• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Különleges garnélák

Princess Bee :love:

Paracaridina%20sp.%20Princess%20Bee.jpg


hp41.jpg
 
NEkem most olyat dobott a Davidii nyrőgép, hogy low grade sakura, egy arany színű csíkkal a hátán. :D Megpróbálok majd róla képet készíteni valahogy. Nagyon érdekesen néz ki. :)
 
@szentgyo lenne két kérdésem a videóval kapcsolatban:
- van-e jelentőssége az iszonyat vastag aljzatnak?
- van-e szükség ilyen erős világításra?
Azt én is néztem, hogy ezek inkább nevelő/elárusító akváriumoknak néznek ki.
Ettől még brutális mennyiségű és gyönyörű állomány van bennük.
+1: Több helyen láttam talajszűrőt a garnélás akváriumokban. A szivacs-, vagy a talajszűrőt tartod szerencsésebbnek? Van-e értelme a crystal, illetve az RC/sakura/yellow fire, esetleg tigris, taiwan vonalnak más-más technikával szűrni a vizét?
Bocsánat az OFF-ért, de megköszönöm ha válaszolsz.:)
 
Szia,

Ázsiában általában brutális mennyiségű talajt használnak a garnis akváriumban és ehhez iszonyat szűrést. Simán szűrnek 1 akváriumot 2-3 sorba kötött külső szűrővel. Ez azért nagyban hozzájárul ahhoz, hogy ilyen mennyiségű garnélát tartsanak egy akváriumban gond nélkül. Ez azért szivacsszűrővel nem menne :)

Erős világítás szintén csak amiatt van, mivel ez egy bolt - nagyobb fénynél szebb a garnélák színe, de jobban nem érzik magukat tőle, sőt... Ellenben a színeiket jobban kihozza.

Én nem is próbáltam soha a talajszűrőt, pár éve a németeknél volt nagy hype, de abbamaradt, nem túl jó tapasztalatok jöttek vissza. Nekem a jó öreg szivacsszűrő tökéletesen működik.

Az pedig kétségtelen, hogy eszméletlen szép garnélák vannak a videón, illetve meseszépek azok a garnélák, amiket Viktor belinkelt. Annyit azért tudni kell, hogy 1-1 ilyen garnéla még mindig 500-1000 eur körül mozog, bár Európában sajnos ez a minőség nem is igazán van jelen.
 
NEkem most olyat dobott a Davidii nyrőgép, hogy low grade sakura, egy arany színű csíkkal a hátán. Megpróbálok majd róla képet készíteni valahogy. Nagyon érdekesen néz ki.
Laci kép lesz róla ????
De addig is itt egy másik érdekesség :

7440-Gold-back-carbon-rili.jpg
 
Back
Oldal tetejére