• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kudarcból építkezés.

Ma tudtam mérni mert a szűrőtakarítás után nem lett volna valós az eredmény mivel ro-val töltöttem fel a szűrőt,és azóta dolgozom folyamatosan.Ma táp beadás után (n-p arány miatt fontos) N:8,P:1,Fe:0,1.
Azt gondolom te is látod, hogy jelenleg a 10:1- 15:1 arány nem jön így. A vas még tán jó is. 🙂
 
Azt gondolom te is látod, hogy jelenleg a 10:1- 15:1 arány nem jön így. A vas még tán jó is. 🙂
Ezért írtam hogy tápbeadás után.Az apt complette igen csak furcsa arányban tartalmazza a n-p-t.Ha levonom a mai beadott adagot (délbe kapcsol a lámpa) N:7,P:0,6.Ami szerintem már jó.Vízcsere elött szoktam mérni akkor álltalában 10-1 arány van.
 
Ezért írtam hogy tápbeadás után.Az apt complette igen csak furcsa arányban tartalmazza a n-p-t.Ha levonom a mai beadott adagot (délbe kapcsol a lámpa) N:7,P:0,6.Ami szerintem már jó.Vízcsere elött szoktam mérni akkor álltalában 10-1 arány van.
Értem. 🙂 Az a baj, hogy valami okozza az algát. Játszani a fény intenzitással és időtartalomal, táppal, CO2-vel, hőfokkal, áramlással, visszasózással, lakók megválasztásával lehet. (ha valamit kihagytam, akkor bocsi)
Ki kell jelölni egy irányt, hogy mit mozdítasz el. Utána hetekig figyelni kell. Sajnos ez hosszú idő, de egy bizonyos szint után már csak ez van. Meg a szokásos szlogen, hogy az akvakertész erénye a türelem... Kitartás. 😉
 
Szia mindenkinek!
Elöször is elnézést mindenkitöl hogy eddig nem jelentkeztem de az elmúlt 3 hónap katasztrófális volt számomra.Munka,munka és munka.Köszönöm mindenkinek a szülinapi jókivánságokat utólag is.A hír annyi ami miatt írok,hogy a mai napon bontásra került az akvárium.Gondolom sokan (köztük én sem ) gondolták volna hogy ez az akvárium elketyeg ebben a formában 1 évig.Egy utolsó képet készítettem róla.Zsoltibékának jelzem hogy a fény volt a ludas és megszünt az algásodás.Viszont mielött bárki megijedne a bontás oka nem a hobbi abbahagyása.Elöszőr csak egy időszakos nagytakarításnak indult (évente egy szétbontás) de itt helyben hozzámvágtak egy 80-as üveget így az ok nagyobbra váltás.Az új egy egyszerü vegyes akvárium 112 literben.majd ha beáll rakok ide képet is.Igazából semmi konkrét elképzelés nem volt a berendezésről mert holnaptól már megint munka, így hamarjában kellett megcsinálnom.Majd közben alakítgatom.Csak meglévő növényeket használtam fel.Azt nem tudom hogyan kell kérni a napló lezárását ebben segítséget kérnék.Egyenlőre ennyi majd megpróbálok sűrübben benézni.
 

Attachments

  • IMG_3562.JPG
    IMG_3562.JPG
    333.3 KB · Megtekintések: 26
Back
Oldal tetejére