• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kudarcból építkezés.

Ma csináltam egy hétközi tápanyagszint mérést.Az eredmény meglepett.
No3:15ppm (ez több mint amenyit beadtam de ez természetes)
Po4: 0,4 ppm (ebből 0,86 ppm-et 43mg-ot használt el az akva 4 nap alatt)
Fe: 0,05ppm max (ebből 0,92 ppm-et 46mg-ot használt az akva 4 nap alatt)
gh:7
Kh:3
Ph:6,6
Lámpa felkapcsoláskor co2:29ppm
Gondolom ezek a fura foszfát és vas eredmények a friss indításnak köszönhetőek és remélem természetesek.A foszfátot arányosítottam a nitráttal feltoltam 1,5 ppm-re.A vasat 0,1 ppm-re állítottam.Megjöttek a rotalák. Beültettem őket.A vietnám nekem nagyon tetszik.A wallichii kicsit gyengécskének tünik de ha majd megerősödik biztos nagyon szép lesz. Szeretnék 3 oto-t az akvába. Mostani állatok:8 neon 4 sisak csiga,4 amano,15 sakura red.Elférnek még?Nettó 50 liter.
 
Sziasztok.
Az akva nagyjából renben.Kicsit szivatnak a tesztek. Ma reggel vettem észre hogy a ph teszt cseppentőjén 4x csepp van jelölve (magyar leírásban 3) és az ikonográfiában 3 perc várakozás.Eddig 3 cseppet adtam és azonnal néztem.Rögtön kiderült hogy ezért volt mindig 6,4-6,6 között a ph!4 cseppel máris csak 6 volt.Fél óra szellőztetés útán 6,6-ot mértem.Este újra mérek co2 beállítás miatt mert a DC úgylátom nem igazán jó.A Po4 és No3 teszteknél 4 mérés után vettem észre hogy nem 5ml-el kell csinálni hanem 10-el 😅.Így az addig kapott eredmények nem fedték a valóságot.Szerencsére nagy gond nem lett belőle nem csúsztak el a táp arányok nagyon.A Po4 teszt tényleg más eredményt ad ha együtt rázom össze a két reagenst (ebből is lett fars eredmény emiatt de én nem figyeltem).A no3-mal is voltak problémáim.Valahol azt írja hogy hogy 1 percig kell rázni amikor beleraktam a reagenseket és ha nem jól rázom nem lesz jó az eredmény.Na ebből lett 30+-os eredmény.Megnézve a videót (gyártó álltal felrakott) 10 másodpercig rázogatja és kész.Ezután már reális eredményt kaptam.Ami engem kicsit bosszant hogy 5-15 között nincs referencia pont ezért ha ide esik (és remélem hogy ide fog) a tartalom kell még egy higított tesztet csinálni.Összességében rájöttem 2 széria van piacon mindegyikből és ezeknek más-más a használata.A színkártyán lévő ikonográfiát kell figyelembe venni akkor lesz jó.A vas folyamatosan 0,05 ppm ezért naponta adok 0,1 ppm-t pluszba (EA ferro).Mostani szintek tegnapi vízcsere után 1 napi táppal:
Kh 3
Gh 6
Ph 6,6
Vas 0,05
Po4 1,2
No3 10
 
Ma reggel vettem észre hogy a ph teszt cseppentőjén 4x csepp van jelölve (magyar leírásban 3) és az ikonográfiában 3 perc várakozás.Eddig 3 cseppet adtam és azonnal néztem.Rögtön kiderült hogy ezért volt mindig 6,4-6,6 között a ph!4 cseppel máris csak 6 volt.
Ezt én is megszívtam anno...azóta én is a mérőcsík hátoldalán levő utasítás szerint mérek...
 
Ma kicsit "költséges" és időigényes napom volt.6-szor mértem nitrát szintet. Végül megegyeztem magammal 16ppm-be (az előző óta kapot tápot ).Kicsit nem igazán használható ez a teszt.Két leírásban és videóban is másképp van a használata és kipróbálva más más eredményt ad.
 
Na még 2 No3 teszt.Egy sima,eredmény :15-30:rolleyes:.
Egy 4x higított eredmény:3-5 :)
Ebből akkor kb 16
Csináltam azért képet.Szerintem nem olyan rossz a helyzet.
 

Attachments

  • 20210503_174400.jpg
    20210503_174400.jpg
    175.8 KB · Megtekintések: 34
  • 20210503_131523.jpg
    20210503_131523.jpg
    282.1 KB · Megtekintések: 34
Köszönöm! Ezt délután mindenképpen kipróbálom.
Mivel senkit nem szeretnék véletlenül se (és direkt meg főleg nem) félre vezetni és nem hagyott nyugodni és aludni sem a No3 teszt használata ezért ma végeztem egy kisérletet (szerencsére).Őszintén elárulom hogy a várt eredmény az volt hogy a 10 mp rázással lesz valós eredmény.Készítettem 2 törzsoldatot.Egyik easy life nitro a másik Green Aqua Macro-val volt keverve 1mg/ml nitrát töménységüre RO-val.Ebből RO ból csináltam 3ppm-es oldatot.Az eredmények a képen látszanak.
Következtetés: Az 1 perces rázással kaptam a megközelítőleg helyes értéket.Érdemes higítva vizsgálni a vizet a pontosabb eredmény érdekében. A vízben lévő egyébb tápanyagok befolyásolják az eredményt (GA mac),bár ezt inkább kérdőjellel kéne írnom.
Remélem senki nem rontott el semmit énmiattam (a félrevezető videó és angol leírás miatt).
Ui.: Saját vizemet megmérve így hogy már tisztázódott a rázás kérdés 40ppm No3-at mértem.Cserélek 50% vizet gyorsan.
 

Attachments

  • IMG_20210504_083652.jpg
    IMG_20210504_083652.jpg
    132.8 KB · Megtekintések: 20
  • IMG_20210504_085221.jpg
    IMG_20210504_085221.jpg
    121.7 KB · Megtekintések: 17
  • IMG_20210504_091339.jpg
    IMG_20210504_091339.jpg
    138.1 KB · Megtekintések: 15
  • IMG_20210504_092046.jpg
    IMG_20210504_092046.jpg
    121.7 KB · Megtekintések: 16
Utoljára módosított:
Mivel senkit nem szeretnék véletlenül se (és direkt meg főleg nem) félre vezetni és nem hagyott nyugodni és aludni sem a No3 teszt használata ezért ma végeztem egy kisérletet (szerencsére).Őszintén elárulom hogy a várt eredmény az volt hogy a 10 mp rázással lesz valós eredmény.Készítettem 2 törzsoldatot.Egyik easy life nitro a másik Green Aqua Macro-val volt keverve 1mg/ml nitrát töménységüre RO-val.Ebből RO ból csináltam 3ppm-es oldatot.Az eredmények a képen látszanak.
Következtetés: Az 1 perces rázással kaptam a megközelítőleg helyes értéket.Érdemes higítva vizsgálni a vizet a pontosabb eredmény érdekében. A vízben lévő egyébb tápanyagok befolyásolják az eredményt (GA mac),bár ezt inkább kérdőjellel kéne írnom.
Remélem senki nem rontott el semmit énmiattam (a félrevezető videó és angol leírás miatt).
Ui.: Saját vizemet megmérve így hogy már tisztázódott a rázás kérdés 40ppm No3-at mértem.Cserélek 50% vizet gyorsan.
Én fenntartással kezeltem a dogot, mert nálam pl. a foszfát szint 1,8-2,0 körül szokott lenni. A 10 sec.-es rázással nekem 5-ös nitrát szint jött ki, de ha ez lenne a valós, akkor szerintem alga tengerem lenne a rossz arányok miatt.
Mindenesetre tanulságos teszt volt, köszi! ;)
 
Back
Oldal tetejére