• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kudarcból építkezés.

Ma összeszedtem magam és csináltam képeket.Itt tart az akva. Április 10-én indult.Szeretnék kérni metszési tanácsokat mert nem igazán vagyok jó fodrász:).És persze várom a kritikákat.
Nem kell szerénykedni, nagyon szép lett :) Gyönyörű, intenzív színek vannak. A hátsó stem növényeket kellene egy kicsit megnyírni. Nem olyan dekoratív, ha túlnőnek és elfekszenek a vízfelszínen. Úgy vágnám, hogy nagyjából a vízoszlop feléig érjenek, így még lesz helyük növekedni. A levágott darabokból a szebbeket is visszaültetném a sor elejére, így el lehet takarni a vágási felületeket. A csúcshajtásaik a legszebbek. A többi növényt egyelőre nem bántanám.
HM-ből lehet bokrot is nevelni, vagy pedig háttérnövénynek is használhatod. Az echinodorust megfontolnám, a legtöbb faj igen nagyra nő.
 
Hát sajnos Zsoltinak igaza van, a legtöbb stemet topolni kell, ha azt akarod hogy szép legyen. A hygrophila polysperma és a limnophila sessiliflora is elviseli ha néha "csalsz" és növeszt elágazást a metszés alatt. de csak ha már van egy hosszú egészséges szára.
A Najas guadalupensis-nak literálisan teljesen mindegy, annyira igénytelen. én is most csinálok egy bokrot belőle. Kicsit unortodox, de szerintem a HM is lehet stem :)
Ezek mind eléggé egyszerű növények. ízlés kérdése, hogy tetszenek-e. nekem igen.
Még az Eleocharis vivipara jutott eszembe, de ezzel nincs tapasztalatom.

És gratulálok az akvához, nagyon szép lett a mostani elrendezés :) ahogy látom jól érzik magukat a növények és az állatok is.
Köszönöm szépen.Akkor marad a csere.Majd idővel.A videómegosztón találtam videókat ahol egyszerüen csak lenyírják ezeket a növényeket és annyi (rotalák).Megpróbálom úgy aztán meglátom mi lesz belöle.Ha nagyon csúnyán nő tovább akkor jönnek az új növények.De csak egyesével.
 
Köszönöm szépen.Akkor marad a csere.Majd idővel.A videómegosztón találtam videókat ahol egyszerüen csak lenyírják ezeket a növényeket és annyi (rotalák).Megpróbálom úgy aztán meglátom mi lesz belöle.Ha nagyon csúnyán nő tovább akkor jönnek az új növények.De csak egyesével.
Simán megy a talaj fölött elvágás dolog.
Saját példa:
Nyírás után
A hátsó sor egy-két centire a talaj fölött: myrio, rotalák, pogo erectus, HM. A Ludwigia topolva lett, mert több szárat akartam és bent hagytam a régi töveket is, azok is hajtottak szépen.
Egy-két hétig kevésbé szép és van, ami nehezebben szedi össze magát, de a levágott tő tetején hozzák a friss hajtást.
 
Simán megy a talaj fölött elvágás dolog.
Saját példa:
Nyírás után
A hátsó sor egy-két centire a talaj fölött: myrio, rotalák, pogo erectus, HM. A Ludwigia topolva lett, mert több szárat akartam és bent hagytam a régi töveket is, azok is hajtottak szépen.
Egy-két hétig kevésbé szép és van, ami nehezebben szedi össze magát, de a levágott tő tetején hozzák a friss hajtást.
Igen igen láttam ezt a bejegyzésed és sokszor emlegettem magamban. Akkor elöször a greent nyesem meg aztán váltásban a másik kettőt. Köszönöm a választ 👍
 
Ma megtakarítottam az üveg ki-befolyókat.Gondolom sokan sokféle képpen csinálják én egy elég egyszerü és olcsó megoldást találtam ki.Egy redőnyös barátomtól kaptam redőny szunyogháló vezető sint.Ebben van egy úgynevezett szőr.A szőrt kivettem 3-ba hajtottam és cérnával körbetekertem.Ez így tökéletesen beveszi a szükséges kanyarokat.Én belemártom easy carbóba is ha nagyon algás az üveg és így hagyom állni 5-10 percet.Már rég óta így csinálom csak eddig nem publikáltam :ROFLMAO: .A kép nem lett a legjobb de a lényeg látszik rajta.
 

Attachments

  • IMG_2420.JPG
    IMG_2420.JPG
    278.6 KB · Megtekintések: 58
Meg volt a stem nyírás második lépése.A bal hátsó sarokban lévő vietnámot nyestem meg.Nitrátot még mindig nem adagolok mert valamiért így is van elég.Mai paraméterek nitrát 7,Foszfát 0,7-re felpótolva 0,4-ről,vas 0,15 mérés szerint.Vasárnap jön a harmadik lépés a középső wallichi lesz megskarpolva,bár így nekem tetszik ahogy szétterül a vízfelszinen.Egy csak úgy lazán kézből lőtt képet azért csatolok a mai állapotról.És carbot sem kapott már hetek óta.
 

Attachments

  • IMG_2433.JPG
    IMG_2433.JPG
    416.6 KB · Megtekintések: 48
Utoljára módosított:
Meg volt a stem nyírás második lépése.A bal hátsó sarokban lévő vietnámot nyestem meg.Nitrátot még mindig nem adagolok mert valamiért így is van elég.Mai paraméterek nitrát 7,Foszfát 0,7-re felpótolva 0,4-ről,vas 0,15 mérés szerint.Vasárnap jön a harmadik lépés a középső wallichi lesz megskarpolva,bár így nekem tetszik ahogy szétterül a vízfelszinen.Egy csak úgy lazán kézből lőtt képet azért csatolok a mai állapotról.És carbot sem kapott már hetek óta.
tényleg van egy különleges hangulata a túlnövésnek :) azért kicsit sok árnyékot csinál az előtéri növényeknek. én is mindig így járok, hogy nincs időm egyszerre metszeni az összeset, akkor hasonlóan néz ki az enyém is :D
 
tényleg van egy különleges hangulata a túlnövésnek :) azért kicsit sok árnyékot csinál az előtéri növényeknek. én is mindig így járok, hogy nincs időm egyszerre metszeni az összeset, akkor hasonlóan néz ki az enyém is :D
Én direkt 3 lépésben csinálom.Így is valahonnan van nitrát töbletem és félek hogy ha egyszerre vágom az összes fő nitrát eltávolító növényemet még több lesz.Jól néz ki de azért vasárnap megkapja az ollót.
 
Ma megtörtént a metszés (inkább nyírás ) 3. fázisa. Mérések alapján kezd csökkenni a nitrát töbletem.Alga szerintem nincs de az ARM öreg levelein mintha lenne valami ezért azt is ritkítottam.Őszintén megmondva még majdnem jobban tetszik így az akva csupaszon.Azért gondolkodtam egy növénycserén.A rotala greent kivenném és helyette vallisneria americana-t raknék. Erről készítettem is egy képet.És a mai állaporól is, meg a vízcseréről.

 

Attachments

  • IMG_2435.JPG
    IMG_2435.JPG
    271.8 KB · Megtekintések: 19
  • IMG_2441 1.jpg
    IMG_2441 1.jpg
    430.4 KB · Megtekintések: 15
  • IMG_2441.JPG
    IMG_2441.JPG
    333.5 KB · Megtekintések: 28
Houston, i have a problem.Méghozzá nem kicsi.Vasárnap volt vízcsere.Akkor még semmi gond nem volt (lásd előző képek.).Mára több növényen is elkezdtek elolvadni a levelek és mások pedig dobálják a leveleiket.Az anubias levelei is kezdenek olvadni.Mi lehet a gond.Segitsetek.Lehet carbo túladagolás?Cseréljek vizet vagy már mindegy?
 

Attachments

  • IMG_2442.JPG
    IMG_2442.JPG
    153.4 KB · Megtekintések: 15
  • IMG_2443.JPG
    IMG_2443.JPG
    140.2 KB · Megtekintések: 12
  • IMG_2444.JPG
    IMG_2444.JPG
    157.2 KB · Megtekintések: 12
  • IMG_2445.JPG
    IMG_2445.JPG
    206.5 KB · Megtekintések: 14
Utoljára módosított:
Houston, i have a problem.Méghozzá nem kicsi.Vasárnap volt vízcsere.Akkor még semmi gond nem volt (lásd előző képek.).Mára több növényen is elkezdtek elolvadni a levelek és mások pedig dobálják a leveleiket.Az anubias levelei is kezdenek olvadni.Mi lehet a gond.Segitsetek.Lehet carbo túladagolás?
Túltoltad a gyártói ajánlást?
 
Túltoltad a gyártói ajánlást?
Hát nem tudom.Vízcserekor megkeféztem a köveket carbos fogkefével.Így nem tudom pontosan mennyi került bele.Úgy éreztem nem sok (kb 2 ml a max adag).Régóta nem adagolok carbot napi szinten.Szerinted mi lehet még ez?Hogy lehet megidézni valakit.Szükségem lenne Gézára.
 
Hát nem tudom.Vízcserekor megkeféztem a köveket carbos fogkefével.Így nem tudom pontosan mennyi került bele.Úgy éreztem nem sok (kb 2 ml a max adag).Régóta nem adagolok carbot napi szinten.Szerinted mi lehet még ez?Hogy lehet megidézni valakit.Szükségem lenne Gézára.
@Kovács Géza

Kukac után a felhasználónév
 
Szerintem is a carbo lesz a ludas.
Én visszametszeném tövig őket, normál gyökérzet mellett gond nélkül újrahajtanak. Anubiasok is üres rizómáról is képesek helyrejönni.
Köszönöm.Megtörtént.Egyszer úgy is ki akartam próbálni mi lesz ha visszavágok mindent tőre.Ezt a carbós kefézést elcsesztem (most csináltam elöször és utoljára).Tanultam belőle.Várom mikorra jön rendbe az akva.
 
Back
Oldal tetejére