• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső reaktor "gyári" cuccokból

Üdv! Van valakinek ezekkel tapasztalata? Úgy sejtem, hogy nem oldódna fel a CO2 mire az akvaba ér, de hátha megcáfolja valaki. Hely szűkében vagyok aztán hátha jó lenne.
 

Attachments

  • s-l400.jpg
    s-l400.jpg
    14.8 KB · Megtekintések: 153
Üdv! Van valakinek ezekkel tapasztalata? Úgy sejtem, hogy nem oldódna fel a CO2 mire az akvaba ér, de hátha megcáfolja valaki. Hely szűkében vagyok aztán hátha jó lenne.
Sajnos ez így van! Szépen mennyek a feloldatlan CO2 buborékok az akváriumba.
 
Elkészült az én reaktorom is. 7300Ft volt az anyag költség. Bypass nélkül kezdtem, de nem is fog kelleni. Buborék nem látszik, hogy menne az akváriumba, de nap végére az esőztetőben lesz egy pár kis bubi, bár elég nagy bubiszámmal is megy 180l-re. Szűrő takarításkor majd még rakok bele egy kis szúnyoghálót, mert elég lazán raktam bele. Nem csobog, nem is folyt a szűrőn. Ro csatlakozókat használtam. A CO2 egyből a befolyóhoz van bekötve így egyből telibe kapja az áramlás. Le is lehet "nyomáspróbázni", a be és kifolyót összekötöttem aztán a co betápnál rá lehet kötni az Ro csapjára és vízzel megnyomatni.
 

Attachments

  • IMG_20181228_173733.jpg
    IMG_20181228_173733.jpg
    171 KB · Megtekintések: 136
  • IMG_20181228_173711.jpg
    IMG_20181228_173711.jpg
    131.1 KB · Megtekintések: 135
Leírom az ujjabb tapasztalataimat, hátha segít valakinak valamit, ha most építi vagy valami nem tökéletes. Raktam még bele szúnyoghálót így hibátlan a beoldás. Eddig egy kb. 50*10cm-es darab volt benne, most pedig 3. Azt vettem észre, hogy akkor csobog a reaktor, ha a szúnyogháló nagyon közel van a a befolyóhoz. Szerintem túl hamar megtör az áramlás és így fent kitud alakulni egy gáztér ami miatt csoboggat. Lejjebb nyomtam a szúnyoghálót, hogy a felső részén ne legyen és így nem csobog. Folytást továbbra sem tapasztaltam. Nem tudom hogy miért panaszkodnak többen is rá, lehet sok az idom, vagy valamelyik idom keresztmetszete kicsi. 2 Atman 3338 van sorba kötve + előszűrő ezen van rajta a reaktor, de csak az egyik szűrő van bekapcsolva, bőven elegendő így is az áramlás. Ha megy mind a két szűrő akkor már nagyon nagy az áramlás.
 
Üdv. Előre is köszönöm a reaktor terveket. Eléggé le van terhelve az eheim 2028-as szűrőm, nem hiszem hogy elbírna még egy reaktort is. Egy kiegészítő szűrőn gondolkodom ami a reaktort tolná, de korlátozott a hely a szekrényben. Mekkora az a teljesítmény ami elvinné a hátán amennyiben teljes értékűen használnám megtömve szűrőanyaggal?
 
Üdv. Előre is köszönöm a reaktor terveket. Eléggé le van terhelve az eheim 2028-as szűrőm, nem hiszem hogy elbírna még egy reaktort is. Egy kiegészítő szűrőn gondolkodom ami a reaktort tolná, de korlátozott a hely a szekrényben. Mekkora az a teljesítmény ami elvinné a hátán amennyiben teljes értékűen használnám megtömve szűrőanyaggal?
1000L/H minimum!
 
Megosztanám egy mai tapasztalatomat ! Sokszor olvasni, hogy csobog a reaktor, tegyünk bele szúnyoghálót, csak van, hogy ez semmit nem segít, ráadásul csak gyűlik a gáz a reaktorban, ami még jóval a villany lekapcsolása után sem oldódik fel, a DC meg éppen csak zöld. Én egy Atman QZ 30-as előszűrőt használok reaktorként amin csak annyi átalakítás van, hogy a csonkok be lettek ragasztva. Vizet bírja az O gyűrű, de a gázt hallhatóan átengedte. Gázt is előtte vezettem be, úgy hogy fogtam egy kis darab 17-es csövet amibe oldalról beragasztottam a CO2 csövét.
Régóta szenvedtem az előbbi problémával, és az egyik gyanúm beigazolódott, hogy kevés az az áramlás amit a szűrőből kap, mert az hiába gyárilag 1200liter/órás, ha meg van tömve szűrőanyaggal ami egy Atman esetén (amúgy Evolution 2212) állítólag elég jó teljesítményesést produkál a többi hasonló teljesítményű márkához képest is. Ráadásul ennek az előszűrőnek van egy nagy hátránya, hogy az alap bekötőcsonkok 12/16-osak, és ehhez ad a gyártó egy bővítőidomot, vagyis itt is van némi folytás a rendszerben.
Nálam két szűrő dolgozik a brutto 243 literes alatt. Egy 2080-as Eheim és ez előbb említett Evolution. Elvileg az Eheim is elbírná az akváriumot, de azért "tehetmentesítettem", hogy ne azt folytsa, illetve mikor külső eszközökkel meg volt terhelve, akkor hangosabban is dolgozott.
Ma a Evo egyik kosárából kiszedtem a mátrixot, és lássátok csodát, egyből nem telítődött a reaktor gázzal, csak a felső felében volt egy kevés. Vagyis ha ilyen csobogós probléma akkor valószínűleg kicsi a szűrő. Én különben azon is agyalok, hogy egy külön szivattyúval kellene megoldani a CO2 beoldást.
 
Megosztanám egy mai tapasztalatomat ! Sokszor olvasni, hogy csobog a reaktor, tegyünk bele szúnyoghálót, csak van, hogy ez semmit nem segít, ráadásul csak gyűlik a gáz a reaktorban, ami még jóval a villany lekapcsolása után sem oldódik fel, a DC meg éppen csak zöld. Én egy Atman QZ 30-as előszűrőt használok reaktorként amin csak annyi átalakítás van, hogy a csonkok be lettek ragasztva. Vizet bírja az O gyűrű, de a gázt hallhatóan átengedte. Gázt is előtte vezettem be, úgy hogy fogtam egy kis darab 17-es csövet amibe oldalról beragasztottam a CO2 csövét.
Régóta szenvedtem az előbbi problémával, és az egyik gyanúm beigazolódott, hogy kevés az az áramlás amit a szűrőből kap, mert az hiába gyárilag 1200liter/órás, ha meg van tömve szűrőanyaggal ami egy Atman esetén (amúgy Evolution 2212) állítólag elég jó teljesítményesést produkál a többi hasonló teljesítményű márkához képest is. Ráadásul ennek az előszűrőnek van egy nagy hátránya, hogy az alap bekötőcsonkok 12/16-osak, és ehhez ad a gyártó egy bővítőidomot, vagyis itt is van némi folytás a rendszerben.
Nálam két szűrő dolgozik a brutto 243 literes alatt. Egy 2080-as Eheim és ez előbb említett Evolution. Elvileg az Eheim is elbírná az akváriumot, de azért "tehetmentesítettem", hogy ne azt folytsa, illetve mikor külső eszközökkel meg volt terhelve, akkor hangosabban is dolgozott.
Ma a Evo egyik kosárából kiszedtem a mátrixot, és lássátok csodát, egyből nem telítődött a reaktor gázzal, csak a felső felében volt egy kevés. Vagyis ha ilyen csobogós probléma akkor valószínűleg kicsi a szűrő. Én különben azon is agyalok, hogy egy külön szivattyúval kellene megoldani a CO2 beoldást.
Én ezt azért nem érzem problémának mivel a befolyó víz a reaktorba felülről érkezik. Ott egy gáztérbe érkezik ami egy vízesést eredményez. A víz becsapódik egy tóba, merthogy ez a valóság. Ez hanggal jár nem kérdés, de épp ez a csobogás oldaná meg, hogy víz feletti gázteret valami beoldja. Ha csökkented hálóval a becsapódást azaz a vízesés effektet csökkented a csobogást azzal csökkented a beoldást is.

A csobogás engem nem zavar mivel nappal történik. Éjjel megörülnék tőle. A gáztér valóban gáz kikapcsolás után is ott van, de ezt pont fel lehet mérni mennyi idő múlva oldódik be. Ha 2 óra akkor annyival korábban kell kikapcsolni. Bekapcsolni is annyival kell korábban.
Nekem is nagyon meg van tömve. 330L-t pörgetek két OASE 600-assal aminek szintén valahol 1200 körüli a forgatása. Amikor bedugom a lily-be az ujjam alig van hozam amit éreznék. Szóval ugyanaz van mint nálad. Ettől függetlenül lehet, hogy az aquamedic 1000 jobban old be mint az atman DIY...ezt nem tudom. Elsőre egyformának tűnik mivel palack palack. Az aquamedic belseje nekem totál kihasználatlan. Tele van golyóval ami semmilyen szerepet nem játszik. A gázcsőből kijövő 1-1 bubi gond nélkül fel megy a tetejére. Valószínű igazad van, hogy az eredeti működést egy nagynyomású külső szivattyúval lehetne szimulálni, de nekem nem probléma, hogy nem működik a gyári feltételek szerint. Beold amennyit kell. Csupán a vízeséskori vízzavarással.
 
Az sajnos egy dolog, hogy csobog, de a gyenge áramlás mellett olyan vacak volt a beoldás, hogy folyamatosan telt fel gázzal a tartály, és még este 10-kor sem oldódott be az abban lévő gáz, miközben délután 5-kor lezárt a mágnesszelep. Ez mellett meg a DC is csak haragos zöld volt . Most meg így kicsit tehermentesítve, épp, hogy a felső részben látni némi CO2 buborékot. Mondjuk én tettem bele egy dupla könyöket, hogy ne függőlegesen essen be a víz, hanem forogjon a tartályban, de se előtte se utána nem volt jobb.
Valamikor itt a fórumon azt olvastam, hogy az Atman és elődjei (mert ez több néven futott) gyengébbek, mint a többi gyárilag hasonló paraméterrel rendelkező szűrő, ezért szedtem ki belőle szűrőanyagot, az Eheim úgyis ott van az összes rekeszében megtöltve matrixal. Külön szivattyúra azért gondoltam, mert akkor nem kellene csak ezért egy szűrőt működtetnem, mert az Atman nemigazán csendes, pedig most kapott egy vadi új rotort is. Viszont nem kizárt, hogy itt is érvényes amit az Ehem-nél is észrevettem, hogy mikor nyomóágon rajta volt az UV szűrő, külső fűtő, és akkor még a CO2 diffúzor, akkor sokkal hangosabb volt, mert nem csak forgatta a vizet, hanem némileg erőlködött is. Mágnesszelep lezárásával, ugyanúgy le lehetne kapcsolni a szivattyút is.
Én amúgy a tartályt nem hagytam kihasználatlanul ! Benne van a két zacsi purigenem ;)
 
Ennek a CO2 szerelvénynek mi a neve hogy találom meg? Köszi

14640507_2c3f97df9c7832f86e4fac5826a45012_m-jpg.16597
 
Ez?
Néztem azt én is. De ha ennek ha lecsavarom a végét, hogy mentet maradjon akkor ott még van egy rúd amire csövet lehet húzni.

Esetleg ilyen kettőnek a kombója? Csak ezt nem tudom becsavarni a másikba:

 
Utoljára módosított:
Uh az jó kérdés én németbe vettem!
Talánazaquasabiba!
De oda adom nekem nem kell annó vettem pár darabot ! De már stabil a rendszerem!
 

Attachments

  • 5316B6A8-AD41-4511-8433-3550021068A8.jpeg
    5316B6A8-AD41-4511-8433-3550021068A8.jpeg
    181.4 KB · Megtekintések: 49
Utoljára módosított:
Elkészítettem én is egy DIY reaktort, próbáltam a lehető legprecízebben kivitelezni több szempontból is.
-réz mentes legyen
- csobogás és totál biztosan CO2 szivárgás mentes..

10" colos szűrőház, lávakővel és mechproval töltve.. csurig.. ez biztosítja azt hogy csobogásmentes legyen a co zúzda.. :) A hollanderes pneumatika csatlakozó M12x1.5 menettel rendelkezik (finom menet) így jól jött egy ismerős forgácsoló szakmájú ember..(nem szerettem volna egy menet miatt venni menetfúrót) teflonszalag gondoskodik a tömítettségről mindenhol.

A colos házba egy 3/4 es szűkítő csatlakozik, ami teljesen "kitakarja" a réz menetet.. így a rézmentes kivitel is pipa..
A másik kritérium aminek meg akartam feleltetni hogy az áramlás ne legyen feleslegesen lassítva.. tehát mindenképp azt akartam hogy a cső legyen a rendszer legkisebb keresztmetszete ezért kerültek inox tőmlővégek a rendszerbe, ezeknek a belső átmérője 15.8 mm, műanyagból csak hatalmas külső átmérő mellett kaptam volna ilyen belső átmérőt :)
A könyökök 5 rétegű csőből készültek..(homokkal tömtem meg a fél méteres darabot, ledugóztam műanyag dugóval és hajtottam rá 2 könyököt) ezek is 16mm belsővel rendelkeznek 20mm külső átmérő mellé

Kész reaktor
Könyökök
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére