• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kubai kékrák

Angelika

Kertész szaki
Szép estét kívánok!

Szeretném megkérdezni,hogy lenne-e valaki,aki információkkal tud szolgálni Kubai kékrák tartásával kapcsolatosan?Nem találtam erről szóló fórumot.
Természetesen növényes akváriumban szeretném tartani,de az első és legfontosabb,hogy nem teszi-e tönkre a növényeket,ill. a talajt?

Előre is köszönöm a segítségeket!
 
Szép estét kívánok!

Szeretném megkérdezni,hogy lenne-e valaki,aki információkkal tud szolgálni Kubai kékrák tartásával kapcsolatosan?Nem találtam erről szóló fórumot.
Természetesen növényes akváriumban szeretném tartani,de az első és legfontosabb,hogy nem teszi-e tönkre a növényeket,ill. a talajt?

Előre is köszönöm a segítségeket!
http://diszhal.info/Procambarus_alleni.php
 
Szép estét kívánok!

Szeretném megkérdezni,hogy lenne-e valaki,aki információkkal tud szolgálni Kubai kékrák tartásával kapcsolatosan?Nem találtam erről szóló fórumot.
Természetesen növényes akváriumban szeretném tartani,de az első és legfontosabb,hogy nem teszi-e tönkre a növényeket,ill. a talajt?

Előre is köszönöm a segítségeket!
Igen eltérő vélemények vannak, próbáltam neked utánajárni kicsit. Gyorsan nőnek, esélyes, hogy aktívan vadásznak kisebb testű halakra. De ez lehet teljesen egyedfüggő, olvastam pro és kontra érveket. Fontos az egyensúly a táplálásukban, elegendő fehérje, ugyanakkor növényi eredetű táplálék is kell. Ha jo ez a balansz talán kevésbé vadásznak és kevésbé rongálják a növényeket. De elmondható, hogy szeretnek rendezkedni és a növényeket is csipkedik/hetik. Ez nem saját tapasztalat, egy fórumon bukkantam rá. Személy szerint én nem tenném növényesbe...
 
Köszönöm szépen a segítségeket!
Elovastam a link alatt találhatóakat is,illetve találtam mégegy oldalt.Hasonlókat találtam.
Viszont nem találok semmit arról,hogy milyen világítás kell neki.Vagy esetleg nem is kell?
Illetve olvastam,hogy 60 literbe tehetünk kettőt is.Nekem egy 30 literesem van.Elég lenne neki?
 
Illetve olvastam,hogy 60 literbe tehetünk kettőt is.Nekem egy 30 literesem van.Elég lenne neki?
Nem tudom, mekkora az akváriumod alapterülete, de valahova a 60x30 cm környékére saccolom. Ez a méret hosszú távon inkább garnélás, esetleg CPO-s medencének megfelelő.
A rákod kifejlett mérete ~10 cm. Az akváriumban túl sokat nem fog tudni mozogni ha felnőtt lesz. Gondolj bele abba is, hogy berendezés is kell bele: pl. kő/fa ami alá be tud bújni, ha olyanja van, ami elvesz az amúgy sem túl nagy élettérből.
Amikor az afrikai sügéreknek készítettük a medencéket egy elfogadható arányszám az volt, hogy a hal kifejlett mérete x 10 az már jónak mondható akvárium hossz.
Ha nem is tudsz méteres akvát biztosítani neki(k), azért érdemes lenne kicsit nagyobban gondolkodni idővel. Főleg, ha párt is tervezel neki és arra is gondolsz, hogy ha minden jól megy, idővel szaporulat is lesz...
Viszont nem találok semmit arról,hogy milyen világítás kell neki.Vagy esetleg nem is kell?
A rákok elvannak világítás nélkül is, de ha arra gondolok, hogy azért tartod, mert gyönyörködni szeretnél benne, akkor egy szerény világítás azért nem árt.
Mivel a növényeket idővel nagy valószínűséggel szétszedi, ez nem szempont a világítás megtervezésénél, inkább az, hogy ne legyen sötét az akvában, amihez elég egy közepes képességű fénycső, vagy egy csík ledszalag.
Erős fényt nem tartom szükségesnek, mert nagy valószínűséggel zavarni fogja és bujkálni fog.

Egy ideig (2-3 évig) tartottam márványrákot, ami származását, méretét tekintve elég közel esik a kék rákhoz.
Amiket tapasztaltam, szerintem nagyvonalakban itt is működhet: víz paraméterekkel szemben aránylag toleráns, de a jól szűrt, rendszeresen frissített, oxigéndús vizet meghálálja, érdemes kis számú csapatban (3-5 fő) tartani, tápláléka minél változatosabb, annál jobb (zöldségtől a (hal)húsig), a jól berendezett akvát (legfontosabb a megfelelő számú és méretű búvóhely) szintén meghálálja, stabilan szaporodik, 20-22°C már rendben van, a medencéjüket érdemes lefedni, mert időnként kalandvágyókká válhatnak.
 
Köszönöm szépen a segítséget!
Természetesen a legmegfelelőbb életkörülményekre törekszem,úgyhogy mindenképpen egy nagyobb medencét kell beszereznem.
 
Back
Oldal tetejére