• Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő elhelyezése

Muki

Főkertész
Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni a következővel kapcsolatban:
- szeretném a mostani kis medencémet (bruttó 45 liter és sajnos íves az akva, ami bekavar az áramlásba is) át cserélni egy 60x30x35 -ös 65 literes optiwhite akvára.
- jelenleg van egy Atman AT-3335 külső szűrő, ami a jelenlegi akva szűrését végzi. Gyári adatok szerint 600 liter/óra a teljesítménye.

A gond, hogy a teljesítménye a jelenlegi aksiban sem alkalmas arra, hogy ha a beömlővel szembe lévő rövidebb oldalra rakom a diffúzort, akkor ne illanjon el a 90%-a a CO2-nek.

3 alternatíva jár a fejemben:
1. elegendő ez a külső szűrő az új akvához?
2. Lócinak köszönhetően van még egy ugyanilyen szűrő nálam, állítsam hadrendbe mind a kettőt?
3. vegyek egy új, nagyobb teljesítményű külső szűrőt?

Illetve ha a 2 db külső szűrő megoldás lehet, akkor hogyan helyeznétek el őket? Én a következő elrendezésre gondoltam:
1. szűrő
- bal első sarokba a szűrő kimenő ága
- bal hátsó sarokba a beszívó ág
2. szűrő
- jobb első sarokba a beszívó ág
- jobb hátsó sarokba kimenő ág

Előre is köszönöm!

Így fest jelenleg az akva:

DSC_3617_PS1 by xxMuKixx, on Flickr

Maci

VIP kertész
Az AT szűrőket nem ismerem, de az általad leírt teljesítmény alapján rendben lesz, ha belövöd mindkettőt. A ki-be folyók elhelyezése szerintem tökéletes, így kapsz egy állandó körkörös áramlást az akiban. Szűrőből egyébként érdemes mindig túlméretezni, sohasem tudhatja az ember, hogy mikor kapja el a gépszíj egy nagyobb méretű akva képében. :D

loci1234

Főkertész
Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni a következővel kapcsolatban:
- szeretném a mostani kis medencémet (bruttó 45 liter és sajnos íves az akva, ami bekavar az áramlásba is) át cserélni egy 60x30x35 -ös 65 literes optiwhite akvára.
- jelenleg van egy Atman AT-3335 külső szűrő, ami a jelenlegi akva szűrését végzi. Gyári adatok szerint 600 liter/óra a teljesítménye.

A gond, hogy a teljesítménye a jelenlegi aksiban sem alkalmas arra, hogy ha a beömlővel szembe lévő rövidebb oldalra rakom a diffúzort, akkor ne illanjon el a 90%-a a CO2-nek.

3 alternatíva jár a fejemben:
1. elegendő ez a külső szűrő az új akvához?
2. Lócinak köszönhetően van még egy ugyanilyen szűrő nálam, állítsam hadrendbe mind a kettőt?
3. vegyek egy új, nagyobb teljesítményű külső szűrőt?

Illetve ha a 2 db külső szűrő megoldás lehet, akkor hogyan helyeznétek el őket? Én a következő elrendezésre gondoltam:
1. szűrő
- bal első sarokba a szűrő kimenő ága
- bal hátsó sarokba a beszívó ág
2. szűrő
- jobb első sarokba a beszívó ág
- jobb hátsó sarokba kimenő ág

Előre is köszönöm!

Így fest jelenleg az akva:

DSC_3617_PS1 by xxMuKixx, on Flickr

Muki, a 65 literes optihoz kevéske lesz ez az Atman külső. Szerintem oda majd egy Tetratex 1200-ast üzemelj be, az bombabiztos megoldás.
Nem mintha nem lennék maximálisan megelégedve az atmannal, de a nagyhoz sokkal jobb lesz az T1200.

Ha a másik szűrőt is be akarod üzemelni, akkor az az elrendezés teljesen jó amit leírtál. :)

Muki

Főkertész
Muki, a 65 literes optihoz kevéske lesz ez az Atman külső. Szerintem oda majd egy Tetratex 1200-ast üzemelj be, az bombabiztos megoldás.
Nem mintha nem lennék maximálisan megelégedve az atmannal, de a nagyhoz sokkal jobb lesz az T1200.

Ha a másik szűrőt is be akarod üzemelni, akkor az az elrendezés teljesen jó amit leírtál. :)
Valóban a tetra 1200-as egy tuti megoldás lenne, de az szerintem csak 1-2 hónap múlva játszhatna be, ha csak nem kapok prémiumot (megjegyzem 3 éve beszüntették a cégnél a prémiumosztást :) )

Viszont mi a véleményed a 2 szűrős megoldásról átmenetileg? Működhet? Megfelelő flow-t hozna létre? (márha tudod még kicsit nélkülözni)

ui.: a rotalak amiket adtál kilőttek mint a rakéta :)) Eddig vegetáltak vagy mifene, de most 2 nap alatt elérték a vízfelszínt. :D

Carbonado11

Kertész tanonc
Szerintem nem lesz vele gondod, mert a beszívó ág tényleg a tartály alján van és így kilőve a levegősödés. ;)
Akkor nálam valami gebasz lehet!Adott egy kb. 40 cm magas dézsa,amit a kertből behoztam teleltetni...Akárhogy próbálom a 2213-ast rákötni,csak kerreg,meg hörög...Pedig a víz szintje följebb van,mint a szűrő teteje!Bár éppenhogy csak!!!A szekrényen lévő kis 24 literest pedig gond nélkül,csöndben kiszolgálja...

Mi lehet a baj?Mit ronthatok el?Nincs valami ötletetek?(olyan,amiben nem kell a 110 kilós dézsát asztalra emelni..) Jaa,csapok nincsenek!

Maci

VIP kertész
Akkor nálam valami gebasz lehet!Adott egy kb. 40 cm magas dézsa,amit a kertből behoztam teleltetni...Akárhogy próbálom a 2213-ast rákötni,csak kerreg,meg hörög...Pedig a víz szintje följebb van,mint a szűrő teteje!Bár éppenhogy csak!!!A szekrényen lévő kis 24 literest pedig gond nélkül,csöndben kiszolgálja...

Mi lehet a baj?Mit ronthatok el?Nincs valami ötletetek?(olyan,amiben nem kell a 110 kilós dézsát asztalra emelni..) Jaa,csapok nincsenek!
Szerintem nemokés a légtelenítés, olyankor morog. Ha nincs csap, marad a bekapcsolás és a nyomóág szívogatása :(

Alexx

Kertész szaki
Sziasztok. Meg szeretnem kerdezni probalta mar valaki a kulso szurojet fektetve elhelyezni. Az egesz rendszer nyomas alatt va igy teoretikusan nem kene gondnak lennie. Sajnos butor kialakitas miatt a szuro magassaga max 30cm lehet, de szelessegre ferne 55cm. Koszonom.

Verhó

Főkertész
Sziasztok. Meg szeretnem kerdezni probalta mar valaki a kulso szurojet fektetve elhelyezni. Az egesz rendszer nyomas alatt va igy teoretikusan nem kene gondnak lennie. Sajnos butor kialakitas miatt a szuro magassaga max 30cm lehet, de szelessegre ferne 55cm. Koszonom.
Eheim classic szűrőt használ így @Victor .
Az eheim classic topikban olvashatsz a tapasztalatáról.
Ettől függetlenül inkább ne...

Maver

Kertész szaki
Eheim classic szűrőt használ így @Victor .
Az eheim classic topikban olvashatsz a tapasztalatáról.
Ettől függetlenül inkább ne...
Még egy szavazat,hogy ne én is megszívtam amióta lent van az aki alatt azóta azt se tudom van e szűrő.
Ja és nekem is classic van 2211-2213 ismerem a classic szériát egyébként very szuper.

Oldal tetejére