• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő elhelyezése

toxicdog

Kertész tanonc
Sziasztok!

A segítségeteket szereném kérni a külső szűrő elhelyezésével kapcsolatban.

Szeretnék egy 1200 l/h-s, 1,5m emelési magassággal rendelkező külső szűrőt vásárolni.

Sajnos a nagy mérete miatt az akvárium alatti szekrénybe nem fér be (és a szekrényt sem tudom jól átalakítani, lecserélni meg főleg nem), ezért megoldás lenne, ha a szekrény mellé, a földre tenném le.

Nem gond a szűrőnek, hogy így elég magasra kell felnyomnia a vizet? Elbírja a pumpa? Keressek másik megoldást?

Lemértem a következő távolásgokat:

külső szűrő benyomó ági csövének hossza, a külső szűrő tetejétől az esőztető legvégéig: kb. 145-160cm
külső szűrő tetejétől az akvárium tetejéig: 120 cm

Ha így nem oldható meg, akkor valamilyen állványt kell készítenem a külső szűrő alá.
 
Üdv!
112 literes akváriumban van egy belső szűrőm, az esőztetője a bal oldali rövid falon van. Most érkezik majd a külső szűrőm (Tetratec 700). Hogy helyezzem el, hová tegyem, hogy a belsővel kisegítve a lehető legjobban működjenek együtt? Először a hosszanti szembe falra gondoltam, de akkor a háttérnövényeket nagyon előrenyomná. Maradna a bal oldali rövid fal (4-5 centire lent és fölfelé nyomná az esőztető a vizet). És arra gondoltam, hogy a belső szűrőről leszedném az esőztetőt és kivezetője csak szimplán a külsővel megegyező irányban, csak 10 centi mélyen nyomná az áramlatot. Ez jó lehet így? Vagy itt is érvényes az, hogy minden akvárium más és próbálgatással tudom majd megoldani a helyzetet? :)
 
Hupika said:
Vagy itt is érvényes az, hogy minden akvárium más és próbálgatással tudom majd megoldani a helyzetet? :)
Nagyjából megadtad magadnak a választ. A hardscape-től és a növényektől is jelentősen függ, hogy hogyan alakul a flow az akváriumban. Egy kép esetleg segítene. Ha látnánk merre mozoghat a víz az akiban, jobb eséllyel adhatnánk tanácsot. Ha van az akiban üveg difi, akkor a buborékokból jól lehet látni a flow-t, esetleg kis kaját beszórva szintén lehet látni. Nagy segítség az idő is. Egy két hét alatt jelentkezik alga bácsi, ha valahol van problem.
 
A növényeim még cserépben vannak, szóval - elvileg - bárhová áthelyezhetők. Csak az elhelyezés elve érdekelne. De nyilván a tesztelés lesz a megoldás. Karácsonykor tervezem, hogy mindent és mindenkit kiszedek a medencéből, beültetem a növényeket, és újra vissza a sziklákat, gyökereket, majd a halakat, garnélákat. Addig van időm belőni a legjobb áramlási irányt, stb.
 
Holnap lenne egy szűrőtakarítás és a kérdésem az lenne, Tetra 700-asnál hogyan állítsam le a szűrőt? Úgy értem, a vizet hogyan távolítsam el belőle? Zárjam el a szívó ágat és a nyomó oldali kinyomja majd? Bár ez így talán hülyeség, szét megy tőle a motor... Vagy szimplán vegyem ki a vízből a szívóágat és akkor nyomja ki az összes vizet belőle? Még sosem csináltam ilyet, nem akarom elcseszni és nem akarok vizes szőnyeget sem :)
 
  • - Húzd ki a szűrőt a konnektorból
    - Hajtsd fel a szívocsonk közt található kart és húzd le a szűrőházról.
    - Vidd ki a szűrőházat a fürdőszobába
    - Szedd szét és mosd át a szűrőszivacsokat a csap alatt, a biotöltetet egy akváriumvízzel feltöltött vödörben.
    - A vizet kiöntheted belőle és kitakaríthatod a szűrőházat is a csap alatt
    - Rakd össze és vidd vissza
    - Nyomd rá a csonkot és hajtsd vissza a kart
    - Légteleníts és dugd vissza a konnektorba a szűrőt
    - Kész :cool:
 
Köszi! Még annyi, hogy áramtalanítás után a két csapot elzárjam a szűrőn?
 
Hupika said:
Köszi! Még annyi, hogy áramtalanítás után a két csapot elzárjam a szűrőn?

Igen. Összerakás után meg nyisd ki :)
 
inadsz said:
Hupika said:
Köszi! Még annyi, hogy áramtalanítás után a két csapot elzárjam a szűrőn?

Igen. Összerakás után meg nyisd ki :)
Nem kell elzárni a két csapot, a csapok között lévő kar-ami oldja a fejet-szintén csapként szolgál. Ez teljesen lezárja mindkét oldalt.
 
Igen, időközben alaposan megnéztem és rájöttem, ill. láttam, hogy így működik. Csak még sosem szedtem szét, nem akartam "árvizet" otthon :) Köszönöm a segítséget!
 
toxicdog said:
Sziasztok!

A segítségeteket szereném kérni a külső szűrő elhelyezésével kapcsolatban.

Szeretnék egy 1200 l/h-s, 1,5m emelési magassággal rendelkező külső szűrőt vásárolni.

Sajnos a nagy mérete miatt az akvárium alatti szekrénybe nem fér be (és a szekrényt sem tudom jól átalakítani, lecserélni meg főleg nem), ezért megoldás lenne, ha a szekrény mellé, a földre tenném le.

Nem gond a szűrőnek, hogy így elég magasra kell felnyomnia a vizet? Elbírja a pumpa? Keressek másik megoldást?

Lemértem a következő távolásgokat:

külső szűrő benyomó ági csövének hossza, a külső szűrő tetejétől az esőztető legvégéig: kb. 145-160cm
külső szűrő tetejétől az akvárium tetejéig: 120 cm

Ha így nem oldható meg, akkor valamilyen állványt kell készítenem a külső szűrő alá.

Mondod: Sajnos a nagy mérete miatt az akvárium alatti szekrénybe nem fér be (és a szekrényt sem tudom jól átalakítani

A szűrőt az akvárium mellé is teheted és rövidebb csövekkel használhatod, ami a vízhozamának még jót is tesz.
Viszont egy fontos törvényszerűséget, szempontot szem előtt kell tartanod! A szűrőmasinád fejének a teteje, okvetlenül az akváriumod vízszintjétől alacsonyabban kell lennie!!!
 
Mivel a rendszer legmagasabb pontja ott lesz, ezért az apró légbuborékok ott fognak összegyűlni. Jó esetben elindul, de folyton lelevegősödik, rossz esetben el sem indul a szűrő.
 
milan88 said:
Mi történik akkor ha a szűrő teteje kb egyvonalban, esetleg 10 cm-rel magasabban van mint az akvárium vízszintje?
A kicsi 25literes akváriumomnál a 2013 feje az vízszint felett van, a rotor kb a vízszint vonalában. Heti vízcserekor csak a csapok elzárásával lehet megspórolni a légtelenítés macerás tortúráját, a szűrő így is mindig szipkázik egy kis levegőt, amit napokon keresztül pöfékel ki magából.
P1149624.JPG
 
Rendben! Köszönöm a hozzászólásokat!
A problémám az volt, hogyha veszek még1 nagyobb szűrőt a másik mellé, akkor csak úgy férne el, ha egymásra tenném őket. (a szekrény nem az akvárium alatt, hanem mellette van, mivel egy térelválasztó falban van az akvárium)
Így kénytelen leszek meghagyni a kisebb második szűrőt meghagyni.

Üdv,
Milán
 
Üdv! A kérdésem az lenne, hogy akkor is fent áll a levegősödés ha a szűrő kicsivel a víz szintje alatt van? Egy Eheim Classic 2213 szűrőt szeretnék elhelyezni egy 40cm magas akvárium mellett, ugye ennek a szűrőcsaládnak a szívó ága a tartály alján helyezkedik el, nem pedig a tetején, ezért a keringéssel nem lehet baj, igaz? :) Üdv: Gergő
 
Szerintem nem lesz vele gondod, mert a beszívó ág tényleg a tartály alján van és így kilőve a levegősödés. ;)
 
Back
Oldal tetejére