• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő az akvárium mellett

Ádám1992

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
49 literes növényesemhez szeretnék külső szűrőt venni.
Eheim 2034 vagy Tetra EX600 között dilemmázok.
De a nagyobb probléma az, hogy a szűrő nem mehet az akvárium alá, ugyanis a konyhapulton van az akvárium, alatta nincs helyem.
Lehet egy külső szűrőt az akvárium mellé tenni? Valaki használt már így szűrőt? Mik a tapasztalatok?
 
Sziasztok!
49 literes növényesemhez szeretnék külső szűrőt venni.
Eheim 2034 vagy Tetra EX600 között dilemmázok.
De a nagyobb probléma az, hogy a szűrő nem mehet az akvárium alá, ugyanis a konyhapulton van az akvárium, alatta nincs helyem.
Lehet egy külső szűrőt az akvárium mellé tenni? Valaki használt már így szűrőt? Mik a tapasztalatok?
Lehetni biztosan lehet de nem gondoltál olyasmire esetleg bárhova arrébb tenni hosszú csövezéssel? Egy tetra 600 majdnem akkora mint egy 50 literes akva.:)
 
Lehetni biztosan lehet de nem gondoltál olyasmire esetleg bárhova arrébb tenni hosszú csövezéssel? Egy tetra 600 majdnem akkora mint egy 50 literes akva.:)
Gondoltam erre is, de legalább 2,5 méterre az akváriumtól lenne hely a szűrőnek, ez a távolság nem csökkentené a szűrő teljesítményét?
 
Nekem két akvárium is megy úgy külső szűrővel hogy mellette van, nem alatta. Egyedül a feltöltés kicsit macerásabb, ennyi.

Inkább mellette, mint messze tőle, minél több cső, annál jobban csökken a flow - ha nem is az elején, később igen.
 
A szűrő rotorja ne legyen magasabban, mint az akvárium vízszintje.
Ha viszont lejjebb rakod hosszú csövezéssel, akkor nem fog romlani a szűrő teljesítménye, legalábbis ha a ki és a bemenő cső hossza nagyjából ugyanakkora. (mert akkor a szűrőbe bemenő és az onnan kijövő víztömeg is ugyanakkora és az utóbbi nyomja az előbbit.)
Szerintem.
 
Az elején nem romlik, de ahogy rakódik le a csőben a cucc, bizony számít mennyi a csőhossz. Persze aki havonta takarítja az összes csövét arra ez nem vonatkozik.
 
Nálam is az egyik akváriumnál mellette van, igaz az én szűrőm nem gyári, hanem saját készítésű. Viszont azt hiszem egy dologra érdemes a szűrőválasztásnál gondolni ez esetben, mégpedig, hogy az akvárium mellé helyezett szűrő rotorja legalább a vízvonal alá essen (közlekedő edény elv), különben lehet, hogy nagyon nehéz lesz beüzemelni.
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...339823_3a7e1075375ca81fc4bbb46041dd6197_l.jpg
Értem, köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek. :)
Akkor szerintem Eheim 2034 vagy 2036 lesz a választásom, mert az egyik 35 a másik 42 cm magas, szóval mindkettőnek biztosan alacsonyabban lenne a rotorja.
 
Esetleg el lehet gondolkodni az eheim aquacompact 60 szűrőn. Nálunk a 30-as nanot a kisebb testvére szűri és a kezdeti nehézségek után nagyon megbarátkozunk vele. Sok növény, kevés hal kombinációban tuti.
Sőt párom munkahelyén egy 60-ast szűr egy aquacompact 60. Sok hal, szinte semmi növény és elbír vele. A víz tiszta, mindenki boldog.
 
Esetleg el lehet gondolkodni az eheim aquacompact 60 szűrőn. Nálunk a 30-as nanot a kisebb testvére szűri és a kezdeti nehézségek után nagyon megbarátkozunk vele. Sok növény, kevés hal kombinációban tuti.
Sőt párom munkahelyén egy 60-ast szűr egy aquacompact 60. Sok hal, szinte semmi növény és elbír vele. A víz tiszta, mindenki boldog.
Köszönöm a tippet.:)
Utánanéztem, de a 350l/h üres teljesítmény nekem kevés lenne, töltettel biztos még kevesebb. A 2034-es tud üresen 600l/h-t, ami számomra meggyőzőbb, hiszen az már 12x megforgatná a vizet óránként.:)
 
A szűrő rotorja ne legyen magasabban, mint az akvárium vízszintje.
Ha viszont lejjebb rakod hosszú csövezéssel, akkor nem fog romlani a szűrő teljesítménye, legalábbis ha a ki és a bemenő cső hossza nagyjából ugyanakkora. (mert akkor a szűrőbe bemenő és az onnan kijövő víztömeg is ugyanakkora és az utóbbi nyomja az előbbit.)
Szerintem.
+1 Pontyosan. Közlekedő edények (hidrosztatikus magasság) elve. Ha meg nem kap túl sok pudvát a szűrője, és ecettel (is) takarítja a csövet, bizony kibírja az 2 hónapig simán, akár tovább. Az tény, hogy egy idő után csúnyán lefogná a szivattyút a benne felgyűlt retek.
De tudsz trükközni úgy is, ha megemeled valahogy az akváriumot. Pl. vastag alátéttel, és úgy nyersz x cm magasságot a mellette álló szűrőnek. ;)
szerk.: vagy oldal / hátsópolcos szűrőakvárium. De az DIY, esetleg bevállalja egy bolt.
 
+1 Pontyosan. Közlekedő edények (hidrosztatikus magasság) elve. Ha meg nem kap túl sok pudvát a szűrője, és ecettel (is) takarítja a csövet, bizony kibírja az 2 hónapig simán, akár tovább. Az tény, hogy egy idő után csúnyán lefogná a szivattyút a benne felgyűlt retek.
De tudsz trükközni úgy is, ha megemeled valahogy az akváriumot. Pl. vastag alátéttel, és úgy nyersz x cm magasságot a mellette álló szűrőnek. ;)
szerk.: vagy oldal / hátsópolcos szűrőakvárium. De az DIY, esetleg bevállalja egy bolt.
Na akkor még egy pár napot ötletelek, hogy melyik megoldás legyen. Az az igazság, hogy 5 hete indítottam az akváriumot és nem szívesen szedném szét. Meg voltam győződve, hogy az akasztós Eheim Liberty 130 elég lesz. Nem lett elég. :D Legalábbis nem azt hozta/hozza, amit vártam.
 
Nem teljesen temaba vag, de talan ide illik be leginkabb.
Arra vagyok kivancsi, hogy egy kulso szurohoz gyarilag kapott csoveket mindenfelekeppen abban a hosszusagban kell hasznalni ahogy az a csomagban van?
Ugy ertem nekem hosszabb a cso jocskan mint amennyi szukseges es emiatt egy nagy kacskaringot tesz a viz a csoben mig a szuro es az akvarium kozott kozlekedig.
Feleslegesen. Gondolom a csoben levo vizoszlop is plusz terhelest jelent a motornak. De javitsatok ki ha tevedek.
 
kulso szurohoz gyarilag kapott csoveket mindenfelekeppen abban a hosszusagban kell hasznalni ahogy az a csomagban van?
Nem kötelező. Én pl. a beszívó pipa csövéből is vágtam, mert magasabbra akartam emelni a kosarat. A flexicsővel azért túlzottan centizni nem érdemes. Bár szinte mindent meg lehet venni pótlólag, ha szükség lenne az eredeti méretre, vagy nagyobbra.
 
Szerencsére tényleg gond nélkül be tudtam üzemelni a 2034-est az akváriummal mellett is, azonnal feltöltődött a rendszer, és már 1 hete gond nélkül működik. :)
 
Sziasztok,

54 l-es akváriumban belsőről váltanék lassan külső szűrőre. Sajnos csak az akvárium mellé tudom tenni, ami 30cm, a vízszint így kb 28 cm. Van olyan modell, ami megfelelően működne így is?
 
Sziasztok,

54 l-es akváriumban belsőről váltanék lassan külső szűrőre. Sajnos csak az akvárium mellé tudom tenni, ami 30cm, a vízszint így kb 28 cm. Van olyan modell, ami megfelelően működne így is?
Szia nekem 30l mellett 2211 van szerintem 2213 jólenne neked a Eheim Classic szériából az nem sokkal magasabb .
 
Nekem pont egy 2213-as szűri az 54 literes garnélásomat, és még mellette is van. Szerintem magas neki, mert amikor üzemel, akkor nincs vele gond, de takarítás után kész kínszenvedés mire elkapja a vizet ,pedig elvileg a rotorlapátok már víz alatt vannak, de ez lehet, hogy kevés. Olyan mintha kellene neki a vízoszlop nyomása, mert ahelyet, hogy megindulna, inkább belevegősödik. Viszont ha megy akkor nem folyat
 

Attachments

  • IMG_20171128_160330.jpg
    IMG_20171128_160330.jpg
    147.9 KB · Megtekintések: 16
Back
Oldal tetejére