• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső reaktor "gyári" cuccokból

Nem nagyon mentünk el mellette. De most hogy megnéztem és megpróbáltam értelmezni nem nagyon jöttem rá hogy ebben mi a külső reaktor.
A növényes akvarisztika szerintem a látványról szól valahogy, sehogy nem tudom beleképzelni ezt a csodás fekete belső szűrőt és a többi szerkezetet az akváriumba. Már a skimmer is zavaró tud lenni szerintem.
Hajaj, ennyire félre érthető voltam? Természetesen nem tennék semmit az akváriumba. Az elvre gondoltam ami ugyanígy működik a külső reaktoron. Nem kell, hogy víz alatt legyen. Az átlátszó kis toldalék gyakorlatilag egy külső reaktor kicsinyített mása az akváriumban.
 
Az imént említett vastagabb cső(tömlő vagy slag) azt nem kell melegíteni, és abból csak egy 1,5-2 cm gyűrű kell. Azt ha ráhúzod a megmelegített csőre, miközben a idomon van már, azt csak vágva lehet leszedni.
 
Nem nagyon mentünk el mellette. De most hogy megnéztem és megpróbáltam értelmezni nem nagyon jöttem rá hogy ebben mi a külső reaktor.
A növényes akvarisztika szerintem a látványról szól valahogy, sehogy nem tudom beleképzelni ezt a csodás fekete belső szűrőt és a többi szerkezetet az akváriumba. Már a skimmer is zavaró tud lenni szerintem.
Ez csak egy elmélet ami itt nagyon rondán lett megvalósítva. Az a lényeg, hogy a reaktor után kell még egy tartály ahol van lehetősége a bedolgozatlan buborékoknak felszállni nem lefele távozni. Az ott összegyűlt gázteret pedig vissza lehetne vezetni az első reaktor bemenetére.

Sokaknak ez teljesen felesleges mert megoldják hálóval, hogy a beoldás 100%-os legyen vagy mint én a kicsi hozam miatt nincs is akkora csobogás a reaktorba, hogy az ellökjön 30 cm-re egy buborékot. Nekem is 100%-os a beoldásom.
Itt a képen lerajzoltam hogy is működhetne ez. De ez még mindig csak egy elmélet. S az ügyesebbek mindezt megoldhatnák 1 reaktoron belül is. Kék hullám a kialakult gázteret jelöli ami van akinek 3-4 mm van akinek 3-4 cm.

reaktorduo.jpg
 
Szerintem így a szűrő rotorja folyamatosan kapja a gázfroccsöt és sose tud halkan dolgozni, olyan lenne mint amelyik még tisztítás után nem levegősödött le.
Nekem a külső reaktoron volt egy splitter szelep és mikor elkezdtem feltölteni a rendszert tisztítás után, a még nem beoldott gázt bevezettem egy gumicsövön az akiba, így hamar fel tudott töltődni a vízszűrőház.
 
Ez csak egy elmélet ami itt nagyon rondán lett megvalósítva. Az a lényeg, hogy a reaktor után kell még egy tartály ahol van lehetősége a bedolgozatlan buborékoknak felszállni nem lefele távozni. Az ott összegyűlt gázteret pedig vissza lehetne vezetni az első reaktor bemenetére.

Sokaknak ez teljesen felesleges mert megoldják hálóval, hogy a beoldás 100%-os legyen vagy mint én a kicsi hozam miatt nincs is akkora csobogás a reaktorba, hogy az ellökjön 30 cm-re egy buborékot. Nekem is 100%-os a beoldásom.
Itt a képen lerajzoltam hogy is működhetne ez. De ez még mindig csak egy elmélet. S az ügyesebbek mindezt megoldhatnák 1 reaktoron belül is. Kék hullám a kialakult gázteret jelöli ami van akinek 3-4 mm van akinek 3-4 cm.
Én csináltam egy még szebb rajzot :D:D:D:D ( bocs, hogy összefickáltam a tiédet és ráadásul kétszer szúrtam be, de utólag már nem tudom törölni :banghead:)
Szerintem még csak egy plusz tartályra sincs szükség
reaktorduo vavított.jpg reaktorduo vavított.jpg vácuum.jpg
Bocsi, az első képet kétszer szúrtam be és nem tudom utólag törölni. Hú de béna vagyok!!!:banghead:
 
Utoljára módosított:
Szerintem így a szűrő rotorja folyamatosan kapja a gázfroccsöt és sose tud halkan dolgozni, olyan lenne mint amelyik még tisztítás után nem levegősödött le.
Nekem a külső reaktoron volt egy splitter szelep és mikor elkezdtem feltölteni a rendszert tisztítás után, a még nem beoldott gázt bevezettem egy gumicsövön az akiba, így hamar fel tudott töltődni a vízszűrőház.
A képen nincs a szűrő, szerintem valamit félreértettél. A szűrőből jön az első reaktorba majd a második reaktorba. A két reaktor van csak a képen.
 
Én csináltam egy mégszebb rajzot :D:D:D:D ( bocs, hogy össze fickáltam a tiédet)
Szerintem még csak egy plusz tartályra sincs szükség
View attachment 50676 View attachment 50676 View attachment 50677
Bocsi, az első képet kétszer szúrtam be és nem tudom utólag törölni. Hú de béna vagyok!!!:banghead:

Amit te csináltál az egy jobb beoldást csinál mint ha csak egy szimpla reaktor lenne visszacsatolás nélkül, de nem ad megoldást azoknak akiknek olyan erős a flow-juk, hogy buborékokat lök a kimenetbe. Te a jobb beoldásért küzdesz én meg az erős flowból származó bubikat akarom kivonni a képletből.

Azt kell megoldani az emberek 80%-nál, hogy a tartályból az erős flow miatt hamar távozó buborék ne jusson el az akváriumig. Azért rakják be a hálót mert az elég sűrű, hogy kettévágja a buborékokat és szétoszlassa a sugárban lövellt flow-t.

Én a golyókat azért szeretem, mert az egyirányú flow-ot megtörik és kacskaringós utakat csinálnak.

Nekem a képen a második tartályban az a szépség, hogy középen van a beömlő nyílás a buboréknak van ereje felfele mozdulni ahogy a gravitáció (inkább fajsúly) felfelé viszi.
Szóval én a legfontosabbnak azt érzem, hogy a buborékoknak legyen egy második esélye a felemelkedésre. Rajzoltam még egyet hogy csinálnám meg ezt egy tartályba.
reaktorduo2.jpg
 
Áhhh értem már,...... csak a flowt ne törje meg nagyon a sok áramlás módosítás! ;)

Amgy nekem a szúnyogháló jött be, másnak pl. @Matyi-nak a porlasztó, megint másnak a flow által pörgetett rotoros megoldás.

Ha valakinek kész a kétkamrás cucca, szívesen veszünk gyakorlati képzést! (y)
 
Én csináltam egy még szebb rajzot :D:D:D:D ( bocs, hogy összefickáltam a tiédet és ráadásul kétszer szúrtam be, de utólag már nem tudom törölni :banghead:)
Szerintem még csak egy plusz tartályra sincs szükség
View attachment 50676 View attachment 50676 View attachment 50677
Bocsi, az első képet kétszer szúrtam be és nem tudom utólag törölni. Hú de béna vagyok!!!:banghead:
De igazából ezt is lehet kombinálni a visszacsatolással és akkor lesz tuti a dolog, több problémát is megold:

reaktorduo3.jpg
 
És egy gyakorlatban könnyen megvalósítható verzió mondjuk 50-es PVC csőből és idomokból. ( vagy 32-60 ig valamelyik méret szűrőteljesítménytől függően )
( a szürke ficka szúnyoghálót, bioballt, vagy bármit jelent, ami megtöri az áramlást)
reaktor  visszavezetéssel nagyított.png
 
Sziasztok!

Ha a befolyó rendszeresen köpködi bubikat akkor ez túl nagy áramlást jelent a rekatoron át?
Korábban nem csinált ilyet.
(Cucc: 9" vízszűrőház megtömve szúnyoghálóval+ bypass, Oase BiosMaster 350 szűrő)
 
Sziasztok!

Ha a befolyó rendszeresen köpködi bubikat akkor ez túl nagy áramlást jelent a rekatoron át?
Korábban nem csinált ilyet.
(Cucc: 9" vízszűrőház megtömve szúnyoghálóval+ bypass, Oase BiosMaster 350 szűrő)
Mit jelent a korábban? Előtte is volt reaktor és ment? Mi változott?
 
A vizes rész ki lett tisztítva, a bypass zárás is változhatott. Bubi számláló csere, meg még CO2 palack csere is (lehet hogy az alap nyomás sem pont ua?). Elvileg most 1.8 körüli nyomást használok,de úgy emlékszem korábban is ennyi volt. A két Akva helyett most csak egy van a CO2 palackon. Szóval volt a CO2 oldalon is kis kavar, meg a vizes oldal is tisztitás, beállítás is bejátszhat.
 
A vizes rész ki lett tisztítva, a bypass zárás is változhatott. Bubi számláló csere, meg még CO2 palack csere is (lehet hogy az alap nyomás sem pont ua?). Elvileg most 1.8 körüli nyomást használok,de úgy emlékszem korábban is ennyi volt. A két Akva helyett most csak egy van a CO2 palackon. Szóval volt a CO2 oldalon is kis kavar, meg a vizes oldal is tisztitás, beállítás is bejátszhat.
Hát itt túl sok a változó, de tény, hogy a bypass azért van, hogy ne menjen a teljes nyomás a reaktorba. Szabályozd. Akkor viszont lehet, hogy gáztér alakul ki.
 
Hát itt túl sok a változó, de tény, hogy a bypass azért van, hogy ne menjen a teljes nyomás a reaktorba. Szabályozd. Akkor viszont lehet, hogy gáztér alakul ki.
Gáztér így is, úgy is... Max kicsit csobog. Nekem egy 1200esen van ami fékezve van zárt megkerülő ággal és semmi baj sincs vele...
 
Sziasztok!

Ha a befolyó rendszeresen köpködi bubikat akkor ez túl nagy áramlást jelent a rekatoron át?
Korábban nem csinált ilyet.
(Cucc: 9" vízszűrőház megtömve szúnyoghálóval+ bypass, Oase BiosMaster 350 szűrő)

A megoldás : túl nagy volt a reaktoron az átfolyás, nyitni kellett a Bypasson.
 
Sziasztok!

3500l/h (Fluval fx6) teljesítménynél is működhet a dolog? Ott már mindenképp kell a bypass?
Valamint ha ugye meghagyom a levegőztető csavart, a beömlő résznél fúrok egy 4-5ös lyukat, co2-cső srégen elvág, bedug a lyukba, fogóval áthúz, felül minimális FBS-el tömít.
Működhet a dolog?
 
Sziasztok!

3500l/h (Fluval fx6) teljesítménynél is működhet a dolog? Ott már mindenképp kell a bypass?
Valamint ha ugye meghagyom a levegőztető csavart, a beömlő résznél fúrok egy 4-5ös lyukat, co2-cső srégen elvág, bedug a lyukba, fogóval áthúz, felül minimális FBS-el tömít.
Működhet a dolog?
Mindenképp raknék bypass ágat. Nem bíznék egy fbs-es ragasztásba, tudom hogy jó anyag de 3 anyag találkozik. A co2 cső ha néha mozog akkor az idővel elengedheti.
 
Sziasztok!

3500l/h (Fluval fx6) teljesítménynél is működhet a dolog? Ott már mindenképp kell a bypass?
Valamint ha ugye meghagyom a levegőztető csavart, a beömlő résznél fúrok egy 4-5ös lyukat, co2-cső srégen elvág, bedug a lyukba, fogóval áthúz, felül minimális FBS-el tömít.
Működhet a dolog?
Fura ez a szűrő egy nagy böszme de alig fér bele szűrőanyag. Hogy vált be?
 
Fura ez a szűrő egy nagy böszme de alig fér bele szűrőanyag. Hogy vált be?

Hát nem egy tipikus növényes szűrő az tuti. :D
Kb fél éve indult az akvárium, és eddig lekopogom nincs vele gondom! Ugyan a plusz biológiai töltet talán 5liter lehet, de ezen felül rengeteg benne a szivacs, ami az eddigiek szerint tökéletesen ellátja a feladatát. :)
Nem utolsó sorban még takarításra sem volt eddig szükség. :)

Mindenképp raknék bypass ágat. Nem bíznék egy fbs-es ragasztásba, tudom hogy jó anyag de 3 anyag találkozik. A co2 cső ha néha mozog akkor az idővel elengedheti.

Alapból kisebb lyukat furnék mint a co2 cső átmérője, és konkrétan kis erőszakkal áthúznám a lyukon. Mivel nagyon király zárás úgy sem lesz (bár én anno az elésztős rendszert így csináltam, csak ott kupakon ment át :D ) így azért gondoltam épp csak egy vékony fbs-t, vagy valami hozzá hasonlót!

Köszönöm a segítséget!
 
Back
Oldal tetejére