• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső reaktor "gyári" cuccokból

Szerintem elegendő a 240- es akiba is. Az enyém 162 literes.
A szűrőt egyáltalán nem fogja le, sőt még így is vissza kellett vennem a nyomó ágat, mert túl nagy volt a flow!;) Tehát még mindig van tartalékom az áramlást illetően.
A kérdezett távolság 2 cm.(y)

Mondjuk nekem az akvárium 100cm hosszú. Rövid oldat esőztetős 1000L/h külső szűrő +reaktor.
+javaslatra 1 Karolina Nano evo 1600-ast teszek be az esőztető alá.
Kíváncsi leszek a Flow-ra.
 
A szűrésed marhára kevés egy ekkora akiban!
Egy 240 literes akváriumba javasolnék legalább 2 db 1200 liter/órás szűrő rendszerbe állítása. Ökölszabály: 8- 10- szeres vízmegforgatás óránként!!!
Ezzel mozgásteret biztosítasz magadnak az algák elleni harcban! Ez nagyon fontos tény!(y)
Egy Koralia segítségével csupán a flow- on tudsz javítani.
Inkább egy plusz szűrőben gondolkodj!!!;)
 
A szűrésed marhára kevés egy ekkora akiban!
Egy 240 literes akváriumba javasolnék legalább 2 db 1200 liter/órás szűrő rendszerbe állítása. Ökölszabály: 8- 10- szeres vízmegforgatás óránként!!!
Ezzel mozgásteret biztosítasz magadnak az algák elleni harcban! Ez nagyon fontos tény!(y)
Egy Koralia segítségével csupán a flow- on tudsz javítani.
Inkább egy plusz szűrőben gondolkodj!!!;)

Van nekem még +1db 1000L/h külső szűrőm. De ahogy le írtam, úgy javasolta Viktor.
Igaz a + szűrőt neki nem említettem.
Ha gondolod szívesen meg hallgatom a véleményedet.
Lényeg,hogy ne a nem megfelelő szűrés(vagy gyenge flow) miatt legyen az esetleges algásodas.
Amúgy a világítás 4db Osram 865 T5 ho fénycső -39W lenne.
 
Van nekem még +1db 1000L/h külső szűrőm. De ahogy le írtam, úgy javasolta Viktor.
Igaz a + szűrőt neki nem említettem.
Ha gondolod szívesen meg hallgatom a véleményedet.
Lényeg,hogy ne a nem megfelelő szűrés(vagy gyenge flow) miatt legyen az esetleges algásodas.
Amúgy a világítás 4db Osram 865 T5 ho fénycső -39W lenne.
Akkor meg nincs is min gondolkodni: be kell üzemelni mindkét 1000- es szűrőt és ha nem lesz elég a flow utána jöhet a Koralia!(y)
Biztos vagyok benne, hogy Vik is ezt tanácsolná...;)
Ha high-tech akit (kb. 1 w/l megvilágítás, magasnyomású CO2) szeretnél összedobni, akkor szerintem kevés az általad írt fénycső. Én legalább 4x54W- al sokkolnám a növényeket.:cool:
 
Majdnem akkora a szűrő is,kicsit sarkítva.Nem tudom,talán egy 9" szerintem lefogná az azt kis szűrőt,nem lenne elég áramlás.
Lehet, hogy rosszul gondolom?
Szerintem nem fogná le, hiszen alapból alig van ellenállása a reaktornak, ami persze nem elhanyagolható...
Működnie kell 1000 l/h- val is.;)
 
Ha jól láttam a képen akkor az 5" , 7" és a 9" csak magasságban különböznek !
Miért nehezebb a szűrőnek a 9" reaktoron átnyomni a vizet ?
Én nem tudom azért kérdezem . Nem akarok kukacoskodni , csak szeretem ha logikusan
megmagyarázná valaki !
 
Akkor meg nincs is min gondolkodni: be kell üzemelni mindkét 1000- es szűrőt és ha nem lesz elég a flow utána jöhet a Koralia!(y)
Biztos vagyok benne, hogy Vik is ezt tanácsolná...;)
Ha high-tech akit (kb. 1 w/l megvilágítás, magasnyomású CO2) szeretnél összedobni, akkor szerintem kevés az általad írt fénycső. Én legalább 4x54W- al sokkolnám a növényeket.:cool:


Sok mindenen agyalok. Ezeket szét szedni, és mindegyiket más topikban boncolgatni. Ezek a dolgok egymástól függenének,és más-más emberek kicsit eltérő véleményével. Ezért van ez a kis bizonytalanság.
Pl.:,hogy milyen akvárium legyen.Mennyire növényes. Mivel most ismerkedem ezzel ezért az alapoknál akarom kezdeni.Szűrést megoldom ahogy mondtad.
Világítást ezért tervezném úgy, hogy 4x39W, és ha majd nem lenne elég bővíteném + 1-2db 39 wattal.
 
Sok mindenen agyalok. Ezeket szét szedni, és mindegyiket más topikban boncolgatni. Ezek a dolgok egymástól függenének,és más-más emberek kicsit eltérő véleményével. Ezért van ez a kis bizonytalanság.
Pl.:,hogy milyen akvárium legyen.Mennyire növényes. Mivel most ismerkedem ezzel ezért az alapoknál akarom kezdeni.Szűrést megoldom ahogy mondtad.
Világítást ezért tervezném úgy, hogy 4x39W, és ha majd nem lenne elég bővíteném + 1-2db 39 wattal.
Először döntsd el, hogy low- tech vagy high- tech akit szeretnél, mert mindegyiknél másként működnek a dolgok...;)
Ez legyen az első és legfontosabb dolgod!
Ha bármivel kapcsolatban van kérdésed írj nyugodtan privátban és válaszolok!(y)
 
Szia Bandee!
Kérdésem: Ez a 9"-os 240L aksiba is jó lehet? Neked mekkora aksihoz van?
A szűrőt mennyire foglya le?
A KPL cső vége, és reaktorod háza belsejében lévő perem között mekkora a távolság?
nálam ez igy néz ki..:)
8169685213_593ebd644d.jpg


8169712050_aa2fa0c6ee.jpg


8169683681_d2aa32d556.jpg
 
Először döntsd el, hogy low- tech vagy high- tech akit szeretnél, mert mindegyiknél másként működnek a dolgok...;)
Ez legyen az első és legfontosabb dolgod!
Ha bármivel kapcsolatban van kérdésed írj nyugodtan privátban és válaszolok!(y)

Privát még nem megy.Először szeretném meg szeretni, akkor talán low- tech.
Így rendezem be az akváriumomat ezt nézd meg légy szíves.Ez volt az első kísérlet, de döglött.
A fű, és a Karolina hínár nem maradt meg. A többi meg van,csak picik. Ezt szeretné meg építeni újra, segítséggel.
Low-tech határait súrolva. Sűrűbb fű,-növényzet.Persze ezek a halak nem lenének.
 
Beüzemeltem a reaktort, de ahol megy be a co2 ott olyan hangot ad ki mint amikor a kis csírkék csipognak ! :) Az jó?

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
Nekem akkor szokott csipogni, ha véletlenül épp a félig beragasztott porlasztónál törnek be a reaktortérbe a buborékok.
Illetve régebben a diffi is akkor csipogott, amikor már érett volt a takarításra. Minden bubi egy csipogás volt. :D
 
Sziasztok,

Gratulálok, nagyon kafa a cucc. Azon töröm a fejem, hogy én is megpróbálkozom egy ilyen külső reaktor összerakásával, mert a diffivel nem vagyok elégedett, túl sokat kell állítgatni minden nap, és ez szerintem a szabadság alatt nagyon nagy probléma lesz. Nem lesz, aki utánaállítson, ha elmászik. Szóval az lenne a kérdésem, hogy Eheim Prof 3 2075 (1250 l/óra) és 130 nettó literes akváriumhoz szerintetek mekkora szűrőházat vegyek, hogy 1. ne fogja le a szűrőt 2. de azért ne legyen túl kicsi sem, hogy ne szökjenek ki a buborékok.

Köszönöm.

Üdv:
Kazi
 
Sziasztok,

Gratulálok, nagyon kafa a cucc. Azon töröm a fejem, hogy én is megpróbálkozom egy ilyen külső reaktor összerakásával, mert a diffivel nem vagyok elégedett, túl sokat kell állítgatni minden nap, és ez szerintem a szabadság alatt nagyon nagy probléma lesz. Nem lesz, aki utánaállítson, ha elmászik. Szóval az lenne a kérdésem, hogy Eheim Prof 3 2075 (1250 l/óra) és 130 nettó literes akváriumhoz szerintetek mekkora szűrőházat vegyek, hogy 1. ne fogja le a szűrőt 2. de azért ne legyen túl kicsi sem, hogy ne szökjenek ki a buborékok.

Köszönöm.

Üdv:
Kazi
Szia!
Én mindenképp a 10 colosat ajánlom a 2075-nek simán el kell bírnia ! Nekem 120 L vízhez van egy 2071-re kötve (950 L/h) Annyit szerintem nem fojt rajta !
 
Back
Oldal tetejére