• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő hiba

Németh József

Tapasztalt kertész
Sziasztok !
Hydor professional 350-es szűrőm van.
Fél éve vásároltam.
Kérdésem, hogy a videóban tapasztalt jelenség természetes-e?! Betölti ténylegesen a feladatát ?


A motorház körül folyik a víz, müködés közben folyamatosan buborékot lök magával, így hiába légtelenítem. Szerintem így a motor közvetlen a bejövő vizet mozgatja vissza, mint ahogy a videón is látszik, szinte csak oldalt nyomja a vizet.

Esetleg más is tapasztalt ilyet ?
 
Ùgy làtom a JBL szériànak nincsen topikja, ezért ide írok:
SOS kellene a segítségetek!
November óta üzemel nálam egy JBL e702.
Kb2-3 hete csökken az àramlàs. Gondoltan itt az ideje egy takarításnak. Szűrőanyagokat átmostam, rotort picit megtisztítottam, kész. Áramlás alig.
Szétszedtem megint, hátha rosszul raktam össze, semmi.
Alul a két rekeszben Bio rio van, harisnyában, kiszedtem belőle, hátha az a gond....semmi.
A legfelső rekeszben maradt a gyári szivacs. Legfelül a ritkább, alul a sűrűbb. Az nem változott, így ment a legelejétől.
Szemre, kb. 120 l/h tud....
Mi a fene lett vele? Az akváriumban pang a szennyeződés, kosz stb...
@SMAdrián , @Szabó Henrik? Mások? Mindenki? 🙂Vmi ötlet?
Köszi!
 
Ùgy làtom a JBL szériànak nincsen topikja, ezért ide írok:
SOS kellene a segítségetek!
November óta üzemel nálam egy JBL e702.
Kb2-3 hete csökken az àramlàs. Gondoltan itt az ideje egy takarításnak. Szűrőanyagokat átmostam, rotort picit megtisztítottam, kész. Áramlás alig.
Szétszedtem megint, hátha rosszul raktam össze, semmi.
Alul a két rekeszben Bio rio van, harisnyában, kiszedtem belőle, hátha az a gond....semmi.
A legfelső rekeszben maradt a gyári szivacs. Legfelül a ritkább, alul a sűrűbb. Az nem változott, így ment a legelejétől.
Szemre, kb. 120 l/h tud....
Mi a fene lett vele? Az akváriumban pang a szennyeződés, kosz stb...
@SMAdrián , @Szabó Henrik? Mások? Mindenki? 🙂Vmi ötlet?
Köszi!
Szia
Van rajta valami más?Nálam az UV volt tele kosszal.visszafogta a 2080-ast
 
Ùgy làtom a JBL szériànak nincsen topikja, ezért ide írok:
SOS kellene a segítségetek!
November óta üzemel nálam egy JBL e702.
Kb2-3 hete csökken az àramlàs. Gondoltan itt az ideje egy takarításnak. Szűrőanyagokat átmostam, rotort picit megtisztítottam, kész. Áramlás alig.
Szétszedtem megint, hátha rosszul raktam össze, semmi.
Alul a két rekeszben Bio rio van, harisnyában, kiszedtem belőle, hátha az a gond....semmi.
A legfelső rekeszben maradt a gyári szivacs. Legfelül a ritkább, alul a sűrűbb. Az nem változott, így ment a legelejétől.
Szemre, kb. 120 l/h tud....
Mi a fene lett vele? Az akváriumban pang a szennyeződés, kosz stb...
@SMAdrián , @Szabó Henrik? Mások? Mindenki? 🙂Vmi ötlet?
Köszi!
nálam akkor tűnt el az áramlás, mikor a beszívó ág elkoszolódott (garnivédő szivacsot használok üvegbefolyóval, így elég gyorsan eltömődnek a kis rések ahol beszív). Bár nekem ilyenkor rendesen szívta a falsot a víz helyett, úgyhogy hallható volt mikor kell beszívót takarítani.
 
De ha az sem akkor a fej aljan ahol a nagy terelo muanyag lap van,van egy lyuk.abban van egy visszacsapo szelep. Ott lesz a hiba.. oda noveny maradvanyok ha beszorulnak,a szelep csak felig vagy negyedig nyit.
 
De ha az sem akkor a fej aljan ahol a nagy terelo muanyag lap van,van egy lyuk.abban van egy visszacsapo szelep. Ott lesz a hiba.. oda noveny maradvanyok ha beszorulnak,a szelep csak felig vagy negyedig nyit.
Köszi megnézem. Tegnap este még kipucoltam a beszívó ágat, nem lett érdemi javulás. Ma következik a cső, meg megnézem a visszacsapó szelepet is.
 
Köszi megnézem. Tegnap este még kipucoltam a beszívó ágat, nem lett érdemi javulás. Ma következik a cső, meg megnézem a visszacsapó szelepet is.
A rotort nézted? Negyed fordulatos mozgás kell hogy legyen. Ha átforog, akkor az csere. A kertitó szivattyúnál találkoztam ezzel a problémával. Pörgött, de nem tudta szállítani a vizet.
 
A rotort nézted? Negyed fordulatos mozgás kell hogy legyen. Ha átforog, akkor az csere. A kertitó szivattyúnál találkoztam ezzel a problémával. Pörgött, de nem tudta szállítani a vizet.
A rotort néztem, úgy tűnik rendben van. Tegnap megpucoltam azt is.
Most kipucoltam a csöveket....khm...
Eszméletlen mennyiségű biofilm jött ki belőle. Pedig nem tűnt annyira koszosnak.
Látványos a javulás, most mozog a felszín is szépen.
Remélem csak ez volt a gond. Figyelgetem.
 
Történt egy olyan dolog, hogy cseréltem a vizet az egyik kis akva alatt, ilyenkor kihuzom 10 percre a konnektorbol a szürőt. Visszadugtam a csatlakozót a konnektorba, és semmi, meg sem mozdult, szétszedtem, betettem a szürő anyagot egy másik szürőbe, azt ennyi, még jó, hogy van pár szürő elfekvőbe. Bedugtam párszor utánna, de semmi. Egy Tetra 800-as-ról van szó, asszem vagy 2,5 éves már. Semmi szaga nincs, semmit nem látni, csak megsem moccan, mikor be dugom a konnektorba. Vajon mi lehet a baja?
 
Történt egy olyan dolog, hogy cseréltem a vizet az egyik kis akva alatt, ilyenkor kihuzom 10 percre a konnektorbol a szürőt. Visszadugtam a csatlakozót a konnektorba, és semmi, meg sem mozdult, szétszedtem, betettem a szürő anyagot egy másik szürőbe, azt ennyi, még jó, hogy van pár szürő elfekvőbe. Bedugtam párszor utánna, de semmi. Egy Tetra 800-as-ról van szó, asszem vagy 2,5 éves már. Semmi szaga nincs, semmit nem látni, csak megsem moccan, mikor be dugom a konnektorba. Vajon mi lehet a baja?
Valószínűleg eltört a vezeték. Ha szerencséd van, akkor a szűrőn kívül, és könnyen javítható. Ha belül tört el. az problémás lehet. Ha a motoron belül, az pedig szinte javíthatalan.
Ha van egy multimétered, mérd meg, hogy mekkora az ellenállása a motornak?
 
Valószínűleg eltört a vezeték. Ha szerencséd van, akkor a szűrőn kívül, és könnyen javítható. Ha belül tört el. az problémás lehet. Ha a motoron belül, az pedig szinte javíthatalan.
Ha van egy multimétered, mérd meg, hogy mekkora az ellenállása a motornak?
Így van, letört, majdnem, a dugonál, ilyet sem láttam még, pedig rángatva sem volt soha.
 
Sziasztok!
Ebbe topicba irok mert en is egy hasonlo problemaval küzdök egy Eheim Classic 250 es egyik naprol a masikra romlott a teljesitmenye de nem kevés mértékben nincs egy éves a szürö, lehetseges hogy egyik naprol a másikra eltört a rotorja?
Olvastam feljebb hogy az is lehet egy hiba.
Lehetseges hogy az lenne? Mert nem tudom nagyon kivenni a negyedes fordulatokat, a szürőt pedig nincs 3 hetr hogy takaritottam ( 33 literes nanot visz
Válaszokat elore is koszonom!
 
Back
Oldal tetejére