• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő elhelyezése

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni a következővel kapcsolatban:
- szeretném a mostani kis medencémet (bruttó 45 liter és sajnos íves az akva, ami bekavar az áramlásba is) át cserélni egy 60x30x35 -ös 65 literes optiwhite akvára.
- jelenleg van egy Atman AT-3335 külső szűrő, ami a jelenlegi akva szűrését végzi. Gyári adatok szerint 600 liter/óra a teljesítménye.

A gond, hogy a teljesítménye a jelenlegi aksiban sem alkalmas arra, hogy ha a beömlővel szembe lévő rövidebb oldalra rakom a diffúzort, akkor ne illanjon el a 90%-a a CO2-nek.

3 alternatíva jár a fejemben:
1. elegendő ez a külső szűrő az új akvához?
2. Lócinak köszönhetően van még egy ugyanilyen szűrő nálam, állítsam hadrendbe mind a kettőt?
3. vegyek egy új, nagyobb teljesítményű külső szűrőt?

Illetve ha a 2 db külső szűrő megoldás lehet, akkor hogyan helyeznétek el őket? Én a következő elrendezésre gondoltam:
1. szűrő
- bal első sarokba a szűrő kimenő ága
- bal hátsó sarokba a beszívó ág
2. szűrő
- jobb első sarokba a beszívó ág
- jobb hátsó sarokba kimenő ág

Előre is köszönöm!

Így fest jelenleg az akva:

DSC_3617_PS1 by xxMuKixx, on Flickr
 
Az AT szűrőket nem ismerem, de az általad leírt teljesítmény alapján rendben lesz, ha belövöd mindkettőt. A ki-be folyók elhelyezése szerintem tökéletes, így kapsz egy állandó körkörös áramlást az akiban. Szűrőből egyébként érdemes mindig túlméretezni, sohasem tudhatja az ember, hogy mikor kapja el a gépszíj egy nagyobb méretű akva képében. :D
 
Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni a következővel kapcsolatban:
- szeretném a mostani kis medencémet (bruttó 45 liter és sajnos íves az akva, ami bekavar az áramlásba is) át cserélni egy 60x30x35 -ös 65 literes optiwhite akvára.
- jelenleg van egy Atman AT-3335 külső szűrő, ami a jelenlegi akva szűrését végzi. Gyári adatok szerint 600 liter/óra a teljesítménye.

A gond, hogy a teljesítménye a jelenlegi aksiban sem alkalmas arra, hogy ha a beömlővel szembe lévő rövidebb oldalra rakom a diffúzort, akkor ne illanjon el a 90%-a a CO2-nek.

3 alternatíva jár a fejemben:
1. elegendő ez a külső szűrő az új akvához?
2. Lócinak köszönhetően van még egy ugyanilyen szűrő nálam, állítsam hadrendbe mind a kettőt?
3. vegyek egy új, nagyobb teljesítményű külső szűrőt?

Illetve ha a 2 db külső szűrő megoldás lehet, akkor hogyan helyeznétek el őket? Én a következő elrendezésre gondoltam:
1. szűrő
- bal első sarokba a szűrő kimenő ága
- bal hátsó sarokba a beszívó ág
2. szűrő
- jobb első sarokba a beszívó ág
- jobb hátsó sarokba kimenő ág

Előre is köszönöm!

Így fest jelenleg az akva:

DSC_3617_PS1 by xxMuKixx, on Flickr


Muki, a 65 literes optihoz kevéske lesz ez az Atman külső. Szerintem oda majd egy Tetratex 1200-ast üzemelj be, az bombabiztos megoldás.
Nem mintha nem lennék maximálisan megelégedve az atmannal, de a nagyhoz sokkal jobb lesz az T1200.

Ha a másik szűrőt is be akarod üzemelni, akkor az az elrendezés teljesen jó amit leírtál. :)
 
Muki, a 65 literes optihoz kevéske lesz ez az Atman külső. Szerintem oda majd egy Tetratex 1200-ast üzemelj be, az bombabiztos megoldás.
Nem mintha nem lennék maximálisan megelégedve az atmannal, de a nagyhoz sokkal jobb lesz az T1200.

Ha a másik szűrőt is be akarod üzemelni, akkor az az elrendezés teljesen jó amit leírtál. :)
Valóban a tetra 1200-as egy tuti megoldás lenne, de az szerintem csak 1-2 hónap múlva játszhatna be, ha csak nem kapok prémiumot (megjegyzem 3 éve beszüntették a cégnél a prémiumosztást :) )

Viszont mi a véleményed a 2 szűrős megoldásról átmenetileg? Működhet? Megfelelő flow-t hozna létre? (márha tudod még kicsit nélkülözni)

ui.: a rotalak amiket adtál kilőttek mint a rakéta :)) Eddig vegetáltak vagy mifene, de most 2 nap alatt elérték a vízfelszínt. :D
 
Persze, addik működhet simán 2-ővel. :)
Na ennek örülök, nyírd meg, oszt ültesd a többi mellé :D
 
Szerintem nem lesz vele gondod, mert a beszívó ág tényleg a tartály alján van és így kilőve a levegősödés. ;)

Akkor nálam valami gebasz lehet!Adott egy kb. 40 cm magas dézsa,amit a kertből behoztam teleltetni...Akárhogy próbálom a 2213-ast rákötni,csak kerreg,meg hörög...Pedig a víz szintje följebb van,mint a szűrő teteje!Bár éppenhogy csak!!!A szekrényen lévő kis 24 literest pedig gond nélkül,csöndben kiszolgálja...

Mi lehet a baj?Mit ronthatok el?Nincs valami ötletetek?(olyan,amiben nem kell a 110 kilós dézsát asztalra emelni..) Jaa,csapok nincsenek!
 
Akkor nálam valami gebasz lehet!Adott egy kb. 40 cm magas dézsa,amit a kertből behoztam teleltetni...Akárhogy próbálom a 2213-ast rákötni,csak kerreg,meg hörög...Pedig a víz szintje följebb van,mint a szűrő teteje!Bár éppenhogy csak!!!A szekrényen lévő kis 24 literest pedig gond nélkül,csöndben kiszolgálja...

Mi lehet a baj?Mit ronthatok el?Nincs valami ötletetek?(olyan,amiben nem kell a 110 kilós dézsát asztalra emelni..) Jaa,csapok nincsenek!
Szerintem nemokés a légtelenítés, olyankor morog. Ha nincs csap, marad a bekapcsolás és a nyomóág szívogatása :(
 
Sziasztok. Meg szeretnem kerdezni probalta mar valaki a kulso szurojet fektetve elhelyezni. Az egesz rendszer nyomas alatt va igy teoretikusan nem kene gondnak lennie. Sajnos butor kialakitas miatt a szuro magassaga max 30cm lehet, de szelessegre ferne 55cm. Koszonom.
 
Sziasztok. Meg szeretnem kerdezni probalta mar valaki a kulso szurojet fektetve elhelyezni. Az egesz rendszer nyomas alatt va igy teoretikusan nem kene gondnak lennie. Sajnos butor kialakitas miatt a szuro magassaga max 30cm lehet, de szelessegre ferne 55cm. Koszonom.
Eheim Classic szűrőt használ így @Victor .
Az Eheim Classic topikban olvashatsz a tapasztalatáról.
Ettől függetlenül inkább ne...
 
Back
Oldal tetejére