• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő

A reaktorom csavarjai nekem is rézből voltak, és ennek hatására nagyfokú mutációt tapasztaltam az Amano garnélámon. Amikor kivettem az aksiból, így nézett ki:
Amióta a csavarokat lecseréltem műanyagra, az amano visszanyerte eredeti alakját.
Vigyázz, mert én minden elhiszek, amit a neten olvasok! o_O
 
Durva lenne ha a réz vízcső aminek 1mm a falvastagsága pár év alatt elfogyna a falban.
Olyat találtam hogy 7 es ph fölött(lúgos vízben) nem oldódik, ezért nem baj hogy abból vannak a vízvezetékcsövek. Az akváriumom viszon 6.5 ph körül mozog, ott már oldódhat. De szerintetek 50℅-os heti vízcsere mellett nem kell aggódni ugye? Ha nagyon oldódna úgy is észreveszem hogy pusztulnak a csigák vagy garnélák, gondolom nem egyszerre pusztulnak el. Valaki erősítsen meg hogy használhatom e így a külső szűrőt hogy sárga és vörös réz alkatrészei is vannak! :notworthy: Itt a boltokban nem nagyon lehet kapninműanyag összekötőket...
 
Sziasztok. Végül összeraktam a szűrőt, minden okés azon kívül hogy a vízpumpa megrepedt és ereszt(de nagyon lassan). Szerintetek ennyi áramlat elég ránézésre?(bocs a nagyon rosz videóért de órák óta ett csinálom és már nagyon elegem van :) ) (Amúgy ez a kínai üveg be-kifolyó készlet nagyon jó, pont jól áramlik a víz, a víz tetejét is fodrozza, 10/10)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Jártam én is hasonlóan Atman pupával, csak nekem a bajonettzár fülei törtek le. Sajnos ez a rész mindig gyenge pont marad így lehet jobban járnál ha a szürőn belül helyeznéd el a pumpát, és akkor még újat sem kell venned ;)
 
Sziasztok,

Végigolvasni ezt az egész topikot tanulságos volt :) Mondhatnám hogy kedvet kaptam hozzá de első körben vennék egy jól elkészített házat, amihez szivattyú és szűrő anyag kellene már csak.
Van valakinek elfekvőben? Jelenleg 50literesnek kellene de későbbiekben bővítés lesz úgy is:)
 
Sziasztok,

Végigolvasni ezt az egész topikot tanulságos volt :) Mondhatnám hogy kedvet kaptam hozzá de első körben vennék egy jól elkészített házat, amihez szivattyú és szűrő anyag kellene már csak.
Van valakinek elfekvőben? Jelenleg 50literesnek kellene de későbbiekben bővítés lesz úgy is:)
Én pattintható tetejű ételhordóból csináltam, tökéletes, nem ereszt sehol, tegnap este a vízpumpát is megjavítottam most már ott se ereszt :) ehez hasonlót sok féle boltban találsz.ce1c9abe28a8cc12446401b2d29ac0c7.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Én pattintható tetejű ételhordóból csináltam....

A pumpát miért alulra tetted? A megszokott elrendezés ugye az, hogy a szürő aljába megy a víz, ahol a nagyobb szennyeződések le tudnak üllepedni, nem tömítve vagy folytva le a szürőanyagot. Felül pedig a pumpa már a megszűrt vizet nyomja vissza. Forditott iránnyal a szürőnek idő elött csökkenhet a teljesítménye.
 
Én pattintható tetejű ételhordóból csináltam, tökéletes, nem ereszt sehol, tegnap este a vízpumpát is megjavítottam most már ott se ereszt :) ehez hasonlót sok féle boltban találsz.View attachment 32340

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Nagyon jól néz ki. Profi DIY. Egy megjegyzést ha megengedsz:
A csövezés atombiztos. De nem kell ennyire nyomás állónak lennie. A szövetes műanyagtömlő nagyon kemény és vastag. Kb. 20bar nyomásra gyártották. Nálad max. 0,1 bar lehet. Nem csoda, hogy eltört a pumpád a feszítéstől. Jobb lenne az egyszerű PVC cső, amit máshol is alkalmaztál. De idővel az is megkeményedik, ezért legjobb lenne a szilikoncső. Az rugalmas, és majdnem hogy bilincs se kell hozzá (de azért nem árt). Igaz, az ára húzósabb, de 1 méter elég lenne az ilyen kritikus helyekre. A PVC tömlőkkel szokták a "megint eltörtem valamit" topic-ot életben tartani. ;)
 
Utoljára módosított:
A szűrőt azért allulra tettem mert így egyszerűbb volt mint a tetőhöz rögzíteni, és a szűrőanyagokat úgy elrendezni hogy egyszerűen levehessem a szűrő tetejét, és vissza rakhassam(ugye akkor a csőnek át kellett volna mennie a sűrőanyagok között a tartály aljáig.) Felül perlonvatta van, azon megáll a szennyeződés és egyszerűen ki lehet mosni, de ez a 800l/h-s pumpa így is nagyon kevés, alig mozgatja a vizet, maximum 200l/h lehet a vízforgatás. tervezek egy nagyobb teljesítményűt. A cső cserét megfogadom, kicserélem, csak azt még akkor raktam össze amikor még nem volt megy a be-kifolyó ág csöve.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Sziasztok,

Végigolvasni ezt az egész topikot tanulságos volt :) Mondhatnám hogy kedvet kaptam hozzá de első körben vennék egy jól elkészített házat, amihez szivattyú és szűrő anyag kellene már csak.
Van valakinek elfekvőben? Jelenleg 50literesnek kellene de későbbiekben bővítés lesz úgy is:)
Nekem még megvan az egyik szörnyem:eek:. Itt kell legyen a témában, a kicsi az De szerintem inkább csinálj egyet mert az a DIY;). Meg ez nagyon viharvert már csak ihlet képpen dobtam föl :p, hátha megjön a kedved egy ilyen szépséget alkotni...:cry::ROFLMAO:.Amúgy a másik azóta is megy, most egy Oase OptiMax800 megy benne és atomkirály gép(y)(y)(y). Csendes, 7W:love:, 800l/h (max5-600 a fojtás miatt). És évente takarítom csak, mert nincs benne perlon. Meg persze ülepítős és ott marad a dzsuva. :D
 
ugye akkor a csőnek át kellett volna mennie a sűrőanyagok között a tartály aljáig.l
Szerintem nem jól gondolod! Ha megnézel egy Eheim Classic, vagy ADA szürőt, akkor azt látod, hogy az akváriumból érkező víz a szürő aljába van egyből bevezetve, és nem belül a szürőanyagok közt, mint a modernebb verziók. Pumpát pedig ennek megfelelően a szűrőanyagok legtetejére helyezik el, itt akár fixen a tetőre is rögzítheted a szivattyút egy kis könyökcsővel bekötve, így az biztonságban lesz, nem törik el ott ahol most. Perlon elhelyezését is rosszul csináltad! Az finomságából adódóan a legutolsó szűrési fokozat, vagyis az közvetlenül a pumpa elé kell tenni. Kimosni pedig a vattát nemigazán lehet, 1x próbáltam a prof3 formáravágottját, de képtelenség kitisztítani, az minden szürőtisztításkor kuka A helyes szüréshez annyit kellene csinálnod, hogy a pumpát átteszed a szűrő tetejére, ott lenne a nyomó oldal, alulra meg bemenne a szürendő víz. Ahogy ezt a nagyok (Eheim, ADA) is csinálja
 
Utoljára módosított:
Pumpat pedig ennek megfelelően a szűrőanyagok legtetejére helyezik el, itt akár fixen a tetőre is rögzítheted a szivattyút egy kis könyökcsővel bekötve,
Bár én nem rögzíteném fixre mert hajlamos zörögni;). Legalábbis nekem a szilikon csövön lógatás vált be(y)
 
Bár én nem rögzíteném fixre mert hajlamos zörögni;). Legalábbis nekem a szilikon csövön lógatás vált be(y)
Nekem egy, ha jól emlékszem 150-es szennyvízcsőből készült van, 300liter/óras Eheim minipumpával. Ez mivel nem "kétéltű", így a szürőn belül lett elhelyezve, a tetőhöz rögzítve, de teljesen csendben dolgozik. De ugye ez viszonylag kis pumpa. Tapasztalatom szerint 800-1000 liter/órától jön meg a hangjuk, de zörögnie nem kellene, max morognia az 50Hz miatti darabos forgás miatt. Ha zörög, akkor ott a tengely vagy a rotor kopott, vagy rosszul illesztett. Volt valamilyen powerhead- em, ami újkorában zörgött, olyan vacak rotorja volt.
Az enyémről visszább fotók is, csak most épp melózom....
 
Utoljára módosított:
Na áttettem a vízpumpát felülre, semmivel se jobb, nem forgat több vizet, lemértem és csak 100l/h tud, ahogy azt az ábra is jelezte feljebb, ahol azt mondtátok hogy az nem érdekes mert nem teljesen lentről kell feltolnia........ 100l/h nagyon kevés szerintem 54l es aksihoz ugyhogy még mindig keresek vízpumpát! :) (Képen ideiglenesen van így)326f9db222a4562c33200186cd55beb0.jpgd3364044c506456f46405b19bc9ce664.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
. Visítani fog mint az ablakmosó szivattyú,
Sajnos ez így van. Alkalmatlan.
Én ebből rendeltem 3 darabot: "proinstrument_12v_univerzalis_szivattyu_350lora". Több, mint 3 hétig feleslegesen vártam rá, "nem jött meg a szállítmány Kínából", ezért lemondtam a rendelést.
Ha gondolod nézz rá. Nekem nagyon fontos, hogy ne halljam a hangját, ezért több kisebb teljesítményűt működtetek. Ezeket váltottam volna ki az idézett típussal. Ez egy Brushless szivattyú, tehát a 100Hz-es morgás elvileg nem hallható.

"azt mondtátok hogy az nem érdekes mert nem teljesen lentről kell feltolnia....."

Ezt a véleményem változatlanul fenntartom! Az, hogy mekkora hozamot hazudnak a gyártók, az egy másik kérdés. Illetve, hogyha mégsem hazudnak, akkor tudni kellene, hogy milyen körülmények között mérték. Biztos lehetsz benne, hogy bármilyen készüléknek nézed az adatlapját, akkor az ott feltüntetett értékek labor körülmények között, ideális feltételek mellett felvett adatok. Otthon sosem tudod ugyan azokat az értékeket mérni!
Ha esetleg rendelnél ilyet, szívesen venném a véleményed, hogy beválik-e?.
 
Utoljára módosított:
A pumpát miért alulra tetted? A megszokott elrendezés ugye az, hogy a szürő aljába megy a víz, ahol a nagyobb szennyeződések le tudnak üllepedni, nem tömítve vagy folytva le a szürőanyagot. Felül pedig a pumpa már a megszűrt vizet nyomja vissza. Forditott iránnyal a szürőnek idő elött csökkenhet a teljesítménye.
Bocsánat, hogy a véleményem más. Bár nekem is alulról felfelé áramlik a víz, és a pumpa fent van, de meggyőződésem, hogy hót" mindegy, hogy hol van, alul vagy felül. A trutyi nem fog alul leüllepedni, mert a fajsúlya kb. azonos a vízével, az áramlás pedig jelentős a szűrőben. Minden képpen a szűrőanyagban fog fennakadni. Mondjuk, ha kavicsot, vagy homokot kellene kiszűrni a vízből, akkor elvárhatnánk, hogy lent maradjon...
 
Back
Oldal tetejére