• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kudarcból építkezés.

Ez most nagyon betalált. Úgy értem hogy maximálisan igazad van.Én ezt az utat nem cserélném fel. Jó látni hogy működik amit csinált az ember.Még bosszankodni is jobb mintha a gyári cucc krepál be.Viszont van egy sürgető kérdésem. Az anubiast muszály kötözni? Vagy lenyomhatom simán a talajba?
A talajba csak óvatosan! Ha a rizómája nincs talaj fölött, akkor idővel elkezd rohadni.
 
Ez most nagyon betalált. Úgy értem hogy maximálisan igazad van.Én ezt az utat nem cserélném fel. Jó látni hogy működik amit csinált az ember.Még bosszankodni is jobb mintha a gyári cucc krepál be.Viszont van egy sürgető kérdésem. Az anubiast muszály kötözni? Vagy lenyomhatom simán a talajba?
Az anubius is, mint majdnem minden növény, nagyon szereti magát rögzíteni a talajban. Én úgy csináltam (több más hasonló növényhez hasonlóan), hogy egy mogyorónyi lávakőhöz kötöztem, amit aztán könnyebben megtart a MANADO, mint a csupasz gyökereket. Egyébként az anubias annyira kötődik a gyökereivel pl. a lávakő sziklához, hogy amikor a lávakövet kidobtam, a növény is ment vele, mert képtelenség volt leválasztani róla. Talán késsel lehetet volna levágni. Talán ez az egyetlen előnye a MANADO-nak, hogy valamelyest átjárja a víz.
 
Első negatívumok.A szívattyu eddig szűrőn kívül volt és tette a dolgát az áramlás szabályozót féllásba kellett raknom hogy ne keverje a vizet. Most ha már szétszedtem gondoltam bellülre rakom.Majdnem semmi az áramlás.Csinálhatom vissza.
 
Ez akkor azt jelenti hogy az összes HC és monte carló fel fog úszni feltóltéskor?MIt tehetek ez ellen?
No azt azért nem...
Ha sikerül egybefüggő gyepet nevelned, de nem nyírod rendesen, és túl vastagszik, akkor fordulhat elő ilyen baleset. De ez persze más fajta talajnál is lehet.
Lassan töltsd majd föl az akvát, akkor nem lesz gond.
 
Ez most nagyon betalált. Úgy értem hogy maximálisan igazad van.Én ezt az utat nem cserélném fel. Jó látni hogy működik amit csinált az ember.Még bosszankodni is jobb mintha a gyári cucc krepál be.Viszont van egy sürgető kérdésem. Az anubiast muszály kötözni? Vagy lenyomhatom simán a talajba?
Ne nyomd a talajba. A rizóma maradjon szabadon a talaj fölött, különben elpusztul...szóval muszáj lesz kötözni vagy ragasztani valamilyen tereptárgyra.
Szerk.: bocs, nem figyeltem, hogy jött már rá válasz:)
 
Ez akkor azt jelenti hogy az összes HC és monte carló fel fog úszni feltóltéskor?MIt tehetek ez ellen?
No azt azért nem...
Ha sikerül egybefüggő gyepet nevelned, de nem nyírod rendesen, és túl vastagszik, akkor fordulhat elő ilyen baleset. De ez persze más fajta talajnál is lehet.
Lassan töltsd majd föl az akvát, akkor nem lesz gond.
Addig lesz nehéz bánni vele, míg a növény nem erősödik meg. Viszont addig nagy kínlódás a gyepszőnyeg nevelése, néhány növényszár folyton fel fog szakadni. Türelmesen és óvatosan csipesszel nyomogasd vissza.
Miután a gyökérzete átjárta a talajt, akkor már a Manado-ból se szakad ki.
 
No azt azért nem...
Ha sikerül egybefüggő gyepet nevelned, de nem nyírod rendesen, és túl vastagszik, akkor fordulhat elő ilyen baleset. De ez persze más fajta talajnál is lehet.
Lassan töltsd majd föl az akvát, akkor nem lesz gond.
Köszi sikerült feltöltenem.Néhány felúszott a monte carlóból de sikerült visszahelyezni. Valóban mintha fajsúly problémák lennének.De nem zavar. Később is ilyen lesz?Nem szívja meg magát vízzel? Gyanitom hogy az a megoldás nem túl jó hogy valamilyen fedőtalajt rakok rá.
 
Akva feltőltve visszasózva,nitrivec benne. Most már biztos nem leszek a diy szakik társaságának rendes tagja mert az áramlási problémát az okozta hogy lustaságból a szűrőház közepében lévő csövet nem rá melegítettem hanem beledugtam.Persze 45 fokban levágva természetesen fordítva.Hiba kijavítva Kvazimódó működik.Co2 buborék nincs az akvában a reaktor nem csobog. Néhány személyes észrevétel.A légtelenítő erősen nedvesít ha nincs benne a csavar 🤣 . Sóder után a manadó azért furcsa mert nem kergethetem szabadon a kis úszó csúnyaságokat.Előnye hogy egy két határozottabb evezés és máris más a scape. Ma már nem tápozok majd inkább reggel.
 

Attachments

  • DSC09166.JPG
    DSC09166.JPG
    374.2 KB · Megtekintések: 62
  • DSC09167.JPG
    DSC09167.JPG
    282.4 KB · Megtekintések: 36
  • DSC09168.JPG
    DSC09168.JPG
    286.8 KB · Megtekintések: 37
  • DSC09169.JPG
    DSC09169.JPG
    291.4 KB · Megtekintések: 35
  • DSC09170.JPG
    DSC09170.JPG
    270.2 KB · Megtekintések: 37
  • DSC09172.JPG
    DSC09172.JPG
    167.8 KB · Megtekintések: 45
Köszi sikerült feltöltenem.Néhány felúszott a monte carlóból de sikerült visszahelyezni. Valóban mintha fajsúly problémák lennének.De nem zavar. Később is ilyen lesz?Nem szívja meg magát vízzel? Gyanitom hogy az a megoldás nem túl jó hogy valamilyen fedőtalajt rakok rá.
Nem kell rá más, jó lesz az.
Csak nem kell piszkálni. 🤣
Nekem is volt Manado, nem volt vele gond, megtartotta az előtérieket.
 
Nem kell rá más, jó lesz az.
Csak nem kell piszkálni. 🤣
Nekem is volt Manado, nem volt vele gond, megtartotta az előtérieket.
Gyors rákerestem videómegosztón. Úgy turkálnak benne hogy fel sem libben. Igaz nem ma rakták bele.Jó lesz ez. Amúgy döntésem oka egyszerü volt. Ár és hogy leírás szerint csak ezt találtam ami teljesen neutrális.Ja meg a szűrőhomokot.De homokozni már nem akarok.
 
Viszont az indítási tápozásban segítséget kérnék mert erről nagyon megoszlanak a leírások. Úgy gondoltam hogy a heti táp 60%-ának felét belerakom (1,5ml planter) majd a maradék1,5 ml-et elosztom 3 napra és vízcsere. Viszont a nitrátot és foszfátot azonnal szeretném 6-0,6 ppm-re tolni majd napi 1-0,1 adagolás.Napi 1ml carbo. Úgy gondolom ez pont a két hétig semmi és a egyböl 100% között van. a második vízcsere után 80% és 8-0,8 arány majd két hét után 100% 7 napra osztva és 10-1 n-p arány mérve visszapótólva.
 
Reggelre szépen letisztult a víz.Nem úszott fel semmi.Egyenlőre működik minden.Ma co2 beállítás tápozás,nitrivec 2.adag.Azon gondolkodtam hogy a monte carlót apró bazalt darabokra ragasztom.Ez jó ötlet? Sok videóban ragasztják.Az anubiast is inkább kötözöm.
 

Attachments

  • DSC09174.JPG
    DSC09174.JPG
    217.6 KB · Megtekintések: 42
  • DSC09176.JPG
    DSC09176.JPG
    253.5 KB · Megtekintések: 56
Csak egy észrevétel a későbbiekre:
Jobb oldalt elől a HM miután elkezd sűrűsödni, bokrosodni teljesen el fogja tüntetni a körülötte lévő 2 követ, de még a jobb oldali nagyból is betakar majd bőven. Illetve megfogja a körbe futó vízáramlást is, annyira be tud sűrűsödni. Lehet szerencsésebb lesz a jobb oldali nagy kő mögé (esetleg kisebb bokorként a nagy kő mellé jobbra) helyezni, kb mint egy stemet. De ezt majd úgyis meglátod.;)
 
Reggelre szépen letisztult a víz.Nem úszott fel semmi.Egyenlőre működik minden.Ma co2 beállítás tápozás,nitrivec 2.adag.Azon gondolkodtam hogy a monte carlót apró bazalt darabokra ragasztom.Ez jó ötlet? Sok videóban ragasztják.Az anubiast is inkább kötözöm.
Szerintem ne ragazd. A videóban van a technika, hogy lehet a legjobban ültetni, hogy a legkisebb eséllyel ússzon fel. Ne egyenesen(90 fokban), hanem kb. 45 fokban nyomd a manadoba.

 
Csak egy észrevétel a későbbiekre:
Jobb oldalt elől a HM miután elkezd sűrűsödni, bokrosodni teljesen el fogja tüntetni a körülötte lévő 2 követ, de még a jobb oldali nagyból is betakar majd bőven. Illetve megfogja a körbe futó vízáramlást is, annyira be tud sűrűsödni. Lehet szerencsésebb lesz a jobb oldali nagy kő mögé (esetleg kisebb bokorként a nagy kő mellé jobbra) helyezni, kb mint egy stemet. De ezt majd úgyis meglátod.;)
Igen erre én is gondoltam és azon gondolkodtam hogyan tudná talajra kényszeríteni. Gyepet szeretnék nvelni belőle . Az előzőben úgy próbáltam hogy néha lesúlyoztam és hetente nyírtam.Ha max 3cm magasra hagyom akkor még talán minden látszik és az áramlás sem romlik olyan sokat.Talán.
 
Szépen dolgozik a reaktor.Már a diffúzorból kilépés után elindul oldalra a co2. Felül már nem látszik semmi.
 

Attachments

  • IMG_20210411_101651.jpg
    IMG_20210411_101651.jpg
    157.1 KB · Megtekintések: 56
Sziasztok!
Tegnap volt egy 50%-os vízcsere és bekerültek a halak,rákok és csigák. A halak csak azért mert már nem akartam külön tartani őket.
Észrevételek:
A Garnélák nagyon élvezik a manadót csak úgy dobálják a kis szemcséket mintha erőművészek lennének. Sajnos az Anci visszament a kereskedésbe mert 15 perc alatt átrendezte az aljzatot. A sisakcsigák sajnos itt ott kiturják a mote carlót még keresem a megoldást. Valami keményiti a vizet mert 6-3 ról felment 12-4-re. Nem tudom hogy a manadó vagy a bazalt vagy talán a tápozás. Ennek ellenére mivel a ph 6,8 a co2 19ppm 20 bubi/perc mellett. A drop check képen mellékelve.A növények még nem bubiznak.A co2-őt emelem 30bubi/percre.Sok-sok hozzászólást elolvasva a co2 témában ez még mindig "kevés?" mert 2-3 bubi/másodpercet olvasok a legtöbb helyen ekkora akvához. Elkezdtem a tápozást. Szigorúan csak arányok szerint egyenlőre minimálisan,naponta.A technikák működnek rendesen. A villágítást tervezem kicsit megváltoztatni.Most 8 órát megy de az első és utolsó órában csak a red, 10,5cm magasról. Terv szerint emelném 11-12cm-re a magasságot és 8 óra teljes villágítás menne.Majd ha rendezett co2 mellett sem bubiznak közelíteném a lámpát 1/2cm-ént,maximum 10 cm-ig.Vélemény?
 

Attachments

  • IMG_20210414_131904.jpg
    IMG_20210414_131904.jpg
    249.2 KB · Megtekintések: 37
  • IMG_20210415_190917.jpg
    IMG_20210415_190917.jpg
    109.3 KB · Megtekintések: 33
Back
Oldal tetejére