• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kudarcból építkezés.

CO2-vel vigyázz, mert a reaktorhoz kevesebb gáz kell ugyanolyan szint eléréséhez, mint diffúzoros beoldáshoz, tehát csak óvatosan...
Ezér emeltem csak 30BPM-re. Arra emlékszem hogy elhangzott hogy a manado keményít de ennyit?És nagyjából csal az állandót?
 
A növények bubizása nem biztos, hogy megindul ilyen hamar, még nagyon friss a telepítés. Kell nekik egy kis idő, míg összeszedik magukat, elindul a gyökeresedés és a fejlődés. Egyszerre csak egy dolgon változtass, mert nem fogod tudni, hogy a CO2 emeléstől változott valami vagy a tápozástól, esetleg a fénytől...stb. Szerintem minden ilyen változtatás után várj egy hetet, nézd meg a következő vízcseréig hogy alakulnak a dolgok.
 
A növények bubizása nem biztos, hogy megindul ilyen hamar, még nagyon friss a telepítés. Kell nekik egy kis idő, míg összeszedik magukat, elindul a gyökeresedés és a fejlődés. Egyszerre csak egy dolgon változtass, mert nem fogod tudni, hogy a CO2 emeléstől változott valami vagy a tápozástól, esetleg a fénytől...stb. Szerintem minden ilyen változtatás után várj egy hetet, nézd meg a következő vízcseréig hogy alakulnak a dolgok.
Köszönöm. Kb így terveztem én is. 1.Tápozás belövése, nitrit csúcs túlélése.
2.co2 szint belövése (bár ez folyamatos)
3.villágítás
Közben víz kh gh figyelése és alakítása.
Kb ez olyan 6 hét ha minden jól megy.
Excelben készített tápozási számítás szerint addigra a tápozás is beáll. És igen egyszerre csak egyet. És várni a hatást. Türelemmel. Vagy tűkön ülve 😁.
 
Ma csinálta egy nem tervezett 50%-os vízcserét a magas keménység miatt.Így most 8-3-as lett a vizem (12-4-ről).Ma megjött a kirakó utolsó (utolsó elötti) darabja így büszkén mutatom be a növényjóléti csomagomat.És persze RO!
 

Attachments

  • IMG_20210416_110406.jpg
    IMG_20210416_110406.jpg
    195.7 KB · Megtekintések: 53
Szia @zeniwolf ! Néztem a szűrődet és kérdésem van. A tetején a 2 cső mivel lett megkenve? Merthogy nem is egyforma színű. Van egy sötét sejtésem, de kíváncsi lennék. 😁
 
Ezt a képet csak azért töltöm fel mer a rotalákon kitünően látszik a nitrát foszfát hiány miatti hiánytünet. Az arányok valószínüleg jók csak még kevés.Mivel nem steril növény így nincsennek tartalékai és a lassan felépülő tápanyag szintek ilyen hatással vannak rá.Állítólag holland kertészek tudatosan használják ezt a módszert (arányok megtartása melletti fokozatos N,P csökkentés) hogy előcsaljanak az alapvetően zöld növényekből érdekes színeket.És egy helyesbítés de biztos észrevettétek.A Tf táp ment a szekrénybe és GA-val indítottam az akvát (kicsit máskép de erröl majd az eredmények tükrében írok).
 

Attachments

  • IMG_20210416_131326.jpg
    IMG_20210416_131326.jpg
    216.4 KB · Megtekintések: 41
A káliumot nehéz túladagolni, hiánytünetként meg könnyű felismerni a lyukacsos levelekről. EI tápozásnál ráadásul ha jó értéket mutat a nitrát-foszfát és azok aránya, akkor a káliummal se lehet gond - GA táppal biztos nem.
Ezt tudom de pont az arányok elbillenése esetén szükséges korrekció miatt.A nitro tartalmaz ml-ént 65mg káliumot.Így nitrát pótlásnál kálium is kerül a vízbe. Tudom nem sokat változtat az össz. arányon de azért érdekes lehet néha rámérni hogy meg van-e a 10-1-10-es N,P,K arány. Igazából nem EI tápozással szeretném csinálni legalább is nem a maximomon. Mint írtam mérés alapján állítom majd be a tápanyag szinteket és fogyás alapján pótlom.Idővel be kell álnia egy tápozási sémának és onnan azt alkalmaznám.Igaz most EI szerinti minimumot adagolok (alsó határon) az indítástól legalább 2 hétig.Aztán kezdődik a matek.
 
Szia @zeniwolf ! Néztem a szűrődet és kérdésem van. A tetején a 2 cső mivel lett megkenve? Merthogy nem is egyforma színű. Van egy sötét sejtésem, de kíváncsi lennék. 😁
Szia. A fehér az Fi-x total grip.A másik (fűtőszál) fbs. A fehér csak a biztonság kedvéért lett rákenve (elvileg pp-n kívűl mindent ragaszt).20-as pvc könyök van alatta vinilfixel ragasztva.Viszont ha újra kezdeném tömszelencével csinálnám Kivéve a fütőszálat mert azt nagyon kiemeli.)És minkét oldaról körbe van kenve.
 
A tömszelencével próbálkoztam, nem igazán jött be. Gyakran eresztett. Az fbs is zsugorodik idővel elválhat a felülettől. A sötét tippem baloldalra a pillanatragasztó +sütőpor kombó volt. Jó kötés ad, viszont vízzel érintkezve elengedhet. Ha viszont kicseréled a sütőport kvarchomokra , akkor atombiztos. 😁
 
A tömszelencével próbálkoztam, nem igazán jött be. Gyakran eresztett. Az fbs is zsugorodik idővel elválhat a felülettől. A sötét tippem baloldalra a pillanatragasztó +sütőpor kombó volt. Jó kötés ad, viszont vízzel érintkezve elengedhet. Ha viszont kicseréled a sütőport kvarchomokra , akkor atombiztos. 😁
Akkor viszont a pvc könyök vagy karmantyú a jó megoldás.A vinilfix nagyon jó ezekhez.A pillanatragasztót én ilyenhez nem szeretem használni.
 
Akkor viszont a pvc könyök vagy karmantyú a jó megoldás.A vinilfix nagyon jó ezekhez.A pillanatragasztót én ilyenhez nem szeretem használni.
Volt már elengedésem vinilfix-szel is, de abban nem vagyok biztos, hogy nem én hibáztam. Amit a cianoakrilát homok kombóval ragasztottam az még a PP, PVC találkozásnál is fogott.
 
Valki segítsen.Mennyi az optimális vas szint? JBL szerint 0,1-0,2 és 0,05-0,2. Akvaguru szerint 0,1-0,5. Aqualine szerint 0,5-1. Nagy V. szerint 0,05-0,1 de az 0,1-0,2-őt is emliti. Az én támozásom szerint 0,1-0,3 között kéne lennie (két csere közti min és max).Most még nem mérek csak egy hét múlva.
 
Valki segítsen.Mennyi az optimális vas szint? JBL szerint 0,1-0,2 és 0,05-0,2. Akvaguru szerint 0,1-0,5. Aqualine szerint 0,5-1. Nagy V. szerint 0,05-0,1 de az 0,1-0,2-őt is emliti. Az én támozásom szerint 0,1-0,3 között kéne lennie (két csere közti min és max).Most még nem mérek csak egy hét múlva.
0,1-0,2. Jobban ne emeld, mert befékezi a foszfát felszívódását. Bár nálam jórészt 0, mert még nem oldottam meg, hogy mitől emelkedik a Ph-m, ph7 érték felett a vas kicsapódik szerintem.
 
Back
Oldal tetejére