• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kudarcból építkezés.

Sziasztok!
Szerintetek ez milyen tünet?Nitrát foszfát vas rendben.Naponta adok plusz kb0,8-1ppm káliumot.Lehet hogy az a baj?Vízhőfok 26-27 körül.Co2 rendben.Green Aqua Micro Macro tápozás megy plusz carbo 1ml naponta.Nettó 50liter.
 

Attachments

  • IMG_1559.JPG
    IMG_1559.JPG
    156 KB · Megtekintések: 26
  • IMG_1563.JPG
    IMG_1563.JPG
    151.1 KB · Megtekintések: 26
Sziasztok!
Szerintetek ez milyen tünet?Nitrát foszfát vas rendben.Naponta adok plusz kb0,8-1ppm káliumot.Lehet hogy az a baj?Vízhőfok 26-27 körül.Co2 rendben.Green Aqua Micro Macro tápozás megy plusz carbo 1ml naponta.Nettó 50liter.
Vagy talán carbo túladagolás?A halak garnélák jól vannak.Vízcserekor át szoktam törölni az üveget carboval.Lehet hogy került rá töményen (ludwigiára).
 
Vagy talán carbo túladagolás?A halak garnélák jól vannak.Vízcserekor át szoktam törölni az üveget carboval.Lehet hogy került rá töményen (ludwigiára).
A Ludvigia eléggé gyökértáp igényes és hisztis. @mmccannon Mary úgy írta valamikor, hogy az Isten minden tápja is kevés neki. Ha csak a Ludvigia kopaszodik, akkor lehetne neki Tropica tápkapszulát adni. Nekem azóta elpötyög, amióta kapott. Másféle gyökértáp nekem nem még nem hozta rendbe. (Neptun, Easy life root sticks, JBL kugeln-t nem próbáltam. ) A plusz kálium kell még? A Green Aqua Macro tartalmazza.
 
A Ludvigia eléggé gyökértáp igényes és hisztis. @mmccannon Mary úgy írta valamikor, hogy az Isten minden tápja is kevés neki. Ha csak a Ludvigia kopaszodik, akkor lehetne neki Tropica tápkapszulát adni. Nekem azóta elpötyög, amióta kapott. Másféle gyökértáp nekem nem még nem hozta rendbe. (Neptun, Easy life root sticks, JBL kugeln-t nem próbáltam. ) A plusz kálium kell még? A Green Aqua Macro tartalmazza.
Van alatta gyökértáp.A kálium elvileg már nem mert megszünt a levéllyukacsosodás.Az utolsó reménysugár akvában gyönyörű a ludwigia pedig ha jól tudom nincs agyon tápozva.
 
Hát nem tudom mi van.A nitrát szintem 2 nap alatt 0 bevitel mellett megháromszorozódik (5-ről 15-re).Megyek utána foszfáttal hogy ne jöjjön az alga,de ez így valahogy nem jó.Ma kitakarítottam a szűrőt mert gondoltam abban bomlik valami.Valóban volt benne növény törmelék meg néhány garnéla.Most várom a hatást.Holnapután újra mérek.A foszfát szépen fogy,amit kap meg is eszi mint hakapeszi maki.Vas rendben.Kezdem azt gondolni hogy sok volt neki a 10 talajkapszula (meg elötte 6) és ezért borult meg az egész.
 
Kezdem azt gondolni hogy sok volt neki a 10 talajkapszula (meg elötte 6) és ezért borult meg az egész.
10 cm2-enként 1kapszula. Ha ezt túllépted, akkor esetleg. De a Tropica kapszula lassú oldódású cucc, ha a talajfelszínre kerül se lehet gond. Valami úszó növénnyel meg tudod etetni a fölös nitrátot. Vagy több sztemmel.
 
10 cm2-enként 1kapszula. Ha ezt túllépted, akkor esetleg. De a Tropica kapszula lassú oldódású cucc, ha a talajfelszínre kerül se lehet gond. Valami úszó növénnyel meg tudod etetni a fölös nitrátot. Vagy több sztemmel.
10 cm2 enként 1??? Akkor 60x30 cm-re akár 180 db is berakható? Akkor marad a szűrő.Stem van bőven ez a fő profil.3 féle rotala,sok sok hm,2 féle alternanthera,és a ludwigia.Ezen kívül csak lobelia,monte carlo és 1 anubias van.Úszó növényt nem szeretnék.
 
Asszem én írtam rosszul... 🥺10cm*10cm-es területre 1db...az 100cm2... Bocsi @zeniwolf 🤭, én és a matek... Nem először égek be vele mostanság...
Nem a területtel kapcsolatos a kérdésem csak ez volt a legutolsó hozzászólásod.Ami még felmerült az emelkedö nitrát szintel kapcsolatban a denitrifikáció.Úgy tudom neked is manadód van.A manadó legnagyobb és sokak álltal egyetlennek tartott előnye a laza szerkezete ami arra enged következtetni hogy a víz teljesen átjárja emiatt nem alakulnak ki a talajban oxigén szegény területek ami denitrifikációhoz vezet.Neked erről mi a véleményed?Lehetséges ilyen gond nállam?
 
Nem a területtel kapcsolatos a kérdésem csak ez volt a legutolsó hozzászólásod.Ami még felmerült az emelkedö nitrát szintel kapcsolatban a denitrifikáció.Úgy tudom neked is manadód van.A manadó legnagyobb és sokak álltal egyetlennek tartott előnye a laza szerkezete ami arra enged következtetni hogy a víz teljesen átjárja emiatt nem alakulnak ki a talajban oxigén szegény területek ami denitrifikációhoz vezet.Neked erről mi a véleményed?Lehetséges ilyen gond nállam?
Na most írtam jó nagy hülyeséget.A feleségemnek magyarázom mit írtam és mondja hogy nem érti,hát akkor gondoltam elmagyarázom.És jé rájöttem magyarázás közben hogy butaságot beszélek.A denitrifikáció hatására nem a nitrát hanem a nitrit szint nő a nitrát csökken mivel a nitrát egyik oxigén molekuláját szedi le a baci így visszaalakul nitritté.
 
Back
Oldal tetejére