• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kudarcból építkezés.

Üdv újra itt.Sajnos a munka ,család,és egyébb elfoglaltságok miatt nem jelentkezetem ilyen sokáig.Az akva jól működik és a vékony tápozás ellenére a növények igen erőteljesen fejlődnek.Ma nagy karbantartás volt csináltam egy képet ami nem lett túl jó de ma erre sincs időm. Sajnos megjelentek apró csigák amit nem tudok honnan jöttek és nem igazán örülök nekik.Minden növény internetről lett vásárolva boltból és az állatok is kereskedésben lettek véve.Talán a sisak csigával jöttek?Megjelent egy kis poralga a lobeliákon de csak a szűrő szívóága mellett.Más most nincs.Tervezek egy kissebb átalakítást ,növénycserét.A HM helyett MC gyep lenne csak egy tővet tartanék meg a jobb oldali két kő közé.A rotala sp. green helyére már régóta tervezek valisneria americanat.
 

Attachments

  • IMG_2590.JPG
    IMG_2590.JPG
    314 KB · Megtekintések: 121
Üdv újra itt.Sajnos a munka ,család,és egyébb elfoglaltságok miatt nem jelentkezetem ilyen sokáig.Az akva jól működik és a vékony tápozás ellenére a növények igen erőteljesen fejlődnek.Ma nagy karbantartás volt csináltam egy képet ami nem lett túl jó de ma erre sincs időm. Sajnos megjelentek apró csigák amit nem tudok honnan jöttek és nem igazán örülök nekik.Minden növény internetről lett vásárolva boltból és az állatok is kereskedésben lettek véve.Talán a sisak csigával jöttek?Megjelent egy kis poralga a lobeliákon de csak a szűrő szívóága mellett.Más most nincs.Tervezek egy kissebb átalakítást ,növénycserét.A HM helyett MC gyep lenne csak egy tővet tartanék meg a jobb oldali két kő közé.A rotala sp. green helyére már régóta tervezek valisneria americanat.
Szép dús az aljzat, de kiszúrtam a sisak csigát :) szoktad látni nappal is? hány van belőle?
Ha a sisakcsiga hátán lett volna pete, azt szerintem észrevetted volna. nekem is bolti növényekből vannak csigáim, már rég voltak mielőtt növényeket kaptam volna mástól.
senki nem állítja, hogy a bolti növényeken (pl Tropica) nem lehet csiga. Csak a "steril" növények esetében állítják.
 
Sajnos megjelentek apró csigák amit nem tudok honnan jöttek és nem igazán örülök nekik.
Ha zavarnak, akkor tegyél be heléna csiguszt. Most még az elején lehetsz a csigainváziónak, 3-4db kirendezi őket. A (roham)sisakcsiga viszonylag védett ellenük, bár előfordult nálam, hogy 2-3 heléna egyszerre mászott rá csórikámra, az meg pánikszerűen csukta volna a fedelét... Egy kavics beszorult a ház és a fedő közé, elérték volna a helénák. Én mentettem ki a ragadozóktól. 😃
 
Szép dús az aljzat, de kiszúrtam a sisak csigát :) szoktad látni nappal is? hány van belőle?
Ha a sisakcsiga hátán lett volna pete, azt szerintem észrevetted volna. nekem is bolti növényekből vannak csigáim, már rég voltak mielőtt növényeket kaptam volna mástól.
senki nem állítja, hogy a bolti növényeken (pl Tropica) nem lehet csiga. Csak a "steril" növények esetében állítják.
Néha látom őket nappal is főleg ha elszalad kicsit a co2 (a diy co2 rendszer nagyon hőérzékeny).Elvileg 4-en vannak bár csak kettőt szoktam látni egyszerre.Szeretik a manadót jól be tudják furni magukat.
 
Ha zavarnak, akkor tegyél be heléna csiguszt. Most még az elején lehetsz a csigainváziónak, 3-4db kirendezi őket. A (roham)sisakcsiga viszonylag védett ellenük, bár előfordult nálam, hogy 2-3 heléna egyszerre mászott rá csórikámra, az meg pánikszerűen csukta volna a fedelét... Egy kavics beszorult a ház és a fedő közé, elérték volna a helénák. Én mentettem ki a ragadozóktól. 😃
Gondoltam erre a megoldásra de többen írták hogy megtámadja a sisak és egyébb hasznos nagyobb csigákat is így nem kockáztatnék marad a kézi,napi szintü írtás.Naponta 5-10 csiga és pete kerül elő ezeket szedegetem ki folyamatosan.
 
Gondoltam erre a megoldásra de többen írták hogy megtámadja a sisak és egyébb hasznos nagyobb csigákat is így nem kockáztatnék marad a kézi,napi szintü írtás.Naponta 5-10 csiga és pete kerül elő ezeket szedegetem ki folyamatosan.
Az elég sziszi-fuszi, végeláthatatlan harc lesz. Ha maláj tornyos, akkor úgyis a talajban van a zöme, csak éjjel másznak ki. A hólyag csiga is elég nehezen gyűjthető, mindig marad. A heléna meg a talajban is levadássza őket. 4 sisakcsiga elvan pár hétig egy kisebb üvegben is, ebben az esetben egy rendes, 6,7db heléna csorda néhány hét után lerendezi a nemkívánatos betolakodókat, utána szépen kipecázgatod őket és mehetnek máshoz írtani.
 
Gondoltam erre a megoldásra de többen írták hogy megtámadja a sisak és egyébb hasznos nagyobb csigákat is így nem kockáztatnék marad a kézi,napi szintü írtás.Naponta 5-10 csiga és pete kerül elő ezeket szedegetem ki folyamatosan.
Hát ez egy végtelen történet lesz... amíg csapvizes volt az aki, nem birtam kiírtani őket. Kb. 1 éve kezdtem használni a harcsáknál is a lágyvizet, mert mindig maradt 50l plusz, most már nincs egy sem. Megpuhul a házuk és kampec. Bár nálam más csigák nem voltak, így neked ez sem megoldás.
 
Hát ez egy végtelen történet lesz... amíg csapvizes volt az aki, nem birtam kiírtani őket. Kb. 1 éve kezdtem használni a harcsáknál is a lágyvizet, mert mindig maradt 50l plusz, most már nincs egy sem. Megpuhul a házuk és kampec. Bár nálam más csigák nem voltak, így neked ez sem megoldás.
RO-s vagyok:).Probálom 6,5-6,6-on tartani a Ph-t ezt még a sisak egész jól viseli.Ma még csak kettőt találtam.
 
Egy újabb gyors bejelentkezés idő hiányában.Az akva szépen működik semmi változás nincs.Úgy néz ki a 2hr apt complett mintájára kevert táp bevált több mint 1 hónapja tápozok így ,és a növények szépen fejlődnek ,alga pedig nem nagyon van.Néhány képet is készítettem.
 

Attachments

  • IMG_2753.JPG
    IMG_2753.JPG
    355.2 KB · Megtekintések: 45
  • IMG_2762.JPG
    IMG_2762.JPG
    371.8 KB · Megtekintések: 32
  • IMG_2772.JPG
    IMG_2772.JPG
    211.2 KB · Megtekintések: 43
Sziasztok!
Egy aprócska tapasztalat.Az álltalam kevert 2hr apt komplett táp mellett egyébb elfoglaltság miatt kihagytam egy vízcserét gondolván mivel minimális (nagyon vékony) a tápozás nem lesz baj.Baj nem is lett viszont a növények 2 hét alatt kinőtték az akváriumot.Az előző hozzászóláshoz csatolt képek pont 2 hete készültek. Van különbség.Viszont van egy kis gondom.Az egyik amano beúszott a szőrőbe.Most szedhetem szét az egészet.
 

Attachments

  • IMG_2863.JPG
    IMG_2863.JPG
    363.1 KB · Megtekintések: 43
Sziasztok!
Egy aprócska tapasztalat.Az álltalam kevert 2hr apt komplett táp mellett egyébb elfoglaltság miatt kihagytam egy vízcserét gondolván mivel minimális (nagyon vékony) a tápozás nem lesz baj.Baj nem is lett viszont a növények 2 hét alatt kinőtték az akváriumot.Az előző hozzászóláshoz csatolt képek pont 2 hete készültek. Van különbség.Viszont van egy kis gondom.Az egyik amano beúszott a szőrőbe.Most szedhetem szét az egészet.
Jól néz ki :) a gyári 2hr complete kevésbé jött be nekem mint a Green Aqua Micro + saját macro. szóval szerintem még jobbat csináltál te is :)
A saját macroban csak kicsit módosítottam az arányokon a mérések alapján. de nő minden mint a gomba, ahogy nálad is :D szerintem lenne értelme visszább fogni kicsit.
kíváncsi lennék, hogy te pontosan hogy keverted ki. már csak önellenőrzésnek is jó lenne :) a microt külön adod te is ugye?
 
Jól néz ki :) a gyári 2hr complete kevésbé jött be nekem mint a Green Aqua Micro + saját macro. szóval szerintem még jobbat csináltál te is :)
A saját macroban csak kicsit módosítottam az arányokon a mérések alapján. de nő minden mint a gomba, ahogy nálad is :D szerintem lenne értelme visszább fogni kicsit.
kíváncsi lennék, hogy te pontosan hogy keverted ki. már csak önellenőrzésnek is jó lenne :) a microt külön adod te is ugye?
Igen külön microzok.Napit tudok megadni úgy hogy értelmezni lehessen azt is ppm-be.N 1,04 ppm F 0,41 ppm K 2,17 ppm ,ehhez megy 0,06 ppm vas-nak megfelelő micro.Durvának tünhet a N-F arány de vízcserére általában 10-1 ,13-1 szokott lenni.Ja meg sok-sok co2:).
 
Igen külön microzok.Napit tudok megadni úgy hogy értelmezni lehessen azt is ppm-be.N 1,04 ppm F 0,41 ppm K 2,17 ppm ,ehhez megy 0,06 ppm vas-nak megfelelő micro.Durvának tünhet a N-F arány de vízcserére általában 10-1 ,13-1 szokott lenni.Ja meg sok-sok co2:).
Gondoltam leírom a receptet másképp is.Green Aqua Macro 7,4 ml+EL kálium 9,9 ml + EL foszfo 1,8 ml +RO 1,9 ml.Ez összesen 21 ml ebből 3ml naponta 50 literenként.Természetesen én sem ennyit csinálok ezt szorzom 5-el, 10-el.
 
Tegnap erős 5 órányi időráfordítással rendberaktam az akvát és a szűrőt is szétszedtem.Sajnos 2 amanó volt benne és csak az egyik élt már.Kapott egy erős fazonigazítást és csináltam néhány képet még erről az összeállításról.Pár napon belül megtörténik egy kissebb már régóta tervezett átalakítás mely csak néhány növényt érint.Későbbiekben lessz még egy villágítás fejlesztés is de az legalább még egy hónap.Nem gondoltam volna hogy a lobelia ennyire intenzíven tud szaporodni és nőni,alig bírom kordában tartani.A metszésből és ritkításból ki jött volna egy saláta a vasárnapi ebéd mellé pedig csak 60p az akvárium.
 

Attachments

  • nappali.JPG
    nappali.JPG
    272.2 KB · Megtekintések: 28
  • Reggeli.JPG
    Reggeli.JPG
    256.3 KB · Megtekintések: 26
  • Reggeli2.JPG
    Reggeli2.JPG
    231.6 KB · Megtekintések: 50
Tegnap este sikerült vizet cserélnem és csináltam képet elötte utána.Az előző bejelentkezés óta a jobb oldali HM gyep le lett cserélve MC-ra és a Rotala sp. green helyére valisneria americana került ami sajnos igen csak sérülten érkezett így az eredeti levelei folyamatosan pusztulnak (két hete kerültek be).HM-ből egy pici bokrot tartottam meg ami stagnál (lehet hogy nem érzi jól magát egyedűl:)) plusz még a sisakok is kitúrják.A diy lámpámat lecseréltem egy chihiros a600-ra látványos a külömbség de félek az algától egy kicsit (nagyon).Tápozásból továbra is az 2hr apt complett mintályára kevert táp megy GA microval.Úgy érzem kéne valamit tenni úgy összességében az akvával.Kezdenek a növények elszabadulni főleg a lobelia kezelhető egyre nehezebben.A ludwigiát tegnap topoltam.Mérni már nem volt időm majd talán ma.Nagyon szívesen fogadok rajzos átalakítási javaslatokat.
 

Attachments

  • IMG_2973.JPG
    IMG_2973.JPG
    369.6 KB · Megtekintések: 34
  • IMG_2976.JPG
    IMG_2976.JPG
    328.5 KB · Megtekintések: 39
Sziasztok!
Régen jelentkeztem melynek lekfőbb oka az időhiány volt de azért olvasgatni fel fel néztem az oldalra.Mostani jelentkezésem oka egy számomra érthetetlen probléma.Tömeges pontalga jelent meg az akvában annak ellenére hogy papiron minden rendben van.Vízcsere elötti tápanyag szintek:Nitrát 5,Foszfát 0,5,Vas 0,1,Ph 6,5, Co2 25-30 között,GH 6,KH 3. Világítás chihiros 601 2 óra 40% 6 óra 60%. Ro víz heti 30% vízcsere.Ezekkel az adatokkal eddig teljesen rendben volt az akva.Minimális pont volt azért de egyáltalán nem sok és az üvegen semmi.Most heti rendszerességgel ellepi az üveget és már a gyorsan növő növények levelein is megjelent.Egy változás történt kb. 3 hete.A szobába bekerült egy 6500 k 5300 lumen mennyezeti led villágító test.Ez egy "szabadidős" szoba ahol társasozás,dártszozás,számítógépezés,stb.. folyik így a lámpa üzemideje valamikor eléri a 10 órát is.Lehet ez az oka az algásodásnak?A másik amire még gondolok hogy fél éve volt takarítva a szűrő de ennek ellenére az áramlás tökéletes és gondolom ha ott lenne a baj akkor azt észrevenném a nitrát szinten.Ammóniát nem tudok mérni de a növények és állatok ránézésre jól érzik magukat.
 
Sziasztok!
Régen jelentkeztem melynek lekfőbb oka az időhiány volt de azért olvasgatni fel fel néztem az oldalra.Mostani jelentkezésem oka egy számomra érthetetlen probléma.Tömeges pontalga jelent meg az akvában annak ellenére hogy papiron minden rendben van.Vízcsere elötti tápanyag szintek:Nitrát 5,Foszfát 0,5,Vas 0,1,Ph 6,5, Co2 25-30 között,GH 6,KH 3. Világítás chihiros 601 2 óra 40% 6 óra 60%. Ro víz heti 30% vízcsere.Ezekkel az adatokkal eddig teljesen rendben volt az akva.Minimális pont volt azért de egyáltalán nem sok és az üvegen semmi.Most heti rendszerességgel ellepi az üveget és már a gyorsan növő növények levelein is megjelent.Egy változás történt kb. 3 hete.A szobába bekerült egy 6500 k 5300 lumen mennyezeti led villágító test.Ez egy "szabadidős" szoba ahol társasozás,dártszozás,számítógépezés,stb.. folyik így a lámpa üzemideje valamikor eléri a 10 órát is.Lehet ez az oka az algásodásnak?A másik amire még gondolok hogy fél éve volt takarítva a szűrő de ennek ellenére az áramlás tökéletes és gondolom ha ott lenne a baj akkor azt észrevenném a nitrát szinten.Ammóniát nem tudok mérni de a növények és állatok ránézésre jól érzik magukat.
perlon csere havonta... és néha csövek tisztítása.... de szerintem bezavarhat a külső világítás is ha éri az akvát. vegyél egy fekete vászont és csipesszel fogasd körbe mikor már nem megy az akvárium világítás. Sokat segít.
 
Mostani jelentkezésem oka egy számomra érthetetlen probléma.Tömeges pontalga jelent meg az akvában annak ellenére hogy papiron minden rendben van.
@Burney -nek igaza lehet. Néha a legegyértelműbb változó kívülről jön. Ettől függetlenül tolhatnál egy kis pixelhalmazt, akár az algásabb részéről is, hogy milyen most az akva. 😉📸📸📸
 
Back
Oldal tetejére