• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső reaktor "gyári" cuccokból

Elkészítettem én is egy DIY reaktort, próbáltam a lehető legprecízebben kivitelezni több szempontból is.
-réz mentes legyen
- csobogás és totál biztosan CO2 szivárgás mentes..

10" colos szűrőház, lávakővel és mechproval töltve.. csurig.. ez biztosítja azt hogy csobogásmentes legyen a co zúzda.. :) A hollanderes pneumatika csatlakozó M12x1.5 menettel rendelkezik (finom menet) így jól jött egy ismerős forgácsoló szakmájú ember..(nem szerettem volna egy menet miatt venni menetfúrót) teflonszalag gondoskodik a tömítettségről mindenhol.

A colos házba egy 3/4 es szűkítő csatlakozik, ami teljesen "kitakarja" a réz menetet.. így a réz mentes kivitel is pipa..
A másik kritérium aminek meg akartam feleltetni hogy az áramlás ne legyen feleslegesen lassítva.. tehát mindenképp azt akartam hogy a cső legyen a rendszer legkisebb keresztmetszete ezért kerültek inox tőmlővégek a rendszerbe, ezeknek a belső átmérője 15.8 mm, műanyagból csak hatalmas külső átmérő mellett kaptam volna ilyen belső átmérőt :)
A könyökök 5 rétegű csőből készültek..(homokkal tömtem meg a fél méteres darabot, ledugóztam műanyag dugóval és hajtottam rá 2 könyököt) ezek is 16mm belsővel rendelkeznek 20mm külső átmérő mellé

Kész reaktor
Könyökök
szia.
Van műanyagból idom. Könyök idom amire rá tudod húzni a 16 os csövet és félcolos a menetes rész (60-80ft), erre rátekersz egy szűkítőt 1" - 1/2" (100ft)
1616958065186.png1616958111267.png
 
szia.
Van műanyagból idom. Könyök idom amire rá tudod húzni a 16 os csövet és félcolos a menetes rész (60-80ft), erre rátekersz egy szűkítőt 1" - 1/2" (100ft)
View attachment 103797View attachment 103798
Igaz. Ki lehetne rakni így is. (Bár a könyökökben általában szűk a keresztmetszet. Viszont már biztos h marad így :p egalább volt alkotás öröme, gondolkodós volt a kivitelezés h mègis milyen csovzet szerezzek ami megfelel az elvárásaimnak :)
 
Sziasztok!

A 6-os gyorscsatlakozós pneumatikus fittingek mennyire használhatóak a CO2 csőhöz?
Nem pneumatikus, de hátha segít valakinek. Én RO idomokat használtam, RO csővel, az volt a szekrényben 😄 a CO2 cső kicsit laza volt benne, nem akartam hogy kicsússzon és elázzon minden.
 
Sziasztok!

A 6-os gyorscsatlakozós pneumatikus fittingek mennyire használhatóak a CO2 csőhöz?
Szerintem teljesen jó.
A kölömbség a RO (víz) és a levegő (gáz) csövek között van. A RO (víz) cső ~0,3mm-el nagyobb átmérőjű, mint a levegőcső. (ezt nem magamtól tudom, hanem valaki írta itt a fórumon)
 
Szerintem teljesen jó.
A kölömbség a RO (víz) és a levegő (gáz) csövek között van. A RO (víz) cső ~0,3mm-el nagyobb átmérőjű, mint a levegőcső. (ezt nem magamtól tudom, hanem valaki írta itt a fórumon)
CO2-höz való csövet még nem fogtam, hogy viszonyul amúgy merevségre pl. az RO csőhöz?
 
Három kérdésem lenne:
- hány literes akváriumhoz használod?
- hány bubi/perc a CO2?
- mennyi a pH-d?
A spanifer felhasználási módja zseniális! 👍
Szia!

Egy bruttó 243-ason (120x45x45cm), bubiszám az amolyan megszámolhatatlan, de legalább 100 körül lehet, pH pedig 6.95 , 3-as KH mellett, tehát még kell egy kicsit elmozdulni valamelyik irányba, csak a visszsózó porom meg átment takonyba, Meg a DC sem igazán zöld, de hangolás alatt van még az akvárium, meg szerintem a LED-ről visszatérek fénycsőre, mert ez így gyenge. Volt már sok próbálkozás CO2 reaktor téren, vízszűrővel, Atman QZ30-as előszűrőve, de egyik sem volt igazán hatásos, és fogta is a szűrőt. Most ez a megoldás van soron, de jobban örülnék ha külön szivattyú hajtaná, és nem a szűrő, mert minden amit ráteszek fogja, és csak hangosabb lesz tőle. Most vagy 1 évig CO2 nélkül is ment, de meg is látszott az akváriumon, mert még az anubiasok is szendevtek.
Spaniferes dicséretet köszi, már évek óta így van ,mert talán 2 éves lehetett a szűrő amikor lerottyantak a vödör békazárai, és egy új akkor 25 ezer forint volt, most biztos jóval több.
 
Szia!

Egy bruttó 243-ason (120x45x45cm), bubiszám az amolyan megszámolhatatlan, de legalább 100 körül lehet, pH pedig 6.95 , 3-as KH mellett, tehát még kell egy kicsit elmozdulni valamelyik irányba, csak a visszsózó porom meg átment takonyba, Meg a DC sem igazán zöld, de hangolás alatt van még az akvárium, meg szerintem a LED-ről visszatérek fénycsőre, mert ez így gyenge. Volt már sok próbálkozás CO2 reaktor téren, vízszűrővel, Atman QZ30-as előszűrőve, de egyik sem volt igazán hatásos, és fogta is a szűrőt. Most ez a megoldás van soron, de jobban örülnék ha külön szivattyú hajtaná, és nem a szűrő, mert minden amit ráteszek fogja, és csak hangosabb lesz tőle. Most vagy 1 évig CO2 nélkül is ment, de meg is látszott az akváriumon, mert még az anubiasok is szendevtek.
Spaniferes dicséretet köszi, már évek óta így van ,mert talán 2 éves lehetett a szűrő amikor lerottyantak a vödör békazárai, és egy új akkor 25 ezer forint volt, most biztos jóval több.
Szia!
Köszönöm a válaszod. Én is állandóan a tökéletes megoldáson agyalok, de még nem jött meg az ihlet. Ezért érdeklődtem a módszered hatásosságát illetően. Persze megtehetném, hogy 5 kg CO2-t benyomatok két hónap alatt egy diffuzorral, de azt nem tartom elegáns megoldásnak. Kell lennie más lehetőségnek is, ami jobb hatásfokkal működik.
 
Back
Oldal tetejére