• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Különleges garnélák

Tartósan 25 foknál nálam már látszott hogy a caridinák nem érzik jól magukat. :(
Azóta 23 fok fölé nem nagyon engedem a vizüket. :)
 
Hát ja... :) Ráadásul petés is (nyilván ilyenkor a legszebb a színe...)
Ehhez képest az én PRL CRS-eim - pedig nem éppen csapnivaló minőségűek - vadas neocaridinák. :D
 
Nem vagyok garnélaguru (ezt meghagyom a nálam okosabbaknak) de amikor facebookon egy elvileg elég profi garnélás kioktat hogy a pinto az 100% taiwan, és nem tudom meggyőzni az illetőt hogy nem, mert az kevert bár tényleg elég stabil taitibee vérvonal, és ezért sem szaporodik 100%-osan tisztán, mindig van 5-10% az utódok között ami nem pinto, akkor feladom.
És azt mondja van black meg red pintoja is.
Nem tűnik fel neki hogy szelektálni kell? :D

De az is lehet én vagyok a hülye és rosszul tudom.
 
Sajnos nincs igazad, a pinto 100 % taiwan. sdc15059-jpg.jpg 20141106_212841.jpg Néhány éve, ebben a csapatban megjelent ez a kis kópé, másodmagával.( Alul középen) Azt szeretném kérdezni, hogy milyen garnélákat kell szelektálni a csapatból, mert, ha csak taiwant az nem dráma, csak kikell venni, majd elmúlik, ha mást is, akkor nem pintod van, hanem TaiTiBee.
 
Hát, most nem azért, de akárhány komolyabb külföldi garnélást oldalt elolvasol, ott van, hogy a pinto nem tiszta taiwan, keresztezéssel hozták létre...
Talán Szentgyo benéz és nyilatkozik, de még ő is azt írja az oldalán a pintoknál, idézem:

"A tenyésztő szerint a Pinto garnéla spontán mutáció volt nála, a hagyományos taiwan bee garnélák közt jelent meg, majd szigorú tenyésztési módszerekkel sikerült stabilizálni ezt a változatot. Elmondása szerint nem használt semmilyen tigris változatot, nem történt semmilyen keresztezés, ám ezt sokan vitatják, mivel a Taitibee garnélák közt “viszonylag könnyen” lehet Pinto mintájú garnélákat találni. Mint gyakorlatilag az összes újabb garnélaváltozatnál, ez is valószínűleg örök titok marad."

Nyilván csomó helyen taiwanként árulják, mert úgy jobban veszik, gondolom.

Szóval szerinted nincs igazam, szerintem meg igen. :) Ahogy mások is így vannak ezzel, nyilván lesz aki szerint tiszta taiwan vérvonal, valaki szerint meg nem az.

És sajna az is azt mutatja, hogy kevert faj, hogy nem szaporodik tisztán.

Na mindegy, én nem akarok meggyőzni senkit. Nem is fogok.

RE: az első képen meg amit beraktál én nem is látok pintot, csak black meg red taiwan hinomarut... :D De lehet rosszul látom, mondjuk a fotó sem pengeéles.
 
Hát, most nem azért, de akárhány komolyabb külföldi garnélást oldalt elolvasol, ott van, hogy a pinto nem tiszta taiwan, keresztezéssel hozták létre...
Talán Szentgyo benéz és nyilatkozik, de még ő is azt írja az oldalán a pintoknál, idézem:

"A tenyésztő szerint a Pinto garnéla spontán mutáció volt nála, a hagyományos taiwan bee garnélák közt jelent meg, majd szigorú tenyésztési módszerekkel sikerült stabilizálni ezt a változatot. Elmondása szerint nem használt semmilyen tigris változatot, nem történt semmilyen keresztezés, ám ezt sokan vitatják, mivel a Taitibee garnélák közt “viszonylag könnyen” lehet Pinto mintájú garnélákat találni. Mint gyakorlatilag az összes újabb garnélaváltozatnál, ez is valószínűleg örök titok marad."

Nyilván csomó helyen taiwanként árulják, mert úgy jobban veszik, gondolom.

Szóval szerinted nincs igazam, szerintem meg igen. :) Ahogy mások is így vannak ezzel, nyilván lesz aki szerint tiszta taiwan vérvonal, valaki szerint meg nem az.

És sajna az is azt mutatja, hogy kevert faj, hogy nem szaporodik tisztán.

Na mindegy, én nem akarok meggyőzni senkit. Nem is fogok.

RE: az első képen meg amit beraktál én nem is látok pintot, csak black meg red taiwan hinomarut... :D De lehet rosszul látom, mondjuk a fotó sem pengeéles.
A kép valóban gyenge, de, ha akarnád látnád. Viszont nagyon meglepet, hogy nem tudod megkülönböztetni a hinomarut a mosuratol. Szivesen küldök egy hinomaru képet.
 
Back
Oldal tetejére