• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő hiba

Sziasztok!
Néhány éve forog nálam egy Eheim Experience 350 (2426). Az előbb egyik pillanatról a másikra megállt. Nem volt furcsa hangja, sem szaga. Egyszerűen megállt és nem indul el. Jól sejtem, hogy kb egyetlen tekercs van benne és nincs sok remény? :/
 
Sziasztok!
Néhány éve forog nálam egy Eheim Experience 350 (2426). Az előbb egyik pillanatról a másikra megállt. Nem volt furcsa hangja, sem szaga. Egyszerűen megállt és nem indul el. Jól sejtem, hogy kb egyetlen tekercs van benne és nincs sok remény? :/
Szia!
Igen, jól sejted.
1. Ha lenne egy multimétered, megmérhetnéd a dugvillán a tekercs ellenállását. Ha szakadást mérsz, akkor csak barkácsolással javítható (vagy úgysem).
Ha mérsz pár kOhm ellenállást akkor a 2. pont lép életbe.
2. Itt a fórumon olvastam olyat, hogy a forgórész mágnese elveszti a mágnesességét (csökken a az ereje) és megáll. Kicsit hitetlenkedtem, de e többség igaza elég meggyőző...
 
hogy a forgórész mágnese elveszti a mágnesességé
És azt mitől? Arról lehet valamit tudni? (szerintem a magas hő (Curie pont) nem játszhat. Ezen kívül a csökkenő amplitúdójú szinusos mágneses tér sincs jelen. Szerintem. Btw: valaki tudja milyen fajta motor van a szűrőkben? )
 
És azt mitől? Arról lehet valamit tudni? (szerintem a magas hő (Curie pont) nem játszhat. Ezen kívül a csökkenő amplitúdójú szinusos mágneses tér sincs jelen. Szerintem. Btw: valaki tudja milyen fajta motor van a szűrőkben? )
Nem tudom, mitől van. Amikor olvastam ilyen hozzászólást (és sikeres javítást) legalább annyira elcsodálkoztam rajta, mint te.
Minden szűrőben egyfázisú szinkronmotor van. Ez a legolcsóbb. Egy álló tekercs és egy permanens mágnesű forgórész. Ennyi.
Mostanában vannak elterjedőben az akvarisztikai célra gyártott DC motorok. Amennyire tudom, szűrőkbe még nem teszik be, csak önnálló szivattyúként kapható. Ezek sem túlbonyolított konstrukciók. Gyakorlatilag egy kétfázisú, permanens mágnesű, aszinkron motor. De ez már nagyon O.T. bocs.
 
Szia!
Igen, jól sejted.
1. Ha lenne egy multimétered, megmérhetnéd a dugvillán a tekercs ellenállását. Ha szakadást mérsz, akkor csak barkácsolással javítható (vagy úgysem).
Ha mérsz pár kOhm ellenállást akkor a 2. pont lép életbe.
2. Itt a fórumon olvastam olyat, hogy a forgórész mágnese elveszti a mágnesességét (csökken a az ereje) és megáll. Kicsit hitetlenkedtem, de e többség igaza elég meggyőző...
Kíváncsiságból lekaptam ma a tetejét a szűrőnek. Nem épp természetes a színe a műgyantának egy foltban. Szóval nem kísérleteznék vele. Legalább 7 évet pörgött megállás nélkül... teljesítette, ami elvárható tőle :) Igazából egy szigetelőgumit sem kellett cserélnem benne ennyi idő alatt.

49260232146_85367b512d.jpg20191222_184115 by Andris_87, on Flickr
 
Kíváncsiságból lekaptam ma a tetejét a szűrőnek. Nem épp természetes a színe a műgyantának egy foltban. Szóval nem kísérleteznék vele. Legalább 7 évet pörgött megállás nélkül... teljesítette, ami elvárható tőle :) Igazából egy szigetelőgumit sem kellett cserélnem benne ennyi idő alatt.

View attachment 8513720191222_184115 by Andris_87, on Flickr
A tekercs 70-80°C-ra is felmelegedhet elvileg. A műgyanta ennyi idő alatt, a folyamatos hőterhelés hatására is elszíneződhet.
Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez jó, vagy nem itt van a hiba, csak azt, hogy ez még nem feletétlenül jelent rosszat.
Nem mérted meg a tekercse ellenállását?
 
A tekercs 70-80°C-ra is felmelegedhet elvileg. A műgyanta ennyi idő alatt, a folyamatos hőterhelés hatására is elszíneződhet.
Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez jó, vagy nem itt van a hiba, csak azt, hogy ez még nem feletétlenül jelent rosszat.
Nem mérted meg a tekercse ellenállását?
Nincs multiméterem, nem mértem meg.
 
Back
Oldal tetejére