• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kudarcból építkezés.

Akkor valami nyeli. Arra figyelj, hogy ne legyen régi, mert már volt nekem, hogy a dobozban megromlott. Ha barna vízbe öntéskor a "felhő" és nem kékesfekete, akkor már nem jó.
Kipróbáltam.Sárga. Viszont találtam videókat.Egy fehér flakonos ferro-nál tényleg így van de az enyém fekete és annál jó a sárga.
 
Az alacsony foszfát szint amúgy nem probléma, ha emellett alacsony a többi tápanyag szinted is. Mindig az arányokat érdemes nézni. Ha jók az arányok vissza szorul a zöldpor, de a tiszta dekorokhoz szükség van a heti fogkefézésre is. Ha a mechanikai eltávolítást nem hanyagolod el, akkor hétről hétre kevesebbet kell vele foglalkozni, de teljesen elhagyni nem szerencsés akkor sem, ha úgy is látod, hogy tiszták a kövek. Elég sokat szívtam vele én is, mire győztem ellene.
Szia! Írták hogy te GA tápban nagyon otthon vagy . Eddig lowtech mennyiséget adtam (napi 1,25 ml/50l) mindkettő tápból.Napi szinten kellett pótolnom a vasat és a foszfátot (mérések alapján a vas minden nap visszaesett 0,05ppm-re) és a növények is vashiány szerü tüneteket mutatnak (nem mindegyik).Mivel a vas fogyás azt mutatta hogy napi 0,08-0,1 ppm fogy gondoltam emelek rajta.A macrót így akartam hagyni.A ph nem megy 6,7 fölé.Mostanában jelent meg egy pici alga az üvegen és mint már írtam az anubias levelén és a köveken (a köveken több).Viszont ahogy olvasgattam a fórumon lehet hogy pont az ellenkezőét kéne csinálnom.Mit javasolsz? Leginkább az alternanthera reickii purple mutat vashiányt teljesen kizöldültek a levelei.A villágitás 2x24w t5 1.dayligt és 1. "red" összesen 2400lumen 54 literre napi 6óra teljes + 2 óra csak red.
Ui.: Annyit tudok hogy a vas és a kálium szoros összefüggésben vannak.
 
Kihasználva azt hogy van naplóm ide biztos leírhatom a fórummal kapcsolatos néhány észrevételemet.Alapjába véve úgy érzem (úgy éreztetik velem) hogy főben járó bűnt követek el azzal ha más naplójában felteszek egy kérdést.A kérdés itt feljebb is elhangzott és itt kaptam is rá nagyon hasznos választ.Viszont a másik topikban egy kérdést kaptam válaszul egy úgynevezett "nagy"-tól.A válasz nagyon egyszerü volt.Miből gondolom én,honnan veszem...ezt, meg azt! Persze a nagyoktól egy ilyen válasznak is örülni kell hiszen elmondásuk szerint időt és energiát fektettek az én problémám megoldásába.Na most amikor válaszolok (mivel kérdést tettek fel) hogy én igazából nem gondolom,nem veszem se ezt se azt hanem egyszerüen nem tudom,akkor már számukra nem fontos a dolog.Úgy érzem úgy gondolják nehogy már ők mondják meg hogy miért van ez vagy az.Csak velük egy szintüekkel tárgyalnak.De végül is nekem csak egy dolgom van:megköszönni ezt a tartalmas és végtelenül hasznos választ,melyből biztos sokat tanultam és a jövőben alapozhatom erre az akvakertész karieremet.Mégegyszer köszönöm!!!!
Ha mar kimondatlanul megszolitottal. A kerdesben semmi banto nem volt, te latsz moge olyan dolgokat, amit nem kellene. Es ezt mar nem eloszor teszed, valamilyen megmagyarazhatatlan ellenszenvet erzel az olyan tagokkal szemben, akik "magasabb" rangot kapnak a forum motortol. Nem tudom, rajtad kivul ki tulajdonit meg ezeknek a titulusoknak ekkora jelentoseget, amikor csak a hozzaszolas, lajk es ido alapjan adja a forum.
A kerdes tok komoly volt, mi alapjan vontad le azt a következtetest, hogy nalad ugyanaz okozza a gondot. Most sem ertem, ebben mi a banto. Mindenesetre szivesen, ha mar kenyszerbol megkoszonted.
 
És neked kékes a beöntéskor?
Igen, kékesfekete. Majd pár másodperc után szétoszlik és beopálosodik az egész aki. Mikor kitisztul, ismét alig mérhető a vas, másnapra meg 0ppm. 🙄Ez van. Lúgosodik az akva, gondolom a sok lávakő, vöröskő, meg a Manado együtt. Amióta kicseréltem a mátrix tropot Ada Bio riora, kicsit jobb, a JBL Ph minus is mintha tovább hatna, de még nem az igazi. Mint előbb írtam, minden akva más és más. Nekem is van egy utam. 😄
 
Ha mar kimondatlanul megszolitottal. A kerdesben semmi banto nem volt, te latsz moge olyan dolgokat, amit nem kellene. Es ezt mar nem eloszor teszed, valamilyen megmagyarazhatatlan ellenszenvet erzel az olyan tagokkal szemben, akik "magasabb" rangot kapnak a forum motortol. Nem tudom, rajtad kivul ki tulajdonit meg ezeknek a titulusoknak ekkora jelentoseget, amikor csak a hozzaszolas, lajk es ido alapjan adja a forum.
A kerdes tok komoly volt, mi alapjan vontad le azt a következtetest, hogy nalad ugyanaz okozza a gondot. Most sem ertem, ebben mi a banto. Mindenesetre szivesen, ha mar kenyszerbol megkoszonted.
Bocsánat de abszolult nem érdekel hogy kinek milyen titulusa van a fórumon.Én ezt kérdeztem "Ezt jól értem.Ha elkezd jönni az alga (nálam most kezd) emeljem az N,P,K-t és csökkentsem a vasat tartalmazó micrót?Én pont fordítva gondoltam (és csináltam is).Akkor valószínüleg rosszul." Tehát hogy rosszul csináltam-e a dolgot (valószinüleg igen).Szerencsére már kaptam rá választ.
 
abszolult nem érdekel hogy kinek milyen titulusa van a fórumon
Nincs tobb kerdes:
Egy mágus hozzászólása "Az újraindítás az jelenti, hogy 0-ról indítod újra az akváriumot, tehát nem tartasz meg vizet a régiből."
Egy V.I.P. kertész hozzászólása ugyan ebben a topikban:" A vízből is igyekszem megmenteni 30-40%-ot."
Pont az említett mágus dorgált meg a hozzállásom miatt hogy nem akartam naplót nyitni (és aztán még is nyitottam) és még viktor lantostol is kaptam amikor meg akartam magyarázni hogy miért.Hát az ilyenekért.Köszönöm Bölcs Ent!!!!!És lehet nyugodtan jelentgetni!
 
Igen, kékesfekete. Majd pár másodperc után szétoszlik és beopálosodik az egész aki. Mikor kitisztul, ismét alig mérhető a vas, másnapra meg 0ppm. 🙄Ez van. Lúgosodik az akva, gondolom a sok lávakő, vöröskő, meg a Manado együtt. Amióta kicseréltem a mátrix tropot Ada Bio riora, kicsit jobb, a JBL Ph minus is mintha tovább hatna, de még nem az igazi. Mint előbb írtam, minden akva más és más. Nekem is van egy utam. 😄
Nem bírtam ki és csináltam egy tesztet.Volt itthon plusz 10 liter ioncserélt vizem.5 litert bekevertem 1ppm vasra (elvileg).A ph 6 alatti volt.Fél óra múlva mértem egyet.Az eredmény meglepő.A teszt több mint 1ppm vasat mutatott.Már a csepegtetés pillanatában belillult a folyadék.Higítottam 10-szeresre RO-val.Az eredmény 0,1ppm megközelítőleg. Tehát a tápom elvileg jó.Délután megint megmérem hogy változik-e az érték (bomlik-e ilyenkor is).
 
Nem bírtam ki és csináltam egy tesztet.Volt itthon plusz 10 liter ioncserélt vizem.5 litert bekevertem 1ppm vasra (elvileg).A ph 6 alatti volt.Fél óra múlva mértem egyet.Az eredmény meglepő.A teszt több mint 1ppm vasat mutatott.Már a csepegtetés pillanatában belillult a folyadék.Higítottam 10-szeresre RO-val.Az eredmény 0,1ppm megközelítőleg. Tehát a tápom elvileg jó.Délután megint megmérem hogy változik-e az érték (bomlik-e ilyenkor is).
Látom te is szereted empirikus módon megközelíteni. 🙂
 
Back
Oldal tetejére