• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kuchi menni Japan,Na Partyra!

kuchi

Kertész bálvány
Üdv Aquakereszek!
Mint tudjatok,szerencsesen beertem az IALPC a 19-ik helyre,es ugy döntöttem,hogy elmegyek a dijkiosztora Japanba!
Ide szeretnem leirni az utazas,a szervezes fazisait(hatha majd a jövöben menni akar valaki,legyen neki valami tampont),elmenybeszamolo sok fotoval!!
A Party oktober 13 -an szombaton Niigataban lesz,11-en repülök Basel-böl Parizs-on at Tokyoba!Ha minden siraly akkor 12-en reggel 8 ora utan landolok,es ott talalkozom az utitarsammal Tereza Lazar nevü akvakertesz növel,kivel a következö 4 napot közösen töltjük(na nem gondolni semmi masra).
Penteken egy gyors hotel becsekkolast követöen,indul az utazas amire vartam,miotta elkezdtem ezt a nemes hobbit!
 
Üdv Aquakereszek!
Mint tudjatok,szerencsesen beertem az IALPC a 19-ik helyre,es ugy döntöttem,hogy elmegyek a dijkiosztora Japanba!
Ide szeretnem leirni az utazas,a szervezes fazisait(hatha majd a jövöben menni akar valaki,legyen neki valami tampont),elmenybeszamolo sok fotoval!!
A Party oktober 13 -an szombaton Niigataban lesz,11-en repülök Basel-böl Parizs-on at Tokyoba!Ha minden siraly akkor 12-en reggel 8 ora utan landolok,es ott talalkozom az utitarsammal Tereza Lazar nevü akvakertesz növel,kivel a következö 4 napot közösen töltjük(na nem gondolni semmi masra).
Penteken egy gyors hotel becsekkolast követöen,indul az utazas amire vartam,miotta elkezdtem ezt a nemes hobbit!

Saját tapasztalatom alapján, az alábbi néhány tanáccsal szeretnélek ellátni.
Télikabátot, vagy pulóvert ne vigyél, az Isten szerelmére! Anno a budapesti + 5 Celsiusból a Narita ajtaján kilépve ide cseppentem:
upload_2018-9-15_17-29-59.png
Szóval póló, kényelmes cipő.
Úgy csomagolj, hogy kint nemigen vannak mozgólépcsők sem a metróknál, sem vasútállomásokon. Szóval inkább vigyél 2 kisebb bőröndöt, semmint 1 böhömöt.Ha kijössz a reptérről, a fotón is látható sávba tedd a cókmókodat, és állj be a sorba, szállj fel. Nyugi, külön staff fel fogja pakolni cuccaidat, és amikor kigördül a busz, mélyen meg fognak hajolni. ;)
Ha taxit veszel majd igénybe, hozzá ne érj az ajtóhoz, és semmihez, különben nagyon megsérted a sofőrt.
A többi hasznos tippet @viktorlantos majd adja. :)

Részemről a legfontosabb útravaló: eseménymentes utat, élménygazdag ottartózkodást kívánok, és a görcs álljon az exponáló-ujjadba. :D
 
Utoljára módosított:
Én úgy vettem észre, hogy mozgólépcső és lift is van szinte az összes metro és vonat megallonal. Egy-két olyan állomáson voltam csak ahol nem volt.
Ha veszel JR passt akkor azt már előre meg kell venni és kiváltani még otthon a vouchert. Aztán majd a reptéren azt beváltani a bérletre, ami úgy vigyázz mint az életedre mert ha elhagyod nem adnak újat.
Wifi nagyon sok helyen van. Bolt meg minden sarkon vanahol mindent (konkrétan mindent) meg tudsz venni az életben maradashoz (7-eleven, lawson, family mart).
 
Én úgy vettem észre, hogy mozgólépcső és lift is van szinte az összes metro és vonat megallonal. Egy-két olyan állomáson voltam csak ahol nem volt.
Ha veszel JR passt akkor azt már előre meg kell venni és kiváltani még otthon a vouchert. Aztán majd a reptéren azt beváltani a bérletre, ami úgy vigyázz mint az életedre mert ha elhagyod nem adnak újat.
Wifi nagyon sok helyen van. Bolt meg minden sarkon vanahol mindent (konkrétan mindent) meg tudsz venni az életben maradashoz (7-eleven, lawson, family mart).
OK, 2006-ban voltam, és akkor ezek szerint más volt szitu.
 
Amit eddig elinteztem!
Repülöjegy,hotel 2x1 ejszaka Tokyoban,2 napos Na-party jegy,2 nap a party szinhelyeül szolgalo hotelben,ha tul sok szaket iszom,csak beszalok a liftbe!
Amit meg el kene inteznem:Jr pass!Jen valtasa!
MobileR WLAN-ROUTER (Pocket Wifi)

Ha veszel JR passt akkor azt már előre meg kell venni és kiváltani még otthon a vouchert. Aztán majd a reptéren azt beváltani a bérletre, ami úgy vigyázz mint az életedre mert ha elhagyod nem adnak újat.
Ezt hol tudom megvenni?
Mit kene meg elintezni?Van valami amire nem gondoltam?
 
Utoljára módosított:
Csak
Amit eddig elinteztem!
Repülöjegy,hotel 2x1 ejszaka Tokyoban,2 napos Na-party jegy,2 nap a party szinhelyeül szolgalo hotelben,ha tul sok szaket iszom,csak beszalok a liftbe!
Amit meg el kene inteznem:Jr pass!Jen valtasa!
MobileR WLAN-ROUTER (Pocket Wifi)


Ezt hol tudom megvenni?
Mit kene meg elintezni?Van valami amire nem gondoltam?
akkor tudod megvenni, ha az ANA-val repülsz, és annak egyik társasága árulja az ún. "Exchange Order"-t.
Itt találsz bővebb infót: http://www.japanrailpass.net/en/purchase.html#step_01
 
Patrik,

szerintem korábban írtam még linket is küldtem. annyit érdemes tudni a pass-ról, hogy itthonról kell megvenni és el kell döntened merre járkálnál ebben a néhány napban
Ha csak Tokyo-Niigata vonal akkor a JR east pass kell neked. a passok régiókhoz kötöttek. az east régió azért elég nagy területet fed le. régión kívül viszont ez nem használható.
ha kőgazdag vagy és nem érdekel vehetsz teljes japánt is.
https://www.jrpass.com/regional-passes/east-south-hokkaido-rail-pass#regional_pass_type

Ez 6 napig használható de a feltételeket az oldalon látod.
 
The JR JR East-South Hokkaido Rail Pass can only be used by visitors entering Japan using a “Temporary Visitor Visa"

szal a lényeg, hogy ezeket a spec kedvezménes passokat csak mint átutazó turista lehet igénybe venni. ennek feltétele hogy a vízumod (ha van) jelölje, vagy beutazásnál aszem 15 napnál rövidebb utakra igaz.
 
Azért érdemes igazából kiváltani, mert egy Tokyo-Niigata oda vissza út is drágább Shinkanzenen, mint a pass.
És ha ügyes vagy és jól szervezitek az utat el tudsz menni más városba is az ottlét alatt.

De a reptérről tokyoba vezető vonaton is használod. És majd vissza a reptérre. Így több tízezer forintot spórolsz akkor is ha csak erre a 4 útra használod.
 
szal a lényeg, hogy ezeket a spec kedvezménes passokat csak mint átutazó turista lehet igénybe venni. ennek feltétele hogy a vízumod (ha van) jelölje, vagy beutazásnál aszem 15 napnál rövidebb utakra igaz.
Akkor a zöld vonalas pass kell nekem,meg az internet router.
 
Akkor minden(majdnem)elintezve!Repjegy,Hotel foglalas Tokyo es Niigataban,Na party 2 napos jegy,Jr pass,router(!!!).
Erdekes,hogy kaptam egy e-mailt,hogy az utlevelem masoljam le,es küldjem el,mert különben nem ervenyes a Jr passom!

SADO island kirándulás, ami Amano kedvenc helye volt pl bomba lenne.
Ezt kene leszervezni,hogy mikent tudok oda eljutni!

Meg egy átalakító, ha tölteni szeretnéd a telódat.
Uh.Na erre nem gondoltam!Ilyen hol tudok beszerezni?Gondolom nem egy draga dolog!?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Köszi,mar en is megtalältam!Csak a leirasaban szerepel,hogy Használható: USA, Kanada!Fent pedig Japan szerepel!
De gondolom ez jo lesz!
Legörgetve, jobb oldali felsorolásban szerepeltetik az országokat ahol használható.
Jó utat, kellemes időtöltést!
 
Back
Oldal tetejére