Amiért ezt elmondtam:
Az működne úgy, hogy a kisebb szűrő rotorja nem működne, hanem sorba kötve az Eheim szívná azon keresztül a vizet?
Köszönöm.
 
Szervusztok!
Szeretném a tanácsotokat kérni a következőkben:
Van egy kínai gyártmányú, kis méretű külső szűrőm, meg egy Eheim 2213-as külsőm. A tervem az lenne, hogy a kisebb külsőt előszűrőként kötném be a 2213-as elé. A kicsiben csak szivacsok lennének, az Eheimben pedig csak biológiai szűrőanyag.
Amiért ezt elmondtam:
Az működne úgy, hogy a kisebb szűrő rotorja nem működne, hanem sorba kötve az Eheim szívná azon keresztül a vizet?
Köszönöm.
a motor élettartama a felére csökken tuti, hangosabb lesz, a flow csökkenni fog drasztikusan, újraindításnál több a szívás vele, soroljam még.
Nem is értem ezt a szivacsmizériát, sokaknál ez egy sarkalatos pont mikor pont, hogy elég egy 2-3 centis előszűrő szivacs, de kihagyható és a tetejére perlon vagy sűrűbb szivacs szintén 2-3 centi. Nem kell szivacsfronton ezt túltolni. Ezekkel a paraméterekke szinte 0 helyet veszel el a szűrőből.
 
a motor élettartama a felére csökken tuti, hangosabb lesz, a flow csökkenni fog drasztikusan, újraindításnál több a szívás vele, soroljam még.
Nem is értem ezt a szivacsmizériát, sokaknál ez egy sarkalatos pont mikor pont, hogy elég egy 2-3 centis előszűrő szivacs, de kihagyható és a tetejére perlon vagy sűrűbb szivacs szintén 2-3 centi. Nem kell szivacsfronton ezt túltolni. Ezekkel a paraméterekke szinte 0 helyet veszel el a szűrőből.
viszont takarítani könnyebb egy előszűrőt, mint a rendes szűrőt gyakrabban takarítani ;)
 
Nálam az 54 literesen dolgozik egy 2213-as ,helyileg az akvárium mellett. Garnis ezért a szívópipán szivacs van . Mivel a szürő az akvarium mellett van így nincs meg az a fajta gravitációs "nyomás" a szívó ágon ami akkor van ha a szűrő lejebb ,vagy alatta van elhelyezve, így a szűrő ténylegesen is szív a szívó ágon. Azt vettem észre , hogy amikor a védőszivacs kezd eltömödni, akkor a szürő ezzel együtt állandóan levegősödik a fejtömítés megoldása miatt . Nem kizárt, hogy hasonló dolog az extra előszürő beiktatásával is előjöhet.
 
Egy Eheim Ecco elé egy motor nélküli Hydor 10-es van bekötve. 7 éve működik ez a konfiguráció, szinte hangtalanul.
A Hydorban Eheim mech és szivacs van, míg az Ecco lávával és finom "polírozó" szivaccsal van töltve. A közeljövőben akarom Purigennel megbolondítani a szűrést, hogy még az eddigi jónál is picit jobb legyen.
(Az Eheim Ecco 15+ éves, és egyszer kellett kicserélni a kerámiatengelyt.)
 
Back
Oldal tetejére