• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő házilag

A csap is lehet megoldás. De kb 50-60 centivel lesz a szivattyú a vízszint alatt, és GERONIMO idegesítő (legyen inkább utcalány, ha moderál) ha nincs meg a folyamatos kör. Csap akkor jobb mint a szelep?
Az van "mindenféle" csőátmérőhöz?
 
Szeretnék magam csinálni egy micro nano külső szűrőt. Adva vagyon egy 6 és egy 9 literes kis akvárium, pár db garnélával és növénnyel. Az akváriumok egy ruhás szekrény nyitott polcán vannak, tehát nem sok a maradék hely. Ehhez szeretnék csinálni egy könnyen kivitelezhető, kicsi külső szűrőt. Nézegettem Youtubeon, de nem igazán találtam. Igaz, volt olyan, amit még én is meg tudnék csinálni (pet palack, csövek, szivacs) de azok mind belülre kerültek. Mivel picikék az akváriumok, egy beső szűrő elfoglalná a helyet és nem is szép. Lenne valamilyen ötletetek?
xyjspdsphc27rurlr42f_thumb.jpg
 
Szeretnék magam csinálni egy micro nano külső szűrőt. Adva vagyon egy 6 és egy 9 literes kis akvárium, pár db garnélával és növénnyel. Az akváriumok egy ruhás szekrény nyitott polcán vannak, tehát nem sok a maradék hely. Ehhez szeretnék csinálni egy könnyen kivitelezhető, kicsi külső szűrőt. Nézegettem Youtubeon, de nem igazán találtam. Igaz, volt olyan, amit még én is meg tudnék csinálni (pet palack, csövek, szivacs) de azok mind belülre kerültek. Mivel picikék az akváriumok, egy beső szűrő elfoglalná a helyet és nem is szép. Lenne valamilyen ötletetek?
View attachment 4197
akasztós szűrő
eöbölbe beírod, hogy external hanging filter, és válogathatsz :)
nekem ilyeneim vannak a 8 litereseken
15726670424_f32c3a65b0_b.jpg
2 x 8 L nano by András Czesznak, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Addig is, amíg összegyűlik rá a pénz (kiköltekeztem magam), megrendelem, megjön, nincs valami házi megoldás rá, amit meg tudnék csinálni? Ezek a rákok annyit kakilnak, hogy ihajj. :)
 
Sima akasztós szűrő, rendben van. Arra azért érdemes figyelni, hogy a tartályt legyen mivel megtölteni, mert a gyári kazetták nevetségesek...
A legyen mivel megtölteni alatt mit értesz? Sosem volt még külső szűrőm.
 
Addig is, amíg összegyűlik rá a pénz (kiköltekeztem magam), megrendelem, megjön, nincs valami házi megoldás rá, amit meg tudnék csinálni? Ezek a rákok annyit kakilnak, hogy ihajj. :)
szivacsszűrőt használsz? Nekem több garnélásom van de nem vészes a mulm.
Vannak direkt csigák a garnélás akváriumokban, és így szépen feldolgozzák egymás hulladékát. Tylo és lávacsiga is jól működik a garnéláknál. Gyepnél nem ajánlanám őket, nálam túrják kicsit az aljzat tetejét.
 
szivacsszűrőt használsz? Nekem több garnélásom van de nem vészes a mulm.
Vannak direkt csigák a garnélás akváriumokban, és így szépen feldolgozzák egymás hulladékát. Tylo és lávacsiga is jól működik a garnéláknál. Gyepnél nem ajánlanám őket, nálam túrják kicsit az aljzat tetejét.
Maláji tornyost tudok hirtelen beletenni, abból van egy rakattal. Gonolom az is jó lesz...
 
Maláji tornyost tudok hirtelen beletenni, abból van egy rakattal. Gonolom az is jó lesz...
én azért az említetteket használom mert a tylo nem petézik hanem elpottyantja a kicsit, a lávacsiga meg sós vízben szaporodik így megúszom a csigainváziót :)
Más csigám nem volt, kivéve a behurcolt nemkívánatos csigákat.
Van nem használt légpumpám és néhány kisebb szivacsszűrőm, kölcsönadhatom amíg nem veszed meg a külső szűrőt. Ha érdekel dobj egy privát üzenetet.
 
én azért az említetteket használom mert a tylo nem petézik hanem elpottyantja a kicsit, a lávacsiga meg sós vízben szaporodik így megúszom a csigainváziót :)
Más csigám nem volt, kivéve a behurcolt nemkívánatos csigákat.
Van nem használt légpumpám és néhány kisebb szivacsszűrőm, kölcsönadhatom amíg nem veszed meg a külső szűrőt. Ha érdekel dobj egy privát üzenetet.
Na, ezt nen is tudtam. Megnézem a csigákat, és amelyik tetszik külsőre (nőből vagyok :) ), beszerzem. De rendes vagy. :) Köszönöm, de megoldottam, igaz, ronda, mint a bűn, de addig jó lesz, mire ideérnek a szűrők.
1454247904476929404987.jpg
 
Sziasztok!
Egy ilyen szűrőt próbálok összerakni, de a befolyó és kifolyó ágnál nem zár rendesen:(
Már vettem tömítést is alá de nem tudom annyira meghúzni ezek szerint h zárjon rendesen.
Igaz én kertészeti cső összekötővel próbálkozom. Lehet az a baj? Hol lehet venni ilyen összekötőket mint ami ennél a szűrőnél van?
Vagy még arra gondoltam hogy körbe nyomom FBS ragasztóval. Az működhet? Igaz akkor meg nem tudom cserélni:/
Valaki segítsen:):):)
 
Sziasztok!
Egy ilyen szűrőt próbálok összerakni, de a befolyó és kifolyó ágnál nem zár rendesen:(
Már vettem tömítést is alá de nem tudom annyira meghúzni ezek szerint h zárjon rendesen.
Igaz én kertészeti cső összekötővel próbálkozom. Lehet az a baj? Hol lehet venni ilyen összekötőket mint ami ennél a szűrőnél van?
Vagy még arra gondoltam hogy körbe nyomom FBS ragasztóval. Az működhet? Igaz akkor meg nem tudom cserélni:/
Valaki segítsen:):):)
Vegyél villamossági boltban tömszelencét! Megy 2,5 éve az alábbi szűrőm, de soha nem volt gond a szivárgással
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...39823_3a7e1075375ca81fc4bbb46041dd6197_xl.jpg
 
Utoljára módosított:
Átalakítottam a külső szűrőmet, kapott egy nagyobb szivattyút meg némi plusz tölteléket is. Csőben cső elvű ülepítős mélységi szűrő néven határozta meg tanult szomszédom. Ez a szűrőanyag tartály, ez a fej felülről, ez pedig a belseje. Összeszerelve egyszerűen nem találok képet, de ígérem készítek egyet, bár már azóta kikerült kintre a szivattyú mivel nagyon fűtötte a vizet. Addig képzeljetek köré egy 200mm sárga PVC csövet +2 gyors csatlakozót és csapot a tetejére. A szűrőanyagok lentről felfelé: sera biofibers-TM30 szivacs 2,5cm, sera biopur forte 1l, seachem matrix 1l, TM30 szivacs 5cm, sera super peat valamennyi, TM30 szivacs 2,5cm. A darabos anyagok műanyag ráccsal vannak elválasztva valamint az van a biofibers alatt is hogy ne hulljon ki. Amúgy szuperül működik, elsőre 1 éves korában takarítottam, mert csökkent az áramlás. Bár mióta belekerült az új motor kicsit hangosabb. Addig szinte hangtalan volt, ami persze el is várható szerintem. Most sem zavaró, de korántsem olyan csendes. Ja a szivattyú egy sicce (silent) syncra 1.5 nem véletlen a zárójel...
 
Sziasztok!
Úgy tűnik a szivárgáson segítettek a tömszelencék.
Viszont most az a gondom, hogy a szívó ág, ami jön ki az akváriumból levegős. Nem töltődik fel teljesen vízzel, hanem egy részén csak csordogál a víz. Ez gondolom nem normális.
De mi lehet az oka?
 
Sziasztok!
Úgy tűnik a szivárgáson segítettek a tömszelencék.
Viszont most az a gondom, hogy a szívó ág, ami jön ki az akváriumból levegős. Nem töltődik fel teljesen vízzel, hanem egy részén csak csordogál a víz. Ez gondolom nem normális.
De mi lehet az oka?
Nyomó oldal víz alatt van? Ha igen akkor vedd ki, és öntsd is ki belőle a vizet és úgy próbáld ! Eheim 2080 nálam csak így hajlandó rendesen feltöltődni.
 
Back
Oldal tetejére