• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrők összekapcsolása

Dyin said:
Van aki kötötte már így össze a szűrőit? Tényleg van/lehet visszaesésem a teljesítményt illetően, vagy csupán beképzelem.
Ha befolyó nagyobb átmérőjű, akkor nem kéne hogy legyen.
A képen nem látom jól, de ha ugyanakkora átmérőjűek a csövek, akkor lehet érdemes kicserélni. De ha nem nagy a veszteség nem érdemes foglalkozni vele.
 
A kifolyó csövednek kb. a másik két cső átmérőjének a 75%-nak kéne lennie. Teszem azt, az egyik szűrőnek van 12mm a másiknak 16, az 28, akkor olyan 22mm lenne elégséges. Legalábbis ha jól értettem a leírásod és a képet. (kifolyó = akvából ki, befolyó = akváriumba be) A befolyókat nem érdemes összekötni mivel a szűrők egymás ellen dolgoznának. A kifolyókat sem, mert az egyik elszívhatja a másik elől a vizet. Az én tippem ez. Vagy csak optikai csalódás. Vagy old meg a nagyobb csövet az elosztóig, vagy legyen inkább 4 cső az akváriumban. (elnézést a szóismétlésekért.
 
Elnézést, ha nem tisztáztam a hozzászólásban a ki- és befolyó ágakat. A szűrőre gondoltam ebben az esetben (in-out). Vagyis az akváriumból a szűrőkbe egyetlen csövön keresztül halad a víz, a "T" pedig elosztja az egyiket az Atman-ba, a másikat a Tetratec-be. A szűrt vizet mindegyik készülék már külön ágon futtatja vissza. Az egyik egy esőztetőben ér véget, a másik csak egyszerűen belehordja a vizet. Ha lesz időm rá a jövő héten, akkor lemérem az Atman mostani a teljesítményét (közös ágon), majd pedig szabadon is. Ha nem érzékelek nagy különbséget, akkor így hagyom a dolgot. Így elegánsabb, mert a tetőt sem szabtam szét teljesen, és kevesebb műanyag látszik az akváriumban is.
 
Akkor szokott lecsökkenni a vízhozam, ha leszűkíted a csövek átmérőjét, legyen az ki-vagy befolyó ág. A legjobb az, amit Scar is ajánlott: összeadod két szűrő befolyó csöveit és a kapott eredmény alapján egy vastagabb csövet használsz fel a T-hez.

Üdv. Igéző
 
Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy egy hydor prime30as és egy aqua nova 1000 külső szűrő sorba kötve elég e 375 literre vagy még tegyem be hydor crystal4 és belső szűrőt?
Válaszotok előre is köszönöm
Üdv Isti
 
MR. said:
Két Eheim Prof. szűrő nyomó ágát tervezem összekötni egy T-elosztóval. Kérdésem, hogy szerintetek terheli-e ez a két motort, csökkenti-e jelentősen a teljesítményt?

Szerintem nem fogsz elérni vele teljesítmény növekedést, sőt, talán még fékezni is fogja valamelyik a másikat.
Viszont úgy biztos nem, hogy, ha az ipszilon elosztónak azt a csövét, ami az akvárium felé megy, legalább dupla belső keresztmetszetűre méretezed.
T elosztó ilyen célokra nem jó.
T elosztót, csak a szívóágba érdemes betenni, amikor az akvárium nyílt vizéből és ugyanannak az akinak a talajszűrőjéből is táplálni akarjuk a szivattyút.
 
... ne sorba kösd, hanem párhuzamosan! :idea: (remélem tudod mi a különbség ...) és dupla átfolyáshoz dupla :!: keresztmetszet kell !
 
Sziasztok!

Egy működű (Tetra EX600) és egy "nem működő(Sera fil bioactive 130) összekötéséről mi a véleményetek?
A Sera azért nem működne, mert túl hangos a hálóba.
A Tetra elé vagy mögé jobb kötni?
Egyáltalán lehetséges így megoldani?
 
AQViktor said:
Sziasztok!

Egy működű (Tetra EX600) és egy "nem működő(Sera fil bioactive 130) összekötéséről mi a véleményetek?
A Sera azért nem működne, mert túl hangos a hálóba.
A Tetra elé vagy mögé jobb kötni?
Egyáltalán lehetséges így megoldani?
A 600-as gyenge lesz ehhez a mókához, még üresen is.
 
Köszönöm a válaszokat!
Úgy döntöttem megpróbálom.
Akkor tehát a Tetra nyomóágát kössem a Sera szívóágára?
 
Sziasztok!

Egy Tetra ex600-as és egy eheim 2224 es szűrőt szeretnék összekötni, ehhez szeretnék segítséget kérni, hogy mi lenne a legjobb megoldás rá. a lényeg az lenne, hogy minél kevesebb cső legyen az akváriumban, és a teljesítmény lehetőleg ne nagyon csökkenjen. 156 literes akváriumot szeretnék szűrni vele.Előre is köszi a segítséget!
 
yerodin said:
Sziasztok!

Egy Tetra ex600-as és egy eheim 2224 es szűrőt szeretnék összekötni, ehhez szeretnék segítséget kérni, hogy mi lenne a legjobb megoldás rá. a lényeg az lenne, hogy minél kevesebb cső legyen az akváriumban, és a teljesítmény lehetőleg ne nagyon csökkenjen. 156 literes akváriumot szeretnék szűrni vele.Előre is köszi a segítséget!

Hi!
Annak ellenére, hogy az EHEIM 2224-nek opicivel keskenyebb keresztmetszetű csövei vannak, de még is lényegesen több vizet mozgat, mint a TETRA EX600, ezért én azt tanácsolom, hogy a 2224 szívóágát csatlakoztasd az EX600 nyomóágához.
 
Köszi szépen! Szóval sorba kapcsoljam őket? Ha így teszek, akkor nem adódik össze a két szűrő teljesítménye, ami pedig fontos szempont, mégha egy kis veszteség van is esetleg. De lehet hogy rosszul gondolkozok, ha igen, javítsatok ki! :)
 
yerodin said:
Köszi szépen! Szóval sorba kapcsoljam őket? Ha így teszek, akkor nem adódik össze a két szűrő teljesítménye, ami pedig fontos szempont, mégha egy kis veszteség van is esetleg. De lehet hogy rosszul gondolkozok, ha igen, javítsatok ki! :)
Én nem vagyok egy nagy áramlástan szakértő, de szerintem, ha a két szűrőt sorba kötöd, akkor csak a szűrőfelületed lesz nagyobb, az áramlásod nem. Az áramlásod a legerősebb szűrőé lesz, esetleg talán egy nagyon picivel erősebb lesz nála, de még azt sem hiszem, mert az előtte lévő kisebb teljesítményű még talán le is fogja egy kicsit. Ez egyszerű fizika.
Mindenesetre, mielőtt teljesen beüzemeled, csinálj egy próbát a kád felett és ott nézd meg, hogy mi lesz az eredmény.
 
Le kellene tesztelni, de van egy olyan tippem, hogy a nyomaték erősebb lehet soros kapcsolásnál, tehát a gyári specifikációt jobban teljesíti (pl.1.8m emelési magasság). Így közelebb lehet a gyári lph-hoz a valós lph.
 
Proci said:
Le kellene tesztelni, de van egy olyan tippem, hogy a nyomaték erősebb lehet soros kapcsolásnál, tehát a gyári specifikációt jobban teljesíti (pl.1.8m emelési magasság). Így közelebb lehet a gyári lph-hoz a valós lph.

Osztom a véleményed. Az emelési magasság is megnő és ezzel együtt az átömlési teljesítmény is és így ráadásul az első gép lehet teljes egészében a mechanikai szűrés és a második gép a biológiai, aminek következtében jó sokáig nem kell átmosni a szűrőanyagokat. :thumbup:
 
Értem, köszi! Úgy látszik ez a megoldás sehogy sem lesz jó, lehet maradok annál, hogy az egyik szűrő az akvárium egyik felén, a másik a másikon lesz.
 
Back
Oldal tetejére