• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső reaktor "gyári" cuccokból

Nekem akkor szokott csipogni, ha véletlenül épp a félig beragasztott porlasztónál törnek be a reaktortérbe a buborékok.
Illetve régebben a diffi is akkor csipogott, amikor már érett volt a takarításra. Minden bubi egy csipogás volt. :D
Levettem a porlasztót és csend lett ! :)
 
Egyébként én poralsztó helyett arra gondoltam, hogy a CO2 cső végére egy szivacsot fogok húzni, hogy egy lájtos porlasztóként műköjön, szúnyogháló és porlasztókő helyett. Legalábbis ezt tervezem. Már csak az a kérdés, hogy mekkorák legyenek a lyukak a szivacson, és hogy mekkora legyen maga a szivacs, hogy ne fogja vissza a víz áramlását. Csak hangosan gondolkodom. :)
 
Egyébként én poralsztó helyett arra gondoltam, hogy a CO2 cső végére egy szivacsot fogok húzni, hogy egy lájtos porlasztóként műköjön, szúnyogháló és porlasztókő helyett. Legalábbis ezt tervezem. Már csak az a kérdés, hogy mekkorák legyenek a lyukak a szivacson, és hogy mekkora legyen maga a szivacs, hogy ne fogja vissza a víz áramlását. Csak hangosan gondolkodom. :)
Ha csak a co2 csőre húzol szivacsot akkor az apró lyukasból, de én a pohárba külön nem tennék mert az már eléggé lefolytja a szűrő teljesítményét, oda inkább szúnyoghálót tennék! ;)
 
Ha csak a co2 csőre húzol szivacsot akkor az apró lyukasból, de én a pohárba külön nem tennék mert az már eléggé lefolytja a szűrő teljesítményét, oda inkább szúnyoghálót tennék! ;)

OK, kösz. (y)
 
Sziasztok, a golyós csap funkcióját nem értem. Ha van egy visszafolyásgátlóm a CO2 csövön, akkor nem kell a csap, igaz?
 
Azt én sem értettem, így én sem raktam rá, nekem is csak visszafolyás gátlóval van

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
Sziasztok, a golyós csap funkcióját nem értem. Ha van egy visszafolyásgátlóm a CO2 csövön, akkor nem kell a csap, igaz?

A golyós csap funkciója a légtelenítés (ha valamilyen okból felhalmozódik a CO2, vagy takarítás után levegős), ez csak a te dolgodat könnyíti meg, mert ha a nyomóágat vízszint alatt van, és bontod a visszafolyásgátlónál, akkor igen szép szökőkutad lesz. :D
 
Biza,kell az a golyós csap. Valamikor elfelejtem a co2 elzárni vízcserekor,a szűrő le van állítva.Telemegy co2-vel a reaktor.
Utána rángathatod a szűrő légtelenítőt ,nem fog elindulni.Ilyenkor a reaktort kell légteleníteni.
Vagy ahogy Lakly írta,takarításnál is levegősödik.
 
Ahha, a reaktort kell légteleníteni! :facepalm: Értem. :cool: Köszönöm(y) (Ma próbáltam venni szűrőházat, csak hétfőn lesz :(, és akkor is csak 9"-es)
 
Öööö, :sorry: lehet, hogy egy kiadós saller kijár már nekem, de most azt nem értem, hogy ha a CO2 cső vége kb a szűrőház közepéig ér, akkor hogyan fog azon kijönni a levegő, mivel a levegő a cső vége felett van. Üüühmmm:unsure:
 
Jogos az észrevételed. Ez csak arra a verzióra vonatkozik ahol nem viszed le a csövet a szűrőházba. Itt már többen írtuk, hogy ez egy felesleges dolog, sőt a légtelenítést is lehetetlenné teszi.

Öööö, :sorry: lehet, hogy egy kiadós saller kijár már nekem, de most azt nem értem, hogy ha a CO2 cső vége kb a szűrőház közepéig ér, akkor hogyan fog azon kijönni a levegő, mivel a levegő a cső vége felett van. Üüühmmm:unsure:
 
Sziasztok,

Gratulálok, nagyon kafa a cucc. Azon töröm a fejem, hogy én is megpróbálkozom egy ilyen külső reaktor összerakásával, mert a diffivel nem vagyok elégedett, túl sokat kell állítgatni minden nap, és ez szerintem a szabadság alatt nagyon nagy probléma lesz. Nem lesz, aki utánaállítson, ha elmászik. Szóval az lenne a kérdésem, hogy Eheim Prof 3 2075 (1250 l/óra) és 130 nettó literes akváriumhoz szerintetek mekkora szűrőházat vegyek, hogy 1. ne fogja le a szűrőt 2. de azért ne legyen túl kicsi sem, hogy ne szökjenek ki a buborékok.

Köszönöm.

Üdv:
Kazi
Amekkorát én vettem.(y)
 
Sziasztok,

Sikerült végre szereznem szűrőházat meg 3/4-es szerelvényeket, de a co2 csatikat + golyós csapot sehogy sem sikerül találnom, se online, se offline. Tudna valaki segíteni abban, hogy BP XVIII. kerület - Gyál környékén hol található légtechnika bolt, ahol találok ilyen csatlakozókat?

Köszönöm.
 
Sziasztok,

Sikerült végre szereznem szűrőházat meg 3/4-es szerelvényeket, de a co2 csatikat + golyós csapot sehogy sem sikerül találnom, se online, se offline. Tudna valaki segíteni abban, hogy BP XVIII. kerület - Gyál környékén hol található légtechnika bolt, ahol találok ilyen csatlakozókat?

Köszönöm.
Úgy nem is találsz, hogy CO2 csatlakozó...
Pl. 4/6- os menetes csatlakozó, stb. A lényeg, hogy te tudd mit is keresel.(y)
 
Úgy nem is találsz, hogy CO2 csatlakozó...
Pl. 4/6- os menetes csatlakozó, stb. A lényeg, hogy te tudd mit is keresel.(y)

Azzal nem lesz gond, mert ha már az üzletben vagyok, akkor már kézzel lábbal, de elmagyarázom, hogy mire van szükségem :confused:. Hát ja, nem vagyok valami nagy szaki o_O. A kérdés inkább az üzeltre vonatkozott volna, de azt hiszem, sikerült is találnom egyet a közelben, holnap el is ugrok, mert ez nincs olyan messze tőlem:

IDOMOK Kereskedelmi Kft.

Köszönettel ;)
 
Back
Oldal tetejére