• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő és szűrő anyag választás 54 literes akváriumhoz

H. Balu

Főkertész
Sziasztok!
Egy 54 literes akváriumhoz keresek külső szűrőt. Az akváriumot dennerli garnélák lakják illetve viszonylag sok növény van ültetve. Nagy arámalást nem szeretnék a garnélák miatt.
Négy típust néztem ki:
Atman CF-800, atman CF-600
Tetra EX plus 600, Tetra EX plus 400
Kifejezetten érdekelne a személyes tapasztalatok, valóban tudják-e amit a gyártó ígér, mennyi ideig bírják mielőtt tönkre mennek, illetve fontos szempont hogy ne legyenek túl hangosak lehessen tőlük pár méterre aludni. Ezen a négy típuson kívül is meghalgatok javaslatokat ebben az árkategóriában. Szerintetek melyik lenne a legjobb választás?

Ezentúl érdekelne hogy milyen szűrőanyagokat javasoltok?
Lávakövön gondolkodtam meg szivacson. Ezek mellé vagy helyet érdemes lenne valami? Ami fontos szempont hogy a ph-t ne befolyásolja főleg ne savas irányba.
A válaszokat előre is köszönöm szépen!
 
Ami fontos szempont hogy a ph-t ne befolyásolja főleg ne savas irányba.
A szivacson és a műanyag cuccokon kívül szinte minden módosít a ph-n. Mondjuk a jobb szűrő anyagok elhanyagolható mennyiségben. Ha savasítás gáz, akkor az ADA Bio-rio-t elfelejteném. Matrix. A Seachem Matrix, és az M. Trop is szinterelt üveg csak minimális mértékben emelik a ph-t. (heti vízcserékkel ki sem tudod mérni a változást)
A lávakövet inkább talajemeléshez használd.
 
Köszönöm! Megnéztem, az már egy drágább készülék, ha meglehet oldani az olcsóbb készülékekkel akkor inkább azokat választanám, de fontolóra veszem ezt is.
Atmanokat nem ismerem, Tetra 600at hasznalt egyik barátom 10 évig a 120 literesében.

Utána váltott eheim exp 350re. Elmondása szerint nagyságrendekkel jobb mint a tetra.

Ezen hidd el nem eri meg sporolni. ;)
 
A szivacson és a műanyag cuccokon kívül szinte minden módosít a ph-n. Mondjuk a jobb szűrő anyagok elhanyagolható mennyiségben. Ha savasítás gáz, akkor az ADA Bio-rio-t elfelejteném. Matrix. A Seachem Matrix, és az M. Trop is szinterelt üveg csak minimális mértékben emelik a ph-t. (heti vízcserékkel ki sem tudod mérni a változást)
A lávakövet inkább talajemeléshez használd.
Ha emelik a ph-t az nem is gond, csak azzal ha csökkentik, mivel ez a fajta garnéla inkább a lúgos vizet szereti.
 
@kunakos Ákos, a haverod 60 literre tervezett szűrőt használt 120-hoz, nem csoda, hogy utána az eheim experience jobban bejött neki, az már 100-ra van javasolva, ennek megfelelően drágább.

@H. Balu 54 literes garnélás akváriuma esetében a felsoroltakból a Tetratech 600-at választanám, lecserélve a gyári szűrőanyagot. Ezt a típust is használtam, soha nem volt gondom vele.
 
Atmanokat nem ismerem, Tetra 600at hasznalt egyik barátom 10 évig a 120 literesében.

Utána váltott eheim exp 350re. Elmondása szerint nagyságrendekkel jobb mint a tetra.

Ezen hidd el nem eri meg sporolni. ;)
Szerintem a tetra 600at és az exp 350t nem is érdemes össze hasonlítani, csupán leírás alapján látszik hogy az exp350 több vizet szűr óránként. Nagyjából 450l/h a különbség, másnak ez a teljes szűrő teljesítménye.
Ennek ellenére amit mégis jó tudni hogy 10 évet kibír ezek szerint aminek én személy szerint örülök.
 
@H. Balu 54 literes garnélás akváriuma esetében a felsoroltakból a Tetratech 600-at választanám, lecserélve a gyári szűrőanyagot. Ezt a típust is használtam, soha nem volt gondom vele.
Köszönöm a választ! A szűrőanyagot most úgy gondolom hogy szivacs, matrix troop és talán egy kevés lávakő lesz. Ez lenne kezdésnek, aztán meglátom hogy ez elég, ha nem akkor meg lecserélem.
 
Sziasztok!
Egy 54 literes akváriumhoz keresek külső szűrőt. Az akváriumot dennerli garnélák lakják illetve viszonylag sok növény van ültetve. Nagy arámalást nem szeretnék a garnélák miatt.
Négy típust néztem ki:
Atman CF-800, atman CF-600
Tetra EX plus 600, Tetra EX plus 400
Kifejezetten érdekelne a személyes tapasztalatok, valóban tudják-e amit a gyártó ígér, mennyi ideig bírják mielőtt tönkre mennek, illetve fontos szempont hogy ne legyenek túl hangosak lehessen tőlük pár méterre aludni. Ezen a négy típuson kívül is meghalgatok javaslatokat ebben az árkategóriában. Szerintetek melyik lenne a legjobb választás?

Ezentúl érdekelne hogy milyen szűrőanyagokat javasoltok?
Lávakövön gondolkodtam meg szivacson. Ezek mellé vagy helyet érdemes lenne valami? Ami fontos szempont hogy a ph-t ne befolyásolja főleg ne savas irányba.
A válaszokat előre is köszönöm szépen!
Kár volt ezért egy külön topikot indítani, mert már van egy, temérdek információval.
@danyi03 @Nigro megkérhetem Valamelyikőtöket, hogy ezt a diskurzust áthelyeznétek IDE. Köszönöm. :)
 
Kár volt ezért egy külön topikot indítani, mert már van egy, temérdek információval.
@danyi03 @Nigro megkérhetem Valamelyikőtöket, hogy ezt a diskurzust áthelyeznétek IDE. Köszönöm. :)
Elnézést, valóban elnéztem és írhattam volna oda legközelebb jobban oda figyelek erre, de ha már így külön van talán annyi "előnye" van hogy ha a jövőben valaki más is ezeken a szűrőkön gondolkodik könnyebben talál választ.
 
Elnézést, valóban elnéztem és írhattam volna oda legközelebb jobban oda figyelek erre, de ha már így külön van talán annyi "előnye" van hogy ha a jövőben valaki más is ezeken a szűrőkön gondolkodik könnyebben talál választ.
Én úgy szoktam könnyebben választ találni, hogy a jobb felső sarokban van egy 🔎 ikon... oda beírom mi érdekel és voálá már csemegézhetek is. 😁
 
Én úgy szoktam könnyebben választ találni, hogy a jobb felső sarokban van egy 🔎 ikon... oda beírom mi érdekel és voálá már csemegézhetek is. 😁
Kerestem úgy is, meg úgy hogy bementem a témába és akkor kihozza az összes topikot a szűréssel kapcsolatban. Így többet el is olvastam,rengeteg olvasni való van szerencsére, csak már a végére azt se tudtam melyikhez lenne a legjobb írni, ezért írtam új topikba.
 
Elnézést, valóban elnéztem és írhattam volna oda legközelebb jobban oda figyelek erre, de ha már így külön van talán annyi "előnye" van hogy ha a jövőben valaki más is ezeken a szűrőkön gondolkodik könnyebben talál választ.
Semmi előnye nincs.
Kerestem úgy is, meg úgy hogy bementem a témába és akkor kihozza az összes topikot a szűréssel kapcsolatban. Így többet el is olvastam,rengeteg olvasni való van szerencsére, csak már a végére azt se tudtam melyikhez lenne a legjobb írni, ezért írtam új topikba.
Törölni tudod ezt a topikot?
 
Az a követés megszüntetése, vagy nekem arra csak annyit ír.
Akkor még nincs mindenre jogosultságod. Meg kell idézni egy admint. @ + elkezded beírni a nevet, majd a legördülő listából kiválasztod és megírod a kérésed. Privátot még nem írhatsz. (25hozzászólás+2hét szabály)
 
Back
Oldal tetejére