• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Különleges garnélák

Egy profi kamerával és objektívvel, akár lehetne is, de legalábbis megközelítőleg. Gondolom, a Juri sem telós képeket rak fel.

Európában ilyen minőségű PRL nagyon kevés van.
Ez nem kamera kérdése bár a részletek itt látszódnak igazán. És itt lehet látni azt is, hogy egy egy spec "vérvonal" szelektálás milyen minőségű.

Néhány éve még százezer ft felett repkedtek a jobb minőségű PRL-ek. De ezt a szintet most sem lehet megkapni néhány ezresért.

Nem vagyok napi szinten a garnélás berkekben, de én össz 2 névről tudok eu-ban (biztos van több is csak ezek jönnek gyakrabban versenyeken stb). Magyarországon szerintem ilyen garnéla nem létezik.
 
Most gyorsan körbenéztem, amiket korábban ismertem. És ahogy látom ezek a borzalmasan drága garnélák egyszerűen kikoptak.
Az EU nem tud eltartani egy ilyen piacot. Most valahogy Marcus oldalát sem látom (Brilliant bees) :cry:

Sajnálom, mert ez az egyetlen garnéla ami egy évtized után sem jutott el hozzánk. Lehet az elérhetetlensége miatt hiányzik ennyire?
 
Mert, csak azon gondolkodok, hogy az Adrián képén a talaj, nem nagyon természetes. Egy picikét játszottak a szín-hőmérséklettel. És, így már nem biztos, hogy az a garnéla ennyire szép.
 
Európában az a minőségű PRL garnéla, amiket lehet a képeken látni egyszerűen nem létezik, de soha nem is volt ilyen. Marcus garnélái nagyon szépek, de tegyük hozzá, hogy nagyon jó fotós is, nem tudom mi lett vele, de pár hónapja akvárium szám árulta ki a garnéláit, gondolom ez összefügg azzal, hogy már nem elérhető a site-ja. Szóval nagyon nagyon sokat számít a fotó, illetve a megvilágítás. Élőben láttam az összes top európai PRL garnéla vonalat, és azért a valóságban nem olyanok, mint a képeken.

Egyszer volt szerencsém egy hong kongi tenyésztő PBL garnéláit látni (PRL-t is láttam tőle, de az nem volt olyan szép), na az a beszabehu kategória volt, még úgy is, hogy vagy 2 napig zacsiban voltak, csak elhozta EU-ba a garnikat versenyre, aztán vitte is vissza őket.

1-1 ilyen garnéla tényleg 1000+ USD, egyszerűen itt nincs ember, aki megvenné magának. Ázsiában pedig van ilyen. De ez nem csak a PRL garnikra igaz, hanem minden más garnélára, itt soha nem lesz az a minőség, mint Japánban vagy Taiwanban. Persze, lehet venni 1-200 eur körül szép PRL garnikat, de at még mindig teljesen más liga...

Engedjétek meg, hogy mutassak pár képet, az aktuális "trendi garnéláról"

JhnlqL6.jpg

hUkhqZK.jpg

AtVMBQ6.jpg

utóbbi kettő az egyik nagy kedvenc garnéla tenyészet, a Kurozawa shrimps garnélái. Ezt a fedettségű és tisztaságú fehér színt nem lehet Európában látni. Nem tökéletes garnélák, mert a lábak nem teljesen színesek, illetve a minta nem teljesen élesen válik ki a fehér színből, hanem a széleknél van egy kis "elmosódott" rész, de 1000+ USD, ami tökéletes, azok 3-5000 USD.

21BZm6S.jpg

wsIECDL.jpg

Azt hiszem Fancy tiger, vagy valami ilyesmi néven futnak ezek is. Szintén ugyanaz az árkategória

2hZhoZf.jpg

Galaxy

4F4EghP.jpg

Boa
 
tt soha nem lesz az a minőség, mint Japánban vagy Taiwanban

Igen, én vagyok az aki mindig értetlenkedek. Ha megveszek 10 darab 1000 +USD árú garnélát, nekem nem lehetnének ilyen szép garnéláim? Nem adnám 1000 USD -ért, de adnám 7000 Ft/darabjáért. Mindenki tőlem vásárolna egész Európában, előbb-utóbb gazdaságos lenne a tenyésztése. De mintha azt érezném ki Szentgyo leveléből, hogy Európában valamiért ez nekem nem sikerülne. Miért?
 
Igen, én vagyok az aki mindig értetlenkedek. Ha megveszek 10 darab 1000 +USD árú garnélát, nekem nem lehetnének ilyen szép garnéláim? Nem adnám 1000 USD -ért, de adnám 7000 Ft/darabjáért. Mindenki tőlem vásárolna egész Európában, előbb-utóbb gazdaságos lenne a tenyésztése. De mintha azt érezném ki Szentgyo leveléből, hogy Európában valamiért ez nekem nem sikerülne. Miért?
mert ha 1k USD-ért vennél garnélát nem adnád őket 7k HUF-ért.
Persze megpróbálkozhatnál vele... az első néhány 100 vagy akár 1000 darabra itt a fórumon is lenne vevőd :D
Itt tényleg arról van szó, hogy ezen a földrészen nem adnak ennyi pénzt egy garnéláért. De nagyon sok minden van amiért az ázsiaiak olyan pénzeket adnak amire mi csak legyintünk hogy idióták.
 
Igen, én vagyok az aki mindig értetlenkedek. Ha megveszek 10 darab 1000 +USD árú garnélát, nekem nem lehetnének ilyen szép garnéláim? Nem adnám 1000 USD -ért, de adnám 7000 Ft/darabjáért. Mindenki tőlem vásárolna egész Európában, előbb-utóbb gazdaságos lenne a tenyésztése. De mintha azt érezném ki Szentgyo leveléből, hogy Európában valamiért ez nekem nem sikerülne. Miért?

Mert ahhoz, hogy ilyen minőségű garnéláid legyenek, kíméletlen és nagy mértékű szelektálás kell. A hozzáértésen kívül.
Nem úgy megy, hogy 10-ből csinálsz 100-at abból 1000-et záros határidőn belül és utána eladod egész Európának. :(
 
kíméletlen és nagy mértékű szelektálás kell. A hozzáértésen kívül.

Értsem ezt úgy, hogy az aranyárban vett, agyonszelektált garnéláim utódai, nem lesznek ilyen szépek, csak ha 10 ezerből két-három darabot kiszelektálok? Akkor mi benne a buli? Veszek magamnak irdatlan pénzösszegért egy ilyen garnélát, és másfél év múlva elpusztul, úgy, hogy rám marad egy tucat közel sem ilyen szép garnéla?
 
Értsem ezt úgy, hogy az aranyárban vett, agyonszelektált garnéláim utódai, nem lesznek ilyen szépek, csak ha 10 ezerből két-három darabot kiszelektálok? Akkor mi benne a buli? Veszek magamnak irdatlan pénzösszegért egy ilyen garnélát, és másfél év múlva elpusztul, úgy, hogy rám marad egy tucat közel sem ilyen szép garnéla?
na pont most írtad le azt ami miatt ázsiában vannak csak ilyen garnélák. Nem értjük mi ezt... :ROFLMAO:
 
Értsem ezt úgy, hogy az aranyárban vett, agyonszelektált garnéláim utódai, nem lesznek ilyen szépek, csak ha 10 ezerből két-három darabot kiszelektálok? Akkor mi benne a buli? Veszek magamnak irdatlan pénzösszegért egy ilyen garnélát, és másfél év múlva elpusztul, úgy, hogy rám marad egy tucat közel sem ilyen szép garnéla?
Azért nem 10.000-ből 3db lesz ilyen, szóval az arányok mások, de a mondandód többi része nagyjából helytálló.
Szerintem. :)
 
Értsem ezt úgy, hogy az aranyárban vett, agyonszelektált garnéláim utódai, nem lesznek ilyen szépek, csak ha 10 ezerből két-három darabot kiszelektálok? Akkor mi benne a buli? Veszek magamnak irdatlan pénzösszegért egy ilyen garnélát, és másfél év múlva elpusztul, úgy, hogy rám marad egy tucat közel sem ilyen szép garnéla?

igen, jól érted. Persze, nem ócska minőségűek lesznek az utódok, de csak kis %-ban olyanok, mint a szülők. Ez van. Nincs benne buli, mármint ha buli alatt a nagy lóvét érted. Ebben az a buli, hogy nézegeted hogy milyen gyönyörű garnéláid vannak ;) Anyagi szempontból ez azért nem annyira rentábilis, de hát ezért hívjuk hobbinak :)
 
Rengetegen voltak, szinte kivetel nelkül mind ilyen elenk szinüek, de aztan az akva ujrarendezese odapörkölt nekik, na meg a Seiryu kövek, mara mar csak hirmondoban maradt nehany darab. Igaz, mar vagy 1,5 eve nalam vannak/ voltak...Akafdt benne nehany feher is az utodok között, sargas arnyalattal, de nem szelektaltam ki öket.
 
Back
Oldal tetejére