• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Különleges garnélák

Ezek ázsiai impor garnélák. Óriási betonkádakban nevelik őket, hatalmasra megnőnek, ráadásul nőstények, amik mindig nagyobbak, mint a hímek. az utódok, ha lesznek már nem lesznek ekkorák.
Huh ez érdekes. Ez olyan, mint a kis akváriumban felcseperedö aranyhal, amely sosem lesz akkora mint a tóban felnövö testvérei?
Ez azt jelenti, hogy a neocaridinák a természetben olyan nagyok, mint a frissen beszerzett redrilijeim?
Vagy az ázsiai betonkádakban valamilyen speciális, növekedést serkentö szert is használnak?
 
Huh ez érdekes. Ez olyan, mint a kis akváriumban felcseperedö aranyhal, amely sosem lesz akkora mint a tóban felnövö testvérei?
Ez azt jelenti, hogy a neocaridinák a természetben olyan nagyok, mint a frissen beszerzett redrilijeim?
Vagy az ázsiai betonkádakban valamilyen speciális, növekedést serkentö szert is használnak?
Sajnos még nem voltam ilyen tenyészetben, de ami késik nem múlik. Biztos vagyok benne, hogy mindent is használnak :) Maguktől a természetben, a vadon fogott garnélák nem nőnek meg ekkorára. Ott minden ki van optimalizálva arra, hogy a lehető leggyrosabban, a legjobb színeket és a legnagyobb méretet érjék el a garnélák -> minél előbb lehető legnagyobb profitot tudjanak realizálni
 
Olyan rágen volt már itt poszt, ha nem bánjátok bedobok egy képet egy fekete stardust garniről, amit még zingapúrból hoztam tavasszal. Azóta szépen megnőtt és potyogtatja a babákat :)

View attachment 171773
Gyönyörű. Ezeket hogyan tudod hazahozni? Poggyászban? Vagy feladva? Ahogy elmondtad, hogy mennyibe kerülnek a különlegességek, eléggé be lenné csokizva a szállítástól. :)
 
Hozok még egy garnélát. Nem olyan hatalmas különlegesség, de a PRL garnélák mindig is a garnélák kirlynője lesz. Az utóbbi években elég sok garnélára rámondják, hogy PRL, nagyon nehéz igazán szép pédányokat találni. Ez sem egy top kategória, ahhoz sokkal intenzívebbnek kellene lennie a fehér részeknek mintájának is sokkal egynesebbnek kellene lennie, a piros szín is lehetne sötétebb, de ezek az ennyire telt, végig színes piros lábak azért nem mindennapiak.

MOD1135.jpg
 
Sziasztok!

Nemrég találtam ezt a beszélgetést, gondoltam bedobok Nektek egy érdekes garnélát a sajátjaim közül.

Ő egy Red Fancy Tiger, nagyon élénk színekkel, végig csíkos lábakkal, ami szintén a top minőségre utaló jel :)
 

Attachments

  • AE548EF1-0868-4560-B589-CD51F2D4A3BA.jpeg
    AE548EF1-0868-4560-B589-CD51F2D4A3BA.jpeg
    152.4 KB · Megtekintések: 38
Engedjétek meg, hogy megmutassak még egy garnéla érdekességet, ami szintén elég különlegesnek, ritkának számít, ez pedig a Snowfall. Van belőle piros és fekete változat is, mint általában az újabb garnéla vonalakból. Nagyon sok apró fehér pötty van a garnéla teljes testén általában. NAgyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belőlük, egyelőre engem teljesen elvarázsolnak. Lassan jön a tél, úgyhogy épp aktuális is egy kis hóhullás :)

MOD1237.jpg
MOD1238.jpg
MOD1239.jpg
MOD1240.jpg
MOD1241.jpg
 
Engedjétek meg, hogy megmutassak még egy garnéla érdekességet, ami szintén elég különlegesnek, ritkának számít, ez pedig a Snowfall. Van belőle piros és fekete változat is, mint általában az újabb garnéla vonalakból. Nagyon sok apró fehér pötty van a garnéla teljes testén általában. NAgyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belőlük, egyelőre engem teljesen elvarázsolnak. Lassan jön a tél, úgyhogy épp aktuális is egy kis hóhullás :)

Izgalmas :) 👍 Van valami információd róla, hogy ezek hogyan "készültek"?
Itt is szelektálni kell a több fekete vagy piros színezettel rendelkezőket, hogy megmaradjon ez a különleges mintázat?
 
Izgalmas :) 👍 Van valami információd róla, hogy ezek hogyan "készültek"?
Itt is szelektálni kell a több fekete vagy piros színezettel rendelkezőket, hogy megmaradjon ez a különleges mintázat?
Sajnos ilyen infokat nem lehet kideríteni… Ezek a garnelak is HWA tol vannak, aki egy taiwani tenyésztő, o hozta ezeket ki. Azt hogy mennyit kell szelektálni az majd kiderul az idővel, de elvileg nagyon jól hozzak ezt a mintát. Meglátjuk :)
 
Sajnos ilyen infokat nem lehet kideríteni… Ezek a garnelak is HWA tol vannak, aki egy taiwani tenyésztő, o hozta ezeket ki. Azt hogy mennyit kell szelektálni az majd kiderul az idővel, de elvileg nagyon jól hozzak ezt a mintát. Meglátjuk :)
Kíváncsiságból kérdezem, ha nem szeretnél válaszolni, ne válaszolj. Ezek kb. milyen árkategóriában vannak jelenleg?
 
Back
Oldal tetejére