• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kudarcból építkezés.

Sziasztok!
Rég jelentkeztem mert sok az elfoglaltság.Ma egy kicsit megviccelt a co2 rendszer.Vízcsere után nem akart emelkedni a co2.Gondoltam emelek a bubiszámon.Akkor látom hogy nem jut el a reaktorig a gáz. Nem tudom igazából mi történt de arra gondolok hogy vízcserénél nagyon visszavettem az áramlást így igen nagy nyomás keletkezhetett a reaktorban ami visszanyomta a vizet a diffúzoron keresztül mert víz volt a csőben. Volt berakva visszafolyás gátló de az tönkrement (nem tudom mikor lehet hogy ma).Gyors raktam kettőt helyette és elkezdtem emelni a co2 szintet. Ezzel kapcsolatban van egy kérdésem. Gyors co2 emelkedés (ph csökkenés) másnál is okoz teljesen áttetsző,nem olajos hártyát? A képek már fél fénynél készültek azért ilyen lilásak.A növények álltal kiadott bubik fennakadnak rajta.
Ui.: Nem ide tartozik de ma a 20. házassági évfordulónk alkalmából megkértem újra a feleségem kezét. Persze csak még 20 évre:).
 

Attachments

  • Alulról 04.21..jpg
    Alulról 04.21..jpg
    215.5 KB · Megtekintések: 48
  • Felülről 04.21..jpg
    Felülről 04.21..jpg
    234.3 KB · Megtekintések: 54
. Gyors co2 emelkedés (ph csökkenés) másnál is okoz teljesen áttetsző,nem olajos hártyát? A képek már fél fénynél készültek azért ilyen lilásak.A növények álltal kiadott bubik fennakadnak rajta.
Nem hiszem, hogy erre a kérdésre van pontos válasz. Már csak azért sem, mert az egész biológiai rendszered minden egyes eleme hozzájárul a jelenlegi állapothoz. Ebből kiemelni a co2 miatti Ph változást olyan, mint egy sokismeretlenes egyenletből kiemelni egyetlen változót és rajta számolni a megoldást.
"Olajos" az a felület, ha a bubi fennakad. Ez persze lehet fehérje, baci réteg, stb. Ha nincs színe, akkor még nem régi. A legeslegjobb megoldás a réteg eltávolítása, ami egyébként a természetben is megtörténik, lásd Balaton. Ha habos a part, akkor épp ezt a réteget tolta ki a szél és a hullámok. Kicsiben ezt egy skimmeres felszíntisztítással tudod helyettesíteni, ha nem akarsz 2-3 naponta papírtörlős összegyűjtést. Motoros szkimmer, vagy szívóágba épített, kinek mi válik be. Próbálni kell.
Ui.: Nem ide tartozik de ma a 20. házassági évfordulónk alkalmából megkértem újra a feleségem kezét. Persze csak még 20 évre:).
Gratulálok. 😄 Remélem azért most is oda adta... 😉
 
Nem hiszem, hogy erre a kérdésre van pontos válasz. Már csak azért sem, mert az egész biológiai rendszered minden egyes eleme hozzájárul a jelenlegi állapothoz. Ebből kiemelni a co2 miatti Ph változást olyan, mint egy sokismeretlenes egyenletből kiemelni egyetlen változót és rajta számolni a megoldást.
"Olajos" az a felület, ha a bubi fennakad. Ez persze lehet fehérje, baci réteg, stb. Ha nincs színe, akkor még nem régi. A legeslegjobb megoldás a réteg eltávolítása, ami egyébként a természetben is megtörténik, lásd Balaton. Ha habos a part, akkor épp ezt a réteget tolta ki a szél és a hullámok. Kicsiben ezt egy skimmeres felszíntisztítással tudod helyettesíteni, ha nem akarsz 2-3 naponta papírtörlős összegyűjtést. Motoros szkimmer, vagy szívóágba épített, kinek mi válik be. Próbálni kell.
Köszönöm a választ. Az ilyen konkrét jó példát tartalmazó válaszokat szeretem és tartom a legtöbbre.Az eltávolítás megtörtént papírtőrlővel.
 
Vagy amikor a húslevesről fővés közben leszedjük a habot, ami gondolom úgyszintén egyféle fehérjekicsapódás.
Akvárium esetében, fenti módszer viszont nemkissé rizikós lehet. :) :)
Puding próbája az evés. Rádobsz egy konyhai törlőlapot, majd rögtön leszeded. Azonnal beveszi a réteget. Kiveszed kidobod. Egy merevítés nélküli akiban nem gond. Előbb utóbb szkimmer lesz, addig lehet vele hiánypótolni. 😉
 
Sziasztok!
Rég jelentkeztem mert sok az elfoglaltság.Ma egy kicsit megviccelt a co2 rendszer.Vízcsere után nem akart emelkedni a co2.Gondoltam emelek a bubiszámon.Akkor látom hogy nem jut el a reaktorig a gáz. Nem tudom igazából mi történt de arra gondolok hogy vízcserénél nagyon visszavettem az áramlást így igen nagy nyomás keletkezhetett a reaktorban ami visszanyomta a vizet a diffúzoron keresztül mert víz volt a csőben. Volt berakva visszafolyás gátló de az tönkrement (nem tudom mikor lehet hogy ma).Gyors raktam kettőt helyette és elkezdtem emelni a co2 szintet. Ezzel kapcsolatban van egy kérdésem. Gyors co2 emelkedés (ph csökkenés) másnál is okoz teljesen áttetsző,nem olajos hártyát? A képek már fél fénynél készültek azért ilyen lilásak.A növények álltal kiadott bubik fennakadnak rajta.
Ui.: Nem ide tartozik de ma a 20. házassági évfordulónk alkalmából megkértem újra a feleségem kezét. Persze csak még 20 évre:).
Gratula az ifjú házasoknak! 🍀
Az első 20 év gyorsan elszáll, hiszen az csak az ismerkedés időszaka.
De a következő 20 ...
 
Sziasztok!
Ma megvoltak az első mérések nem túl jók.
Nitrát 10
Foszfát0,2
Vas 0,05
Gh 8
Kh3
A foszfát és a vas nem tetszik nekem.Pótoljak a vasra? Mondjuk 0,1 ppm-ig. A foszfátot egyenlőre ne bántsam ugye?
 
Én is manado-t használok még. Ha nincs hiánytünet, én nem bántanám, de akkor sem lesz gond, ha felviszed 1ppm-re. Azért majd többször mérj foszfát szintet, nehogy túltold...
 
Told fel 1ppm-re.😉 Én is Manadot használok.
szerintem is told fel :) nálam ilyen arányoknál zöld alga és pontalga kezdett el megjelenni :( másfél hétig toltam bele 5 ml foszfot naponta, mire most úgy tűnik beállt. persze neked más mennyiség kell majd a táptól, illetve a vízmennyiségtől függően. Valamelyik topikból mentettem egy foszfát, nitrát arány táblázatot, aszerint szinte biztos, hogy zöldalgád lesz a jelenlegi helyzet szerint. Sárga értékek szerint kellene belőnöd a vízed!-sok sikert :)

alga táblázat.jpg
 
szerintem is told fel :) nálam ilyen arányoknál zöld alga és pontalga kezdett el megjelenni :( másfél hétig toltam bele 5 ml foszfot naponta, mire most úgy tűnik beállt. persze neked más mennyiség kell majd a táptól, illetve a vízmennyiségtől függően. Valamelyik topikból mentettem egy foszfát, nitrát arány táblázatot, aszerint szinte biztos, hogy zöldalgád lesz a jelenlegi helyzet szerint. Sárga értékek szerint kellene belőnöd a vízed!-sok sikert :)

View attachment 146595
Köszönöm.Ezt a táblázatot én is láttam és ehez szerettem volna belőni a tápozást.Nem akrom miligrammra lebontani de 2 héten keresztül ment a 10-1-10-es N-P-K arányú tápozás. Ezért lepett meg az alacsony foszfát.A táblázathoz egyébként hozzátartozik egy cikk is ami leírja hogy ha a nitrátot elosztjuk a foszfáttal és megszozorozzuk 1,53-al akkor 10-20 közé kell esni ahhoz hogy ne jöjjön semilyen alga. Érdekes hogy a legjobb arányszám (A CÉL) a 16. Ha jól értelmeztem akkor azért kell szorozni a nitrátot 1,53-al mert 1 foszfát molekulára 1,53 nitrát molekula jut (talán a moláris tömeg miatt).(Bocsi de már a naplom elején írtam hogy imádom a matekot 😅 )
 
És a mai állapot.Kh3 pH6,6 így Co2 22,6 ppm ami elvileg kicsit kevés de a növények vígan bubiznak. Eddig nem voltam tisztában azzal hogy törvényt szegek az akvával de mivel megtudtam hogy a tündérhínár tartása nem legális így szeretnék tőle megszabadulni de csak akkor ha lesz helyette más.Én ludwigia repens rubinra gondoltam.Valakinek van jobb stem javaslata a bal hátsó (lily alatti) sarokba?Meg kéne valami név is az akvának. :)
 

Attachments

  • 20210425_allapot.jpg
    20210425_allapot.jpg
    272.3 KB · Megtekintések: 31
  • 20210425_bubik.jpg
    20210425_bubik.jpg
    264.9 KB · Megtekintések: 34
Gondolom mindenkinek feltünt a jobb oldali nagy kő mögötti alternanthera reineckii. Ő szegény az előző elöző akvában ment tönkre de nagyon szeretném megmenteni mert az első növényem volt. Remélem azzal hogy benne van nem okozok túl nagy kárt az akvának.
 
És a mai állapot.Kh3 pH6,6 így Co2 22,6 ppm ami elvileg kicsit kevés de a növények vígan bubiznak. Eddig nem voltam tisztában azzal hogy törvényt szegek az akvával de mivel megtudtam hogy a tündérhínár tartása nem legális így szeretnék tőle megszabadulni de csak akkor ha lesz helyette más.Én ludwigia repens rubinra gondoltam.Valakinek van jobb stem javaslata a bal hátsó (lily alatti) sarokba?Meg kéne valami név is az akvának. :)
Ha a tündérhínár tetszett, akkor a Limnophila sessiliflora jó helyettesítője lehetne.
 
Back
Oldal tetejére