• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrők összekapcsolása

Sziasztok!
A tanácsotokat szeretném kérni két szűrő összekapcsolásával kapcsolatban.
Van 2 Eheim szűrőm:2224, 2213. Szeretnék egy nagyobb akváriumot a mostani 40 literes helyett, amit a 2224-es szűr. Jó lenne megúszni az új szűrő vásárlását és arra gondoltam, hogy összekötném a két szűrőt, de nem tudom, hogy lehetséges-e. Szóval konkrétan az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e úgy összekötni, hogy először bemenjen a víz a 2213-asba, onnan ár a 2224-be és onnan az akváriumba, mert így több szűrőanyagon menne át a víz, de csak egy ki- és befolyócső lenne az akváriumban. Az Eheim 2224 motorja bírná? Vagy mindkettő szűrőt be kellene kapcsolni? Mennyi l/h lenne kb. a teljesítményük? Lehet, hogy ezek egy műszaki vénával rendelkező embernek evidenciák, de nekem nem egyértelmű, hogy hogy is működne és milyen szűrésre számíthatnék. Az akvárium egy 125 literes low tech akvárium lenne sok növénnyel: bolbitis, anubiasok, blyxa, mohák... A halak nanohalak lennének RC-kkel.
Előre is köszönök minden segítséget!
Annamari
 
Sztem ne kösd össze.
A két szűrő hasonló teljesítményű.
Tudod mint a tánc ;) egyet jobbra egyet balra............viccet félretéve, a két szűrő kifolyóit egymással szemben a két rövid oldalra teheted nyugodtan.
 
Köszönöm a gyors választ:) . Épp azt akarom elkerülni, hogy 2 ki-és befolyócsövet kelljen használni. Mi az oka annak, hogy ne kössem össze? Pl. Nigro is beszúrt egy képet
http://akvarisztika.budapet.hu/wp-content/uploads/2009/07/41.jpg,
ahol 2 különböző teljesítményű szűrő van összekötve, valahogy úgy akarom én is, csak nem tudom, hogy hogy csináljam és úgy mekkora lesz a teljesítményük és elég lesz-e 125 literre.
 
Megmondom őszintén nincs tapasztalatom az összekötéssel és nem is tervezem kipróbálni.
Indokaim:
-A szívóoldal átmérője nem változik, tehát ez az első szűk keresztmetszet.​
-Ha mindkét szűrő rotorja forog is akkor sem lesz dupla liter/perc teljesítményed, második szűk keresztmetszet mert ezáltal gyenge lesz a flow az aksiban​
Itt meg is állok a gondolkodásban mert reggel van még és mindjárt értekezletem lesz :confused: közben arra is készülök agyban.
Nekem a fenti két indok elég is arra, hogy ne próbáljam ki ;).
 
Szerintem sincs értelme sorbakötni két szűrőt. A fogyasztásuk is magas lenne a hasznos teljesítményükhöz képest.
Még ha vastagabb csövezésűek lennének, akkor egy erősebb vízpumpával meg lehetne őket hajtani, persze a saját rotorházat kibelezve.
A megfelelő áramlás eléréséhez én is a két rövidebb oldali becsövezést ajánlanám. Vagy el kellene cserélni a két pici szűrőt egy nagyobbra.
 
Sziasztok,a segítségetek szeretném kérni.

Idáig a külső szűrő bejövő ága a front üvegen jobb oldalon volt, lefelé hajlítva front üveg alsó baloldala felé, gyári lily pipe szerű befújó ággal.A hátsó üvegen jobb oldalon a kimenő ág.
A hátsó üvegen legalul első ízben, hydor coralia, ez gyengének bizonyult, helyette beraktam egy 500 l/h
s power headet. Mely tovább vitte az áramlást a kimenő ág felé.(koncentráltabb volt,az áramlás)
A co2 pont a lily pipe szerű dolog alatt volt, azért volt lehajlítva, termésesen, hogy lent tartsa az áramlat.

A látvány nem volt túl rossz, mert elég hatékony volt így a beoldás.(nem voltak, nagy részecskék amire az üveg közepe felé ért.)

Az elrendezés, U alakú. Illetve középen, van egy fa karácsony mohával.
Kb 6 hete megjelent, vagy ecset vagy fonal alga, szerintem inkább fonal. A hátsó üvegen baloldalon a víz felszínétől visszamenőlegesen, kb 10 15 centi hosszan.Az U alak baloldalán a hátsó növényeken.Jelent meg.Illetve az U alak belső részein egy két helyen.Nem változott semmit, nem terjeszkedett s nem nőtt.
Szerintem ez egyértelműen fonal alga.És az áramlás hiányának tudható be.

Viszont ami érdekes, hogy a powerhead nyomta az aljzaton lévő növényeket rendesen, tehát mulmot is felkavarhatta volna. De ahol telibe nyomta, a külső szűrő kimenő ágánál lévő Hydrocotyle sibthorpioides-t.Úgy nőtt mint a bolondgomba, sehol, semmilyen alga nem jelent meg.
A vízfelszínt sajátkészítésű 8X- 6x6 os ventilátorok hűtik mozgatják, folyamatosan.A gyári zárt armatúrában.De a co2 őt nem engedik, ki még is elég o2 -vel látják el, a vizet.


Sajnos most már 5 hete küzdök, az állandó olajos, taknyos filmréteggel.Amin fennakadtak a co2, és a fotoszintézisből származó o2 részecskék.Vízcsere után, egy napig minden rendben, majd megint kialakul villanyoltásra, ez a réteg.A víz mindig kristály tiszta.
A vízfelszínt DIY 8X- 6x6 os ventilátorok hűtik mozgatják, folyamatosan.A gyári zárt armatúrában.De a co2 őt nem engedik, ki még is elég o2 -vel látják el, a vizet.
Szóval nem volt indokolt, hogy nem mozog a víz felszín, és azért alakul ki.(bár körbe körbe forgatja, mind a 8 helyen, szóval lehet még is.

Próbáltam éjszakára, a bejövő ágat felemelni, éjszakára mozgassa a vízfelszínt. Ez sem bizonyult a legmegfelelőbbnek.A takonyréteg ott maradt.

Az éjszakai levegőztetés, bizonyult idáig, a leghatékonyabbnak. De ennek se a hangját nem szeretném, hallgatni, se nem tartom valami biztosnak.Mert se idegem, se időm nincsen, minden nap, a co2 őt hozzáállítgatni, a felborult instabil ph szinthez.(Tudom ph controller) Ez nem is esztétikus, és a jelenlegi 220 as mágnesszelep, is mehetne.Meg az ára sem a legkedvezőbb.Főleg az embernek, sok más hobbija is van, példáúl modell repülő reptetés.:D

Így kipróbáltam több skimmert is, ezek a kimenő flowt vagy letépik, vagy levegősítik a külső szűrőt.
Kipróbáltam jó párat.De korlátozottak a lehetőségek a zárt armatúra végett.és bárhogy lehet állítgatni, használhatatlan 1550l/h ra.

Ezután következett az, hogy vettem , még egy Atman cf1200 at.
Az akvárium 78x43x53 Így hátulra beraktam, egy 70 centis esőztetőt, 2 könyökkel.Ha a régiről megy nem nyomja le az előtéri növényekhez a co2 őt.

Ha az újról, az brutálba megy.Gondolom, még nincs telepakolva, substrat pro val, meg matrixal, meg egy rahedli szivaccsal.S nincs is beállva még.
De akkor is túl nagy volt a különbség, aztán rájöttem, hogy az eltelt idők alatt., összenyomódott a kimenő cső.
Mivel hátsó üvegfal 5 centire van, a faltól.Az armatúrán, meg van 2 darab 5 centis lyuk hátoldalon 2 oldalon.(erre jó megoldás lesz az Eheimnek, a Zöld GA s, 90 fokos cső merevítője.) Viszont még így is elég erős a flow.
A gyári szűrő csövekből lehet még vágni legalább 30 centit, de soha nem vágtam, a gyári méretből.Így nagyobb lenne a flow? Vagy tökmindegy? (Elvben csak az akvárium legfelsőbb pontja után kell emelnie.)Ha vágok belőle, erősebb lesz?

Amikor a kettőt bekapcsoltam direktbe. hááááát:D:D:D A braziliánis olyan amplituddal rezgett, hogy lassított kamera kellett volna hozzá, hogy nyomon lehessen követni, a mozgását.A többi növényt majdnem tőből kitépte.:))
A co2+a fotoszintézisből származó o2 bubik.Brutális felrázott ásványvizes effektust generáltak, mint jó pár embernek már.:(
A látvány természetesen, élvezhetetlen.
A baloldali új szűrőnek, letekertem, a benyomó ágán lévő csapot. A kérdésem az lenne, hogy ha folytom, ez nem teszi tönkre a motort, hosszútávon?
A co2 őt hátra raktam,az esőztető alá, ez innen nem zavart.De az o2 bubikat összevissza betekeri. Szóval tényleg nem a legjobb megoldás. nagy akváriumban.

Vagy fúrjam fel a táblázat alapján a lyukakat nagyobbra?

2 külön álló esőztetőt, nem szeretnék a hátfalra, mert ronda.Lehet ez lenne a jó megoldás?

Majd, következett Amivel Viktor használja sikerrel az aksiját.Baloldalt egy be egy ki.Úgy szint másik oldal.A gyári "lily pipe" szerű, áramoltatókkal. Hiába nem oltották egymást a bejövők.Szépen , lágyan mozgatta vízfelszínt, örvényt is csináltak. DE....
Ez a megoldás, egy ilyen hosszú aksiban, összevissza teker mindent.Egy 120 asba vagy nagyobba.Ez a nyerő.:)

Sajnos 1 oldalra 2 bejövő másik oldalra 2 kimenő.Egy nem a legmegfelelőbb megoldás, hidrodinamikai szempontból.

Másrészről egy sarokban lévő, hajlított sarkú akváriumban.Ami a bal, a front üveg felől, és a kettő kombinációjából adja.A legjobb összhatást ez kivitelezhetetlen.
Az armatúra miatt, üveg lilypipe úgy szint.

The next step az volt, az lett volna, hogy jobb oldalra megy 2 esőztető Mögé a jobb falon 2 oldalra a 2 kimenő ág.
Hát igen, egy 17/22 csőből 4 et bepréselni egy 5cm átmerőjű jobb oldali lyukba kivitelezhetetlen.Úgy meg végképp, hogy egy rahedli 0,5 ös kábel megy ki a lámpákból, a szekrény alá az előtétekhez.Meg egy halom neontól nem is fér el. Ha csinálok mellé egy ugyan olyan lyukat akkor sem.
Talán a legmegfelelőbb megoldás plexi 16/20 asból egyedi kivezetés a lyukon? De az meg lötyögni fog, a csövekben.Vagy teflon szalag, bilincs?Még egy plusz veszéj a szivárgásra.

Itt kikészültem, vissza az alapokhoz. Nigro style. Egy esőztető jobb oldalon, hátsó üvegen jobb oldalon kimenő.
Az atomízert bal üvegre pont a hajlításhoz, jó ronda ott, és nem is jó az áramlás.Elvben 11 lyuk van, és kb 3 mm esek.Vagy 2mm ő.Gyári. Majd megérem tolómérővel.
De felül nézetből, a hátsó jobb sarok felől a front üveg felé kanyarodik mindegyik sugár, az esőztetőből.

Ez normális? Vagy Gyárilag rosszul fúrtak a lyukak? 50% leengedve pont , a közepéig nyomja be, elég erősen a sugarat.De mivel nagyon magas az akvárium, szerintem gyenge a flow. Illetve az U alakból jó pár növény meg is bontja az áramlást.
Alul visszamegy a feléig a co2 , de onnan tovább nem. Szóval a körforgás ezzel a konfigal nincs meg.:(

Bármelyik opcióba, a co2 nem a legszebb.Üveg diffuser, atomizer, hatékonyabb.
Külső atomizer, telenyomja a k szűrőt co2 vel. Szóval nem a legjobb.
Sera reaktor szimpatikus, de sokadik embernek törik a csatlakozója már a kábel ráhúzásánál,
Aqua medicet inkább hagyjuk.......Zörög, meg szúnyoghálót sem fogok tömdösni.
Ha valakinek van valami ötlete, hogy mi lenne a legjobb, aminél, nem romlik az összkép, azt szívesen meghallgatnám.

Nos, tudom, elég tömörre sikeredett, de szerintem mindent le kell írni, ahhoz, hogy tanácsot tudjak kapni, s átlássátok a helyzetet.

Szívesen fogadok, minden tanácsot, kritikát, bármit.
 
Sziasztok nem igazán ide illik,de nem találtam megfelelő topikot erre.
Van egy atman At3335 ös szűrőm és egy Eheim 2213 asom egyik 600 liter / h másik 440L/h ha ezt bekötöm sorba úgy hogy előre az Eheim utána az Atman és mind a kettő üzemel lehet gond belőle ,hogy az egyik csak 440 L/h ? Tudom egyszerűbb lenne külön üzemeltetni de sajnos csak 2 csőnek van hely hátul a lámpa miatt. Szóval marad a sorba kötős megoldás.
Valaki csinált már ilyet hogy 2 nem egyforma teljesítményű szűrőt egybe köt ?
 
Sziasztok nem igazán ide illik,de nem találtam megfelelő topikot erre.
Van egy atman At3335 ös szűrőm és egy Eheim 2213 asom egyik 600 liter / h másik 440L/h ha ezt bekötöm sorba úgy hogy előre az Eheim utána az Atman és mind a kettő üzemel lehet gond belőle ,hogy az egyik csak 440 L/h ? Tudom egyszerűbb lenne külön üzemeltetni de sajnos csak 2 csőnek van hely hátul a lámpa miatt. Szóval marad a sorba kötős megoldás.
Valaki csinált már ilyet hogy 2 nem egyforma teljesítményű szűrőt egybe köt ?

Nem jó ötlet. Minden szűrő a maga kapacitására van tervezve, így rontják a teljesítményt. Azon kívül semmi értelme, két szűrőt összekötni. Ha külön üzemelteted, még egyenletesebb áramlást tudsz elérni. Inkább hagyd ki.
 
Szia jelenleg nincs gond az áramlással csak erősíteni akartam a szürést ezért gondoltam összekötni a kettőt,hogy több legyen a szűrőtöltet. Meg igazából nincs csövem az eheimhez és gondoltam így megoldhatnám egyszerűbben.
 
Én is gondolkoztam a szűrők összekapcsolásán, de végigolvasgattam az ezzel foglalkozó részt, illetve átgondoltam és tényleg nem a legjobb megoldás, így elvetettem az egészet. Csövezés terén spórolásnak tűnik, de amúgy meg kiütöm a teljesítményt.
 
Én is gondolkoztam a szűrők összekapcsolásán, de végigolvasgattam az ezzel foglalkozó részt, illetve átgondoltam és tényleg nem a legjobb megoldás, így elvetettem az egészet. Csövezés terén spórolásnak tűnik, de amúgy meg kiütöm a teljesítményt.

Meg van beszélve megyek veszek csövet az Eheimhez :D Köszönöm !
 
Sziasztok!

Egy honapos kb a novenyes akvárium... Mindent megtettem mar, de nem tudok az algatol szabadulni... Vegig olvastam az elottem szolokat... Mindenki kulonbozo meretu szurokkel mahinalt... Nalam ket eheim 2215 sorba kotese merult fel... Problemam, h igen magas a hatso oldal es nem szivesen raknek meg ket uj csovet be... Pusztan csak szuro toltet duplazasa vegett gondoltam, mit gondoltok, a ket azonos tipus elmegy sorba kotessel?
Koszi
 
Sziasztok!
Egy 275 literes kerti dézsát szűrök egy 2213 - assal.Ha nap éri, iszonyúan zörög benne a levegő.Megsajnáltam szegényt és a szívó ágra kötöttem egy Eheim 600 - as vízforgatót.A 2213 - as nem kap áramot és a rotort is kiszedtem belőle.Egyszóval csak a vödör van használatban, amibe tolom a vizet.Így nincs kerregő hang, csöndben szűröget.
Az lenne a kérdésem, hogy ha így "nyomva" kapja a szűrővödör a vizet, ugyanúgy megszűri, mintha a saját motorja szívná?Nem okoz problémát az, hogy 440 liter/óra helyett 600 - on forgat?
Köszönöm, ha valaki reagál!
 
Hali!

Gyakorlati tapasztalata van valakinek azonos típusú szűrők sorbakötéséről?

Jelenleg a 80 literes aki alatt két Ex700-as működik. Azért kettő, mert sok a töltet, van benne kerámia, kevés szivacs, biológiai szűrőtöltet és még Seachem Purigen is. Ráadásul in-line difi és in line Hydor fűtés is terheli a kifolyó ágakat.

Most az aki frontjával párhuzamosan a jobb és a bal sarokban elhelyzve, egymás ellen van fordítva két lily.

Bár elvileg az áramlás középen találkozva kioltaná egymást, a gyakorlatban csak örvénylés jön létre, aminek eredménye, hogy vihar van a biliben, és egy hét után jelentős ecsetalgásodás jelentkezik.

Ráadásul üveg ide, üveg oda, 60 cm-re két lily, két befolyó túlzsúfolt, a technika elvonja a figyelmet a lényegről. Nem tetszik.

Ha sorba kötném őket, és mindkét rotor menne, az mennyire terheli meg szerintetek a rotorokat? Azt ugyanis el lehet felejteni, hogy azonos mennyiséget forgat meg két szűrő. Ezt tapasztalatból látom, hiába azonos a két szűrő, a benne levő anyag mennyisége, szemcsemérete, az elkoszolódás mértéke, az befolyó tisztasága brutálisan változtatja a teljesítményt.

Azt szokták mondani, hogy egy szűrőt a kifolyó ágon szabad csak fojtani. E logika mentén a kevésbé tömött, nagyobb vízhozamú vödör lenne elöl, és a lassabb mögötte, ugye?

Ez viszont azt is jelenti, hogy elég komoly nyomás lesz a két szűrőt összekötő vezetékben, ha jól sejtem. Kicsit parázok, hogy ledobja a csövet egyszer, mert ezek a műanyag hollanderek annyit érnek, mint süketnek a jó reggelt.
 
Mielőtt sorba kötnéd a 2 szűrőt meg lehetne próbálni azt, hogy a 2 lillyt eltolva helyezed el az akváriumban, így a víz körbe forogna és nem lenne vihar biliben. Hanem kapnál egy cirkuláló áramlást.
Mint itt:
 
Köszi, ezzel lehet, hogy bepróbálkozom hétvégén. Max a forgatónyomatéktól elindul az aki a tengelye körül :)
 
Köszi, ezzel lehet, hogy bepróbálkozom hétvégén. Max a forgatónyomatéktól elindul az aki a tengelye körül
Csak kíváncsiságból (már megetted volna ha lehetne gondolom) nem lehet leszabályozni a teljesítményt ezeken a szűrőkön?
 
Üdv. A kérdésem elég egyszerű és rövid.
Van egy 300 literes aksim tele növénnyel ami eddig egy külsőszűrővel ment plussz egy a vízforgást elősegítő belső vízforgatópumpával. Most bontottam szét egy akváriumot és így felszabadult egy régebbi eheim professional (régebbi) külsőszűrő. A kérdés: hajtsam őket külön-külön saját motorral, vagy kössem őket össze és csak az erősebb (eheim) motorját járassam, így kisebb lesz a víz forgás és nagyobb lesz a szűrőfelület.
Valajogy sosem sikerül eltalálni a visszafolyóág elhelyezését mert a növények mindig "elhajlanak" a sodrástól viszont ha kisebb a vizhozam nem vagyok benne biztos, hogy elég gyorsan forog a víz a megfelelő szűréshez.
 
Back
Oldal tetejére