• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső reaktor "gyári" cuccokból

Szia!

Minden megtalálható ott, csak a CO2 részhez szereztem be a csatlakozókat egy légtechnikai üzletben.
Köszönöm! Nézelődtem a neten és láttam, hogy van 5" szűrőház is abból meg lehet csinálni ? Vagy mivel kevesebb utat tesz meg odáig és annyi idő alatt nem oldja fel a bubikat !
 
Köszönöm! Nézelődtem a neten és láttam, hogy van 5" szűrőház is abból meg lehet csinálni ? Vagy mivel kevesebb utat tesz meg odáig és annyi idő alatt nem oldja fel a bubikat !

A nagyobb szűrőház valóban a jobb beoldásért kell, de ez könnyen ellensúlyozható a szúnyoghálós töltettel. (a kisebb szűrőházat max. 80 literes akváriumig használnám).
 
Akkor az nekem kicsi lenne a 120L vízhez :mad: Marad a nagy, csak az meg már nem biztos hogy befêr a szekrénybe

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
Akkor az nekem kicsi lenne a 120L vízhez :mad: Marad a nagy, csak az meg már nem biztos hogy befêr a szekrénybe

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről

Amiből nekem készült az szerintem 10"-os aljától a tetejéig 31 centi, gyanítom, hogy a méret csak a pohár magasságára vonatkozik, mert azt durván 10czoll-ra (25cm-re) mérem.
 
Akkor az nekem kicsi lenne a 120L vízhez :mad: Marad a nagy, csak az meg már nem biztos hogy befêr a szekrénybe

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről

Ahhoz mindenképpen a nagyobbat ajánlanám. Ha nem fér a szekrénybe, és van annyi helyed a szekrény mögött, akkor oda is teheted. A bútoroknál használatos sarokvassal szépen fel lehet rögzíteni. a nagyobb azért is jobb mert ritkábban kell takarítani. Én 5 hónap után takarítottam először, de akkor sem volt igazán koszos. Ha szekrényen kívül helyezed el, akkor viszont valamilyen takarást csinálj neki (varrsz neki egy kis zsákot), mert a fény hatásra jobban fog algásodni.
 
Amiből nekem készült az szerintem 10"-os aljától a tetejéig 31 centi, gyanítom, hogy a méret csak a pohár magasságára vonatkozik, mert azt durván 10czoll-ra (25cm-re) mérem.
Ezt az oldalt találtam amg szűrőházakról
HTML:
http://www.time-air.hu/info/AMG_szurohazak.htm

Van 5-7-9-20"
Gondolom a tiéd a 9"-os
Köszönöm a teljes méret megadását így legalább tudom biztosan hogy be fog férni !:)
És nem fog algásodni, válaszolva Lakly ötletére is ! ;)
Köszönöm srácok a segítséget !

Már alig várom, hogy barkácsolhassak egy kicsit !!!!
 
Ezt az oldalt találtam amg szűrőházakról
Gondolom a tiéd a 9"-os

Csomó fajta van :), nekem van kettő is, de egyik sem olyan mint a linkeden, amit a vezetékes vízre tettem még légtelenítő szelep, és leeresztő csap is van.
Amiből csináltam az AL-CO 250/1-es, ( gondolom az, hogy 250 magas pohár, 1"-os csatlakozóval) végül is linked alapján 9,3/4" , legalábbis ott csak a belevaló szűrő hosszát írják.
 
Majd utánna nézek a te fajtádnak is meló után. Köszi!

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
Ezt az oldalt találtam amg szűrőházakról
HTML:
http://www.time-air.hu/info/AMG_szurohazak.htm

Van 5-7-9-20"
Gondolom a tiéd a 9"-os
Köszönöm a teljes méret megadását így legalább tudom biztosan hogy be fog férni !:)
És nem fog algásodni, válaszolva Lakly ötletére is ! ;)
Köszönöm srácok a segítséget !

Már alig várom, hogy barkácsolhassak egy kicsit !!!!

Én is ezt a fajtát használom, mint amit linkeltél.
Én annyit módosítottam az itt leírtakon, hogy nem gyorscsatlakozóval raktam össze a kpe csövet és a szűrőházat,
hanem felmelegítettem a csövet és egyszerűen rányomtam. Amikor kihűlt, rá is szorult:

http://i1140.photobucket.com/albums/n561/xstancix/akvárium/szhaz.jpg
 
Csomó fajta van :), nekem van kettő is, de egyik sem olyan mint a linkeden, amit a vezetékes vízre tettem még légtelenítő szelep, és leeresztő csap is van.
Amiből csináltam az AL-CO 250/1-es, ( gondolom az, hogy 250 magas pohár, 1"-os csatlakozóval) végül is linked alapján 9,3/4" , legalábbis ott csak a belevaló szűrő hosszát írják.
Megnéztem az AL-CO 250/1-t de az túl drága 9,5-10,5 ezer magyar forint közt találtam ! így marad a másik fajta karcagon 3100 ft-t van ha jól kalkulálok 5e ft-ból meg is van ! Ez így egy külső reaktorért nem is drága ! Szerintem !

Még egyszer köszi a segítséget mindenkinek !
 
Hali !
Ha elmész 1 villanyszerelési üzletbe és veszel világosszürke csövet a megfelelő méretben ( ha jól emlékszem 20mm-es-t )potom áron , akkor csak méretre kell vágni és beletenni ,pont belefog szorulni .
Én olyan hosszúra vágtam ,hogy alul is meg fogja a szűrő alja . Kb 2cm-es réseket vágtam rajta alul hosszában a víznek .
 
Sziasztok, van egy "fontos" kérdésem... Ugye a külső reaktort a nyomóágba kötjük, és ott lesz vagy gyári, vagy DIY megoldás ami lehetővé teszi azt, hogy a beoldódás megtörténjen.

Lehet hogy hülye ötlet, de valaki magyarázza már el nekem, hogy esetleg miért ne működhet-ne az a megoldás, ha a beszívó ágba kötöm be a CO2-t egy visszacsapó szeleppel természetesen, és a külső szűrőn átáramolva, megtörténne a beoldódás mire kilépne a kifújóágon.

Ez abszolút baromság? Vagy működhet? Csak azért kérdezem, mert belegondolva, a szívó oldalon a nyomás olyan fél bar körül lenne, a CO2 nyomása meg kb 2 bar, tehát bejuthat a csőbe. Aztán nálam keresztüláramlik biolabdákon, egy réteg szivacson, 3 tálca eheim substrat-pro-n végül perlonon...

Üdv
 
A szívóágban még koszos a víz, hetente takaríthatnád. A nyomóágban már perlonnal szűrt, tiszta víz megy, sokkal kevesebb a gond vele, ritkábban kell takarítani.
 
"begázosodna" a szűrő! Tehát nem jó ötlet! ;-)

Tapatalk 2-vel küldve az én LT26i-ről
 
Sziasztok, van egy "fontos" kérdésem... Ugye a külső reaktort a nyomóágba kötjük, és ott lesz vagy gyári, vagy DIY megoldás ami lehetővé teszi azt, hogy a beoldódás megtörténjen.

Lehet hogy hülye ötlet, de valaki magyarázza már el nekem, hogy esetleg miért ne működhet-ne az a megoldás, ha a beszívó ágba kötöm be a CO2-t egy visszacsapó szeleppel természetesen, és a külső szűrőn átáramolva, megtörténne a beoldódás mire kilépne a kifújóágon.

Ez abszolút baromság? Vagy működhet? Csak azért kérdezem, mert belegondolva, a szívó oldalon a nyomás olyan fél bar körül lenne, a CO2 nyomása meg kb 2 bar, tehát bejuthat a csőbe. Aztán nálam keresztüláramlik biolabdákon, egy réteg szivacson, 3 tálca eheim substrat-pro-n végül perlonon...

Üdv
A baktériumok nem szeretik az oxigén szegény környezetet.Meg szerintem csobogna rendesen..
 
Szereti az, csak épp másképp működik :). Másból csinál mást, szóval nem ok. Az Eheim intervallum szűrői ennek megy homlok egyenest ellen azzal, hogy levegőt old a vízbe belépő oldalon, nem véletlenül. Szóval NE! :-D

Tapatalk HD - Nexus 7
 
Van aki igy hasznalja gond nelkul, vagy nem tudja mit kellene neznie ;)

A szuroben sok olyan folyamat jatszodik le amit csak spec korulmenyek kozott lehet megfigyelni.

Elviekben a szuro tomiteseket is tonkre teheri idovel


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
Back
Oldal tetejére