• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső reaktor "gyári" cuccokból

Imi93

Kertész tanonc
Üdv! Van valakinek ezekkel tapasztalata? Úgy sejtem, hogy nem oldódna fel a CO2 mire az akvaba ér, de hátha megcáfolja valaki. Hely szűkében vagyok aztán hátha jó lenne.

Attachments

Victor

VIP kertész
Üdv! Van valakinek ezekkel tapasztalata? Úgy sejtem, hogy nem oldódna fel a CO2 mire az akvaba ér, de hátha megcáfolja valaki. Hely szűkében vagyok aztán hátha jó lenne.
Sajnos ez így van! Szépen mennyek a feloldatlan CO2 buborékok az akváriumba.

Imi93

Kertész tanonc
Elkészült az én reaktorom is. 7300Ft volt az anyag költség. Bypass nélkül kezdtem, de nem is fog kelleni. Buborék nem látszik, hogy menne az akváriumba, de nap végére az esőztetőben lesz egy pár kis bubi, bár elég nagy bubiszámmal is megy 180l-re. Szűrő takarításkor majd még rakok bele egy kis szúnyoghálót, mert elég lazán raktam bele. Nem csobog, nem is folyt a szűrőn. Ro csatlakozókat használtam. A CO2 egyből a befolyóhoz van bekötve így egyből telibe kapja az áramlás. Le is lehet "nyomáspróbázni", a be és kifolyót összekötöttem aztán a co betápnál rá lehet kötni az Ro csapjára és vízzel megnyomatni.

Attachments

Imi93

Kertész tanonc
Leírom az ujjabb tapasztalataimat, hátha segít valakinak valamit, ha most építi vagy valami nem tökéletes. Raktam még bele szúnyoghálót így hibátlan a beoldás. Eddig egy kb. 50*10cm-es darab volt benne, most pedig 3. Azt vettem észre, hogy akkor csobog a reaktor, ha a szúnyogháló nagyon közel van a a befolyóhoz. Szerintem túl hamar megtör az áramlás és így fent kitud alakulni egy gáztér ami miatt csoboggat. Lejjebb nyomtam a szúnyoghálót, hogy a felső részén ne legyen és így nem csobog. Folytást továbbra sem tapasztaltam. Nem tudom hogy miért panaszkodnak többen is rá, lehet sok az idom, vagy valamelyik idom keresztmetszete kicsi. 2 Atman 3338 van sorba kötve + előszűrő ezen van rajta a reaktor, de csak az egyik szűrő van bekapcsolva, bőven elegendő így is az áramlás. Ha megy mind a két szűrő akkor már nagyon nagy az áramlás.

fisherx

Tapasztalt kertész
Üdv. Előre is köszönöm a reaktor terveket. Eléggé le van terhelve az eheim 2028-as szűrőm, nem hiszem hogy elbírna még egy reaktort is. Egy kiegészítő szűrőn gondolkodom ami a reaktort tolná, de korlátozott a hely a szekrényben. Mekkora az a teljesítmény ami elvinné a hátán amennyiben teljes értékűen használnám megtömve szűrőanyaggal?

Üdv. Előre is köszönöm a reaktor terveket. Eléggé le van terhelve az eheim 2028-as szűrőm, nem hiszem hogy elbírna még egy reaktort is. Egy kiegészítő szűrőn gondolkodom ami a reaktort tolná, de korlátozott a hely a szekrényben. Mekkora az a teljesítmény ami elvinné a hátán amennyiben teljes értékűen használnám megtömve szűrőanyaggal?
1000L/H minimum!

Oldal tetejére