• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső reaktor "gyári" cuccokból

Bocs, tényleg nem vitaként, de az előbb azt írtad, hogy inline difi van a reaktorod előtt. Sajnos felhalmozódásra ott van ellenpélda az enyém. Ezért is írtam, hogy mindenképpen valamilyen előporlasztás kellene, mert nagyok a buborékok ha csak simán, egy 4-es csővel megy be a gáz. Neked is valószínűleg ezért működik olyan jól, külső szürőnél meg nincs akkora áramlás a csövekben, hogy apróra törje a bubikat. Viszont ha pl egy injekciós tű lenne a fúvóka, akkor elvileg jobb hatasfokkal menne nálam is
 
Bocs, tényleg nem vitaként, de az előbb azt írtad, hogy inline difi van a reaktorod előtt. Sajnos felhalmozódásra ott van ellenpélda az enyém. Ezért is írtam, hogy mindenképpen valamilyen előporlasztás kellene, mert nagyok a buborékok ha csak simán, egy 4-es csővel megy be a gáz. Neked is valószínűleg ezért működik olyan jól, külső szürőnél meg nincs akkora áramlás a csövekben, hogy apróra törje a bubikat. Viszont ha pl egy injekciós tű lenne a fúvóka, akkor elvileg jobb hatasfokkal menne nálam is
Nem porlaszt az semennyire, hanem elengedi a gázt a porlasztóhenger és a tömítés között...sajnos a JBL difik jelentős része ilyen...konstrukcióhibás. A reaktor elé kötve még használható....egy kép róluk:
20170708_223117.jpg
 
Utoljára módosított:
Nekem az inline difim teljesen váratlanul szét is tört, azóta kerülöm ezt a megoldást.
 

Attachments

  • 22307295_8cafb9e059c92cbe6eb4b47d24d211fb_l.jpg
    22307295_8cafb9e059c92cbe6eb4b47d24d211fb_l.jpg
    103.7 KB · Megtekintések: 33
Lehet volt már róla szó, de ez hatalmas ötlet, hogy a légtelenítőt visszavezetik a befolyó ágba és úgymond kiszívja a buborékokat. Tudom ez nem egy külső reaktor, de az ötlet jó.

Abban tudtok segíteni, hogy hol tudok venni ilyen AMG szűrőházat? Obi, praktiker, Bausaus ezek esélytelenek? Munkaidő miatt a kis viz gáz szerelvény boltok kiesnek mert 5-kor zárnak :(

Még nem tudtam dönteni, hogy az AMG-t vagy az Atman-t vegyem meg kiindulásnak.
 
Twinstart belerakni egy reaktorba hülyeség?

Ugyebár lehet házilag csinálni twinstart. Nem egy olyan nagy költség. Viszont nekem megint csak nem kellene a sok buborék az akváriumba, szívesen beépíteném a reaktorba.

Kérdés az, hogy az atomjaira felbontott vizet vajon visszaoldani a vízbe jó ötlet-e. Egyáltalán visszqoldódik-e a hidrogén meg az oxigén? Nem is értem, hogy a twinstar vízfelbontós elektrokémiai folymata mitől írtja ki az algaspórákat, de elvileg mindenki azt mondja tényleg működik. Tök jó lenne ezt a reaktorba elintézni. :D
 
@Szabó Henrik naplójába akadtam egy érdekes megoldásra ami kicsit megmozgatta a fantáziám. A csapszűrős külső reaktorba rakta a purigent amit igy jól lehet látni és nem foglalja az értékes helyet a szűrőbe. Nekem van egy gyári 10' töltettartó betétem ha ebbe beleraknám a purigent akkor biztos hogy a víz átmegy rajta és át is mozgatja rendesen így nem áll fenn az mint a jól megtömött szűrőbe ahol a zacisba lévő Seachem Purigen a belső részeken alig színeződik el.
 

Attachments

  • FCEB10 üres szűrőbetét.jpg
    FCEB10 üres szűrőbetét.jpg
    7.6 KB · Megtekintések: 35
@Szabó Henrik naplójába akadtam egy érdekes megoldásra ami kicsit megmozgatta a fantáziám. A csapszűrős külső reaktorba rakta a purigent amit igy jól lehet látni és nem foglalja az értékes helyet a szűrőbe. Nekem van egy gyári 10' töltettartó betétem ha ebbe beleraknám a purigent akkor biztos hogy a víz átmegy rajta és át is mozgatja rendesen így nem áll fenn az mint a jól megtömött szűrőbe ahol a zacisba lévő Seachem Purigen a belső részeken alig színeződik el.
És ebbe a töltettartóba vezetnéd be a CO2-t? Nem rossz elgondolás így 2:1 ben;), de hogyan lehetne bekötni a CO csövet?
 
Teljesen váratlanul! Előtte kb egy hónapja volt szétszedve. Csak azt láttam, hogy dől ki a víz a bútorból.
Ezt jó tudni és oda fogok figyelni, mert miután megvettem egy kereskedő is jelezte ezt a problémát (Ők emiatt szüntették be a forgalmazást)
ISTA CO2 külső reaktor.
 
És ebbe a töltettartóba vezetnéd be a CO2-t? Nem rossz elgondolás így 2:1 ben;), de hogyan lehetne bekötni a CO csövet?
Szia.
A co2 a légtelenítőbe van bekötve, belülről beletoltam egy darab csövet és a végére egy porlasztókövet. A töltetártó tartályba a purigent gondoltam belerakni de még valami hálót kell nézni ami nem engedi ki a rácsokon (harisnya de félő hogy hamar elkoszolódik és az megfogja az áramlást.)
 
Lehet volt már róla szó, de ez hatalmas ötlet, hogy a légtelenítőt visszavezetik a befolyó ágba és úgymond kiszívja a buborékokat. Tudom ez nem egy külső reaktor, de az ötlet jó.
Én most értem ide ( tervezgetem a külső reaktorom ) és meglepett, hogy ez mellett mindenki elment különösebb ováció nélkül, pedig tényleg hatalmas ötletnek tűnik.
Megoldja a szűrőház tetején felgyülemlő beoldatlan gáz problémáját és ezzel a csobogást is. Gondolom...
Ha eljutok odáig, beszámolok róla. ( de még csak a palackot várom a holnapi postával :( )
 
Én most értem ide ( tervezgetem a külső reaktorom ) és meglepett, hogy ez mellett mindenki elment különösebb ováció nélkül, pedig tényleg hatalmas ötletnek tűnik.
Megoldja a szűrőház tetején felgyülemlő beoldatlan gáz problémáját és ezzel a csobogást is. Gondolom...
Ha eljutok odáig, beszámolok róla. ( de még csak a palackot várom a holnapi postával :( )
Nem nagyon mentünk el mellette. De most hogy megnéztem és megpróbáltam értelmezni nem nagyon jöttem rá hogy ebben mi a külső reaktor.
A növényes akvarisztika szerintem a látványról szól valahogy, sehogy nem tudom beleképzelni ezt a csodás fekete belső szűrőt és a többi szerkezetet az akváriumba. Már a skimmer is zavaró tud lenni szerintem.
 
Nem nagyon mentünk el mellette. De most hogy megnéztem és megpróbáltam értelmezni nem nagyon jöttem rá hogy ebben mi a külső reaktor.
A növényes akvarisztika szerintem a látványról szól valahogy, sehogy nem tudom beleképzelni ezt a csodás fekete belső szűrőt és a többi szerkezetet az akváriumba. Már a skimmer is zavaró tud lenni szerintem.
Gondolom az Imre a felhalmozodott gáz újrahasznosítására gondolt, ami felgyülemlik a reaktor tetjében beoldás ideje alatt!
Hát nem egy szép darab! nogo:cool:
 
Gondolom az Imre a felhalmozodott gáz újrahasznosítására gondolt, ami felgyülemlik a reaktor tetjében beoldás ideje alatt!
Hát nem egy szép darab! nogo:cool:
Az ötlet maga jó azzal nincs probléma . Csak maga az hogy nem külső és nem szép. Én is vajákolok meg sufni tuningolok de annyi jó és hasznos megoldás létezik hogy én egy percig nem gondolkoznék ilyenen hacsak nem minden alkatrész ott hever kéznél és egy forintomba nem kerül.Nekem is külső csapszűrős reaktorom van. Én marha réz idomokat vettem arany árba, műanyagból megúsztam volna fillérekből.
 
Valaki próbált már ilyen műanyag tömlővéget?
a menetes rész van minden méretbe 1/2 - 3/4 - 1' -os a tömlőcsatlakozó viszont csak 13 és 20mm-es méretbe van. a 16 os csövet rá lehet vajon melegíteni értelmesen és biztonságosan.
kilencvenfokos_tomloveg_3.JPG
 
Rá lehet melegíteni, de egy csőbilincs nem árt. Egy 26.000 l/h tengeris emelőpumpára tettem 20-as csőre 16-osat, melegítve. Nem volt probléma. Csak óvatosan kell nyomkodni a csonkra. Inkább többször melegítsd a csövet.
 
Rá lehet melegíteni, de egy csőbilincs nem árt. Egy 26.000 l/h tengeris emelőpumpára tettem 20-as csőre 16-osat, melegítve. Nem volt probléma. Csak óvatosan kell nyomkodni a csonkra. Inkább többször melegítsd a csövet.
Nekem ilyen van három éve.
A bilincs tényleg nem árt.

Ja azt gondoltam hogy bilincset rakok rá, szeretem túlbiztosítani az ilyen dolgokat. Nem szeretném ha a pakolászás mozgatás következtében lelazulna.
Köszi
 
Valaki próbált már ilyen műanyag tömlővéget?
a menetes rész van minden méretbe 1/2 - 3/4 - 1' -os a tömlőcsatlakozó viszont csak 13 és 20mm-es méretbe van. a 16 os csövet rá lehet vajon melegíteni értelmesen és biztonságosan.
View attachment 50647
Általában ilyen dimenzió eltérésnél, a melegítés és kihűlés után ilyen karmos idomon,kb. 1,8 bárt bír, semmilyen rögzítés(bilincs nélkül). De biztonság kedvéért, egy villanyszerelői gyors kötöző is megfelel, vagy egy vastagabb cső ami rászorítja a alatta lévőt.
 
Back
Oldal tetejére