• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső reaktor "gyári" cuccokból

ÉN is most csinálok ilyen reaktort, én úgy csináltam hogy vittem magammal egy képet amin jól látszik hogy mi az ami kellene, így nem kellet magyarázkodni! Nekem hegesztéstechnikai boltban sikerült szereznem igaz nem pont olyan, de a célnak megfelel. Az a lényeg hogy 1/8-os legyen rajta a menet

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
ÉN is most csinálok ilyen reaktort, én úgy csináltam hogy vittem magammal egy képet amin jól látszik hogy mi az ami kellene, így nem kellet magyarázkodni! Nekem hegesztéstechnikai boltban sikerült szereznem igaz nem pont olyan, de a célnak megfelel. Az a lényeg hogy 1/8-os legyen rajta a menet

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről

Azért javasoltam a légtechnikait, mert az belülről karmos kialakítású, és megtartja CO2 csövet (még a lágy falút is), könnyem oldható a kötés, és itt megoldható a légtelenítés.
 
Sajnos nálunk Karcagon nincs ilyen üzlet azért kellett változtatni az eredeti terven! :)

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
Megcsináltam a reaktoromat, de még nem 100%-os a beoldás, pedig raktam bele jó erős szúnyoghálót is ! Még mindig látok az akiban úszkáló bubikat, igaz a dc szép zöld színű ! :) Ti gondoltatok már arra, hogy a szűrőházba berakni az eredeti szűrő betétet ? Az nagyon vissza folytaná a szűrő teljesítményét ? Ha valakinek van hasonló tapasztalata, azt nagyon megköszönném !!! ;)
 
Megcsináltam a reaktoromat, de még nem 100%-os a beoldás, pedig raktam bele jó erős szúnyoghálót is ! Még mindig látok az akiban úszkáló bubikat, igaz a dc szép zöld színű ! :) Ti gondoltatok már arra, hogy a szűrőházba berakni az eredeti szűrő betétet ? Az nagyon vissza folytaná a szűrő teljesítményét ? Ha valakinek van hasonló tapasztalata, azt nagyon megköszönném !!! ;)
Az AM1000 az eredeti töltőanyagával, a műanyag golyókkal siralmas. Iszonyatosan lefogja az áramlást.
 
Sziasztok!
Elkészítettem én is egy szűrőpoharas külső reaktort réz csatlakozókkal ügy ahogy az elején Bandee leírásában szerepel, de nekem még is van gondom vele.
A gondom az hogy nagyon zajos! Már megtömtem rendesen kemény szúnyoghálóval is de csak nem csendesedik.
Már második hete kínlódok vele a co2 beoldásakor kezdődik a hang és majd csak hajnalban halkul el.
A co csövet is ami belóg azt is visszavágtam már az eredeti 13-15cm-ről 7-8cm-re.
Tud valaki tanácsot adni hogy mit kezdjek vele??
A co csövet milyen mélyre szoktátok belelógatni?
 
Azért biztos ami biztos alapon még 2 awab bilincset Én rászánnék a tömlő csatlakozásokhoz, egyébként nagyon jó a megoldás. Én külső szűrőnél gondoltam erre, biológiai szűrőanyaggal megtömve tökéletes plusz térfogat lenne, aztán mivel elégnek bizonyult ami van, nem készült el.
Felesleges a bilincs! Így is csak hajszárítóval történő csőmelegítés után tudtam ráhúzni a 16/22- es csövet...;)
 
Sziasztok!
Elkészítettem én is egy szűrőpoharas külső reaktort réz csatlakozókkal ügy ahogy az elején Bandee leírásában szerepel, de nekem még is van gondom vele.
A gondom az hogy nagyon zajos! Már megtömtem rendesen kemény szúnyoghálóval is de csak nem csendesedik.
Már második hete kínlódok vele a co2 beoldásakor kezdődik a hang és majd csak hajnalban halkul el.
A co csövet is ami belóg azt is visszavágtam már az eredeti 13-15cm-ről 7-8cm-re.
Tud valaki tanácsot adni hogy mit kezdjek vele??
A co csövet milyen mélyre szoktátok belelógatni?

A csövet kb. a pohár közepéig lógasd bele! Minél feljebb van a cső annál előbb tud a bubi a felszínre jutni és ezáltal csobogást okozni.
Nekem is korábban kicsit csobogott, szerintem túl sok CO2- t próbáltam beoldani, de már az nem tudott teljes mértékben beoldódni. Akkoriban 5- 6 bubi/s al üzemelt a rendszer...
Most 2- 3 bubi/s a dózis. Egyáltalán nincs csobogás, még működés alatt sem! Nekem egy TetraTech EX1200- as szűrő van rácsatlakozva. A DC színe tökéletes. A beoldás a világítás felkapcsolása előtt 4 órával kezdem meg.
Okosabbat nem tudok írni, remélem segítettem...(y)
 
A csövet kb. a pohár közepéig lógasd bele! Minél feljebb van a cső annál előbb tud a bubi a felszínre jutni és ezáltal csobogást okozni.
Nekem is korábban kicsit csobogott, szerintem túl sok CO2- t próbáltam beoldani, de már az nem tudott teljes mértékben beoldódni. Akkoriban 5- 6 bubi/s al üzemelt a rendszer...
Most 2- 3 bubi/s a dózis. Egyáltalán nincs csobogás, még működés alatt sem! Nekem egy TetraTech EX1200- as szűrő van rácsatlakozva. A DC színe tökéletes. A beoldás a világítás felkapcsolása előtt 4 órával kezdem meg.
Okosabbat nem tudok írni, remélem segítettem...(y)
Én is éppen ma üzemeltem be, szintén az EX1200-esre lett rátéve. Viktor javaslata alapján a szúnyoghálót csak light-osan tettem bele, a Co2 cső egyátalán nem lóg be a házba, csak a felső gyorscsatlakozóra rá van téve és kész. (megjegyzem az AM1000-be sem lóg bele egyáltalán). Ma üzemelet folyamatosan, semmi hangja nem volt. Remélem így is marad.
 
Én is éppen ma üzemeltem be, szintén az EX1200-esre lett rátéve. Viktor javaslata alapján a szúnyoghálót csak light-osan tettem bele, a Co2 cső egyátalán nem lóg be a házba, csak a felső gyorscsatlakozóra rá van téve és kész. (megjegyzem az AM1000-be sem lóg bele egyáltalán). Ma üzemelet folyamatosan, semmi hangja nem volt. Remélem így is marad.
Köszönöm!
Én egy Atman 3338-as hajtom és kb.2-3 bubi/másodpercel.
Valószínűleg én is co cső nélküli módszert fogom kipróbálni, jobb úgy sem jut eszembe :unsure:!
 
Köszönöm!
Én egy Atman 3338-as hajtom és kb.2-3 bubi/másodpercel.
Valószínűleg én is co cső nélküli módszert fogom kipróbálni, jobb úgy sem jut eszembe :unsure:!
Szerintem be fog jönni. Igazából minek belülre Co2 cső? csak az előttem is mondottakhoz csatlakozva csökkenti a buborékok útját. A szűrőházban így is pont telibe fogja kapni a bejövő vízáram, ha jól méretezted a belső vízcsövet akkor végig kell menjen a teljes huszon x- centin, addig meg beoldódik. Nálam egy bubi sem megy bele az akiba.
 
Szerintem be fog jönni. Igazából minek belülre Co2 cső? csak az előttem is mondottakhoz csatlakozva csökkenti a buborékok útját. A szűrőházban így is pont telibe fogja kapni a bejövő vízáram, ha jól méretezted a belső vízcsövet akkor végig kell menjen a teljes huszon x- centin, addig meg beoldódik. Nálam egy bubi sem megy bele az akiba.
Kifogom próbálni és beszámolok róla!
 
Nálam sincs belógatott Co2 cső, e ezt már írtam, hogy nem kell.
Csobogás lehet több ok miatt:
- nagy nyomáson nyomod a CO2-t
- felszínre tör a CO2.
Egy javaslat amikor megtömöd szúnyoghálóval, akkor egy kis darabot gyűrj össze és nyomd a fejbe ahol jön be a víz és a CO2, ez azonnal megtöri a CO2 bubikat.
 
Sziasztok!

Segítség kellene!
Hol tudok co2 cső csatlakozót venni Budapesten?
Előre is köszönet....
 
Co2 cső egyátalán nem lóg be a házba, csak a felső gyorscsatlakozóra rá van téve és kész. (megjegyzem az AM1000-be sem lóg bele egyáltalán).
Az AM1000-nél a szűrőház aljára lóg be egy fekete CO2 cső. De ott a szűrőház tetején van a be, míg a legalján van a vízkivezetés, tehát teljesen más az áramlás mint a DIY szűrőházas reaktorokban.
 
Elhatároztam, hogy saját kezűleg építek egy külső reaktort a tökéletes CO2 beoldás érdekében, így elkezdetem kutakodni és rátaláltam levi85 DIY reaktorára. Ez a szerkezet fogott meg leginkább, semmi kókányolás- gányolás! :thumbup:
A kiindulási alapom nekem is ez volt, de finomítottam egy- két dolgon... ;) Arra törekedtem, hogy egy megbízható, hosszú távon is jól működő reaktort hozzak össze minél kevesebb sérülékeny, törékeny (műanyag) anyagokból. Na és persze a bekerülési költség sem volt mellékes.

Az általam összeállított reaktor kizárólag gyári alkatrészekből áll, melyek bármelyik víz- és létechnikai boltban beszerezhetők! :geek:

A szükséges anyagok:
AMG szűrőház (9" hossz és 3/4" csatlakozással) - 3200 Ft
Öntvény csatlakozók (1 db könyök - a könnyebb beépíthetőség miatt, 2 db közdarab, 2 db pöcsös csatlakozó- erre húzzuk a szűrő visszajövő ágát) - 1100 Ft
Teflon szalag (menetek tökéletes tömítéséhez) 200 Ft
KPE cső (3/4" méretű) - ajándék volt ;)
KPE gyors- csatlakozó (3/4" méretben) - 200 Ft
Golyós csap - 1600 Ft
CO2 cső csatlakozó (3 db) - 1500 Ft
Porlasztókő - 100 Ft

Elkészítés
Első lépésként hajlítottam egy "L" alakú fénylemezt a reaktor későbbi rögzítéséhez. Ezt a szűrőház tetején lévő 4 db csavarhelyhez lehet rögzíteni.
A szűrőház fedelén 3 csatlakozás található. 1- 1 csatlakozó a víz ki - és bemenetéhez, továbbá 1 légtelenítő nyílás, amely eredetileg egy réz csavarocskával van lezárva. Na ezt a kis csavart ki kell tekerni és 1 db CO2 csatlakozót kell ide visszahelyezni (itt vezettem be a porlasztókövet és majd később itt oldódik be a CO2). Természetesen minden menetre tekertem teflon szalagot! :thumbup:
Aztán összeszereltem az öntvény csatlakozókat és rögzítettem a szűrőház fedelén.
Következő lépésben méretre vágtam a KPE csövet és a szűrőház kimenő nyílásához a KPE gyors- csatlakozó segítségével rögzítettem azt.
Aztán összeraktam a golyós csapot a maradék 2 db CO2 csőcsatlakozóval. A golyós csap a légtelenítés miatt szükséges. Egyébként ezek a CO2 csatlakozók éppen úgy néznek ki, mint a mágnesszelep vagy a reduktor szorító csatlakozói.
Igazából készen is lennénk! :clap:

Képekben:

Szűrőház az "L" alakú tartóval
14640495_6b4dc93decd69dc8095e8d6888bbb053_m.jpg


Réz csatlakozók (összeszerelés előtt)
14640471_be6b5be96bdf71b5ae9215a92491f188_m.jpg


Golyós csap és a CO2 csatlakozók (összeszerelés előtt)
14640475_ecc1388a5a44d5aaa1c916999a7ac559_m.jpg


Porlasztókő behelyezése
14640507_2c3f97df9c7832f86e4fac5826a45012_m.jpg

14640513_1987499cb3862ab0a2605ac25086f3f8_m.jpg

14640517_78c8ece2f3f018d0007c9bad1a363c7a_m.jpg


Porlasztókő a helyén ;)
14640531_1573cd751613f4d8fc074c9fc3b4012d_m.jpg


KPE gyors- csatlakozó és a cső rögzítése
14640561_f9f8e972868a73e24bf4dcb218376bf2_m.jpg

14640567_3dbbbb34dc7cca093fb4e5b16fb7759a_m.jpg


A ház összeszerelve (helyén a KPE cső és a CO2 csatlakozási pont)
14640569_e0c97e01d359a28cbd3e2fbe92f26044_m.jpg


Réz csatlakozókkal és csövezéssel
14640571_19b04e23d3ba36c8975fbd18e2bd4b57_m.jpg


Végül a golyós csap is a helyére került
14640575_ca239f4eedb9e10eadb287bb542d6c4a_m.jpg


Az utolsó képen látható, hogy a bal csatlakozónál érkező vízsugár telibe kapja a porlasztott CO2 bubikat, melyek tökéletesen beoldódnak. Már a szűrőház alsó felében nem is látok bubikat. A víz továbbhalad, majd belép a KPE csőbe onnan pedig a kimenő nyíláson át az akiba jut a víz.
A golyós csap után lévő CO2 csőre kell a buborékszámlálót kötni.
Tegnap délután üzemeltem be a rendszert. Működése hangtalan. :thumbup:
Nagy dilemma a külső reaktorok alkalmazása során fellépő szűrőteljesítmény csökkenés. Pontosan nem mértem meg a veszteséget, de nekem jelenleg még vissza is kellett vennem a nyomóág csapjánál (na jó, volt szűrőtisztítás is :silent: ). Persze lehet fokozni az élvezetet, mondjuk a szűrőház szúnyoghálóval való megtömésével, de most ezt feleslegesnek tartom, mert így sem hagyják el CO2 bubik a Lily- t és jobban lefogná a szűrőm (Tetra 1200) is.

Remélem sikerült összeraknom egy jól működő reaktort ca. 8000 Ft- ból.... :roll:


Szia Bandee!
Kérdésem: Ez a 9"-os 240L aksiba is jó lehet? Neked mekkora aksihoz van?
A szűrőt mennyire foglya le?
A KPL cső vége, és reaktorod háza belsejében lévő perem között mekkora a távolság?
 
Szia Bandee!
Kérdésem: Ez a 9"-os 240L aksiba is jó lehet? Neked mekkora aksihoz van?
A szűrőt mennyire foglya le?
A KPL cső vége, és reaktorod háza belsejében lévő perem között mekkora a távolság?

Szerintem elegendő a 240- es akiba is. Az enyém 162 literes.
A szűrőt egyáltalán nem fogja le, sőt még így is vissza kellett vennem a nyomó ágat, mert túl nagy volt a flow!;) Tehát még mindig van tartalékom az áramlást illetően.
A kérdezett távolság 2 cm.(y)
 
Szerintem elegendő a 240- es akiba is. Az enyém 162 literes.
A szűrőt egyáltalán nem fogja le, sőt még így is vissza kellett vennem a nyomó ágat, mert túl nagy volt a flow!;) Tehát még mindig van tartalékom az áramlást illetően.
A kérdezett távolság 2 cm.(y)

Köszönöm a gyors választ.
 
Back
Oldal tetejére