• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kudarcból építkezés.

Kicsi nekik ez az akva, ők a kifejezetten nagy úszóteret kedvelik! Meg tudtad őket menteni? Ha nem akkor ha új halakban gondolkozol, valamilyen nano méretben gondolkozz!
Köszönöm a válasz.Úgy néz ki kettőt igen.Gondolkodtam már nanohalban de erre mifelénk a helyi boltban nem lehet vásárolni.Te milyet ajánlanál? Nekem a zöldsávos törperazbóra és a zöld törperazbóra tetszik.A GA oldalán a neonokra min.50literest ír.Hát?
 
Megpróbálom:
Ez a linkeléses dolog nem megy túl jól.Látom mások tudnak egy szót vagy mondatot a linkre irányítani.
Sajnos olyan nagy lájkot nem tudok nyomni, mint amekkorát megérdemelnél ezért a videóért! 👍
Nekem az tűnt fel, hogy a fickó EGY kanál port tett az üvegbe, miközben én kettőt teszek, a leírás alapján. A video alatti diszkurzusban, le van írva, hogy van régi, meg új teszt. Na, eddig OK. Gyorsan megnéztem, hogy nekem vajon melyik van?
- a kártya szerint: PRO JBL AQUATEST
- a dobozban található magyar nyelvű leírás fejlécén: JBL ProAquaTest NO3
És most jön a sunyiság!

A színkártya hátoldalán (amit eddig sosem néztem) EGY nagykanál port kell az üvegbe tenni.
A magyar leírás szerint, 2 nagykanál por kell !!!
Tehát hangsúlyozom, a régi megnevezés (a "PRO" nélküli) egyik tesztemen sem szerepel, mégis más arányok vannak feltüntetve a leírásban és a színkártyán. Ennek alapján, lehet, hogy az egész eddigi méréseim = kuka???

A "meddig rázogassuk" kérdéssel pedig nem is tudok mit kezdeni, hiszen azt írják, hogy az új (PRO) tesztben teljesen más anyagok vannak, mint a régiben.
A magyar leírás szerint (ahogy Te is írtad), " 1 percig kell nagyon erősen rázogatni". Különben... :(
Az angol leírás szerint, addig kell rázogatni, amíg a szürke por el nem tűnik. Ez lehet két másodperc is, de akár egy hét is. ;) (?)
 
Utoljára módosított:
Köszönöm a válasz.Úgy néz ki kettőt igen.Gondolkodtam már nanohalban de erre mifelénk a helyi boltban nem lehet vásárolni.Te milyet ajánlanál? Nekem a zöldsávos törperazbóra és a zöld törperazbóra tetszik.A GA oldalán a neonokra min.50literest ír.Hát?
A törperazbórák közül mind jó, sokan amanda lazacot tartanak ekkora akvába (én is) és a rubin tetra is népszerű ekkora méretben!
 
hogy az egész eddigi méréseim = kuka???
Nem biztos hogy annyira rossz. Úgy tudom elkézelni az egészet hogy a rázás hatására a reagens széteső molekulák lekötik a nitrátot ami a vízben van és a létrejövő reakció folytatódik 10 percig amitől elszineződik a víz. Ebből adódóan ha több a reagens akkor sem tud több nitrátot leköti viszont a nem elégséges rázás esetén kevesebbet igen.
 
Kérdés.
1.Ma lecseréltem a magas nitrát szin miatt a vizet igy a No3 20ppm lett ami még mindig magas az én elvárásaimhoz. Gond-e hogy ha holnap is lecserélem.50%-ot szoktam cserélni.Az akva 4.hete üzemel.A foszfátot hozzáállítottam a nitrát szinthez pótoltam a vasat és adtam plusz micrót.
2.A vas mindig 0,05 vagy alatta van.Pillanatnyilag a Green Aqua Micro lowtech adagját kapja az akva (picivel többet mert nehéz kimérni 8,75ml/hét helyett 9ml/hét).A vasat pótlom minden mérésnél +0,1 ppm-et. Emeljem a micro adagját?Mondjuk 60-70%-ra a hightec-hez képest?
 
A törperazbórák közül mind jó, sokan amanda lazacot tartanak ekkora akvába (én is) és a rubin tetra is népszerű ekkora méretben!
Megnéztem őket az amanda lazac nekem is tetszik jobban mint a másik.Megpróbálom majd valahogy beszerezni.
 
Köszönöm a válasz.Úgy néz ki kettőt igen.Gondolkodtam már nanohalban de erre mifelénk a helyi boltban nem lehet vásárolni.Te milyet ajánlanál? Nekem a zöldsávos törperazbóra és a zöld törperazbóra tetszik.A GA oldalán a neonokra min.50literest ír.Hát?
nekem 70 literesben van 12 db eddig egy sem ugrott ki :unsure: lehet te sporthalakat vettél ;) Nincs valami a közelben amitől megriadhatnak?-általában akkor szoktak ugrálni...
 
nekem 70 literesben van 12 db eddig egy sem ugrott ki :unsure: lehet te sporthalakat vettél ;) Nincs valami a közelben amitől megriadhatnak?-általában akkor szoktak ugrálni...
Macska? :) Az néha szokott arra bóklászni.Igen a 70 liter az már nagyobb. Leírásában 60-80 literben már tartható.Az enyém 54l.
 
Kérdés.
1.Ma lecseréltem a magas nitrát szin miatt a vizet igy a No3 20ppm lett ami még mindig magas az én elvárásaimhoz. Gond-e hogy ha holnap is lecserélem.50%-ot szoktam cserélni.Az akva 4.hete üzemel.A foszfátot hozzáállítottam a nitrát szinthez pótoltam a vasat és adtam plusz micrót.
2.A vas mindig 0,05 vagy alatta van.Pillanatnyilag a Green Aqua Micro lowtech adagját kapja az akva (picivel többet mert nehéz kimérni 8,75ml/hét helyett 9ml/hét).A vasat pótlom minden mérésnél +0,1 ppm-et. Emeljem a micro adagját?Mondjuk 60-70%-ra a hightec-hez képest?
A vasad vszleg elbomlik, mint nekem. Mennyi a ph.?
 
A halakra visszatérve, Nálad nem az akva méretével van a gond, hanem a jellegével. Ez, ugye egy szép, világos, átlátható akva,
a pontylazacok pedig általában pont ennek az ellenkezőjében érzik jól magukat, félhomályos, búvóhelyes élettér, sötét aljzat és háttér...
Az akva jellegéhez válassz halat, ez később bőven megtérül.
 
A halakra visszatérve, Nálad nem az akva méretével van a gond, hanem a jellegével. Ez, ugye egy szép, világos, átlátható akva,
a pontylazacok pedig általában pont ennek az ellenkezőjében érzik jól magukat, félhomályos, búvóhelyes élettér, sötét aljzat és háttér...
Az akva jellegéhez válassz halat, ez később bőven megtérül.
Köszönöm.Így már érthető hogy miért bujkálnak állandóan villágitási ídőszakban.Azon kívül pedig vígan úszkálnak minden fele.Akkor az amanda lazac sem jó.Mit ajánlasz?Mondjuk a középen lévő részt meg tudom szórni sötét aljzattal,vagy beültetem MC-vel.
 
Köszönöm.Így már érthető hogy miért bujkálnak állandóan villágitási ídőszakban.Azon kívül pedig vígan úszkálnak minden fele.Akkor az amanda lazac sem jó.Mit ajánlasz?Mondjuk a középen lévő részt meg tudom szórni sötét aljzattal,vagy beültetem MC-vel.
Szerintem nem lenne jó ötlet a halak miatt átalakítani az akvát, inkább talán érdemes lenne lecserélni őket, a már javasolt nano halakra.
Vagy indítasz a neonoknak egy Low tech-et? :)
 
Back
Oldal tetejére