• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Krisztián első növényese

Szabó Krisztián

Kertész tanonc
Kedves Naplóm!

Világ életembe foglalkoztam az akvarisztikával teljesen amatőr szinten, olyannyira, hogy a legtöbb hal nevét nem tudom, mert nem az érdekelt. Csodálatos eredményeket értem el mindenféle hókusz-pókusz nélkül. A növények nőttek mint a gomba, a halak is. Itt hozzáteszem, hogy az ezt megelőző akvám, azért lett lecserélve, mert az alja már éppenhogy nem eresztett a ragasztásnál. pár kép róla, olyan, hogy növénytáp, co, vízcsere, jó szűrés felejtős volt. a legkomolyabb technika egy tescós belső mini szűrő volt, amit csak akkor takarítottam ki, ha már nem nyomta a cuccot. A fény egy 8w energiatakarékos lámpa volt :D Mérete: 64l Problémám gyakorlatilag nem volt.
nn87iK

A flickr oldalamon vannak még képek.
A problémáim tavaly augusztusba kezdődtek. Mondtam a gyereknek, hogy lecseréljük az akváriumot, mert ez mindjárt kilyukad. De ez olyan lesz, hogy mindenki a csodájára fog járni! Pénz nem számít, faxa német akvárium, külső szűrő, külső fűtő, normális tető, csak a legszükségesebb dolgokat akarom benne látni! Beszereztem mindent, és hibát hibára halmoztam, alapból is.
Itt megragadnám az alkalmat, hogy "megköszönjem" az akvarista üzletek szakértő eladóinak a szíves segítségét, tanácsaikat, rábeszélőkészségét, remélem azt a jó néhány tíz ezer forintot gyógyszerre költötték. A legdurvább: a budapesti folyó plázában lévő halas mondta, hogy nekem a 19000 kelvines fénycső milyen jó lesz. Akkor elhittem. Az algák is.
Tehát: akva összerak, régi akvavízzel a szűrőt beoltottam, életem első külső szűrője, de boldog voltam! Halak berak, tudtam, hogy hivatalosan nem lehet, de hát a fele víz a régiből volt... Másnap reggel, tejfehér volt a víz. Lefagyás. HÁT jó GERONIMO ez a külső szűrő, mert ilyet még sose láttam. Hibáztattam én mindent, és mindenkit. Net keresés, infúzória. Csodás. Sokféleképpen harcoltam, de egyszer csak megszünt, hal pusztulás nélkül. Pedig kezdtem megszokni az egyedi vizet...;)
Abba a halasba voltam, amelyiket fentebb említettem, mert panaszkodtam neki, hogy a növények nem fejlődnek, sőt feketednek, erre mondta a 19000 kelvineset.
set-72157644345500764

Valóban szép...:eek::wtf:
Miután régi akvarista vagyok vagy mifene, tudtam, hogy türelem kell csak. A türelem meghozta az alga bummot.
Hogyhogy nem, minden probléma alkalmával mikor neten keresgéltem, belefutottam, ebbe a fórumba. Itt láttam meg a csodás akváriumaitokat! Hát én kismiska vagyok hozzájuk, mondtam magamba, de sebaj, próba szerencse! Csináljuk meg! Türelem még van egy kicsi, pénz fogytán, családtagjaim fenyegetőznekm, de kit érdekel! :D
Itt mondhatni megőrültem, de az akvát egyszer se indítottam újra!
Fény kell, sok! Legalább 0,5w/l a cél. A gyári tető egy 15w-os csöves, a benne lévő vasmagos trafó szépen fűti a vizet... reset.
set-72157644345500764
set-72157644345500764

Fény egyelőre pipa, és várunk.
Még több alaga.
A baj a szűrőanyag! Rendelés saechem matrix, és Seachem Purigen.
Türelem, alaga jön.
Megvaaaan hát a növénytáp! Rendelés GA wellness csomag, +jbl gyökértáp golyók...
Valami történik, de nem tudom megállapítani, hogy mi...
co2 nincs, és az baj... ez idén februárba volt.
Drága, akárhogy számolom, sok. DIY marad.
Élesztő mekkora találmány! Egy hét alatt rájöttem, hogy alig akar menni, sehogy nem jön össze...
Láttam egy szódás szifonosat, na az kell nekem! Megcsináltam, fillérekből, rossz céges reduktor megjavítása, nyomásmérő, kisérlet hegyek, hetekig... Mára ott tartok, hogy stabilan tudom adagolni a co2-t napi egy 6 grammos patron beletekerésével. Íme:
set-72157644345500764
set-72157644345500764

Beoldás eleinte belső fecskendős-vattás volt, tényleg jól szuperált, de zavart, hogy az akvába van. Megoldás a külső beoldás, ezt is abból építettem ami van, pár hete vettem egy rendes olcsó, diffúzort:
set-72157644345500764

A beoldás tuti, simán sárgába tudom rakni a dc-t!
A flow-al nem voltam megelégedve, kevésnek tartottam az Atman cf-600 -nak a teljesítményét, így a külső reaktor után raktam egy BMW vízpumpát 12 volt, 1500l/h, komoly! Ez az alap világítással kapcsol be fél 12-kor.
set-72157644345500764

Alap világítás: képem nincs róla, nem tudom, hogy miért. 12voltos led szalag 14 w van benne, plusz egy fél méternyi rgb led szalag fullon. Az alap világitás napi 10 órát megy, a 2x15w csövek meg 8 órát beiktatva a 10 órába.
Az első képeken látható szikla, szintén halastól szintén jó lesz nekem alapon, csak vegye, vigye a paraszt, azt 2 hónapja vettem ki, mert rájöttem, hogy az okozhatja a növényeken lévő barna-fekete, szinte eltávolíthatatlan lepedéket. Kivettem, és a 10%-os ecetre azt hittem felrobban. Erről ennyit. Ami a helyére került fa, az mezei utcai nem tudom milyen fa. Találtam, és megtetszett. Sós vízben főztem 3 órát.
A co2 úgy van kikisérletezve, hogy ha reggel munkába menet indítom, az estére lime zöld lesz a dc, este 7kor elzárva.
A beömlő az amolyan kamu lilly pipe amit adtak az Atmanhoz. Enyhén fodrozza a vizfelszint.
Győzelmet tudok felmutatni, az alga nagyon látványosan visszaszorult!
Tápozás napi 3ml micro, 3ml makro, 1ml easy carbo, 3 csepp jbl 24h táp, 6g co2.
Növények:
valisneria spiralis
anubias barteri nana
myriophylluom matogrossen
hydrocotiyle verticillata
alternanthera reineckii mini
taxiphyllum barbieri
hc (ez most egy kis edénybe földbe tér észhez)
cryptocorine backetti petchii
hemianthus micranthemmoides (ezt most szegényt nagyon megnyírtam, nehezen tér észhez)
eleocharis parvula

halak:
8 neon
1 harcsa
3 sziámi ormányos
2 rózsa zebra
1 dalmata (befeketedett)
1 khuli khuli
1 agyvérzéses fejű

fény:
alap, ledes 14w
fő, 2x15w, 1 juwel warm lite, 1 glo sunglo

megforgatás: 1500l/h
töltet: 1l saechem matrix, 1l lávakő, durva szivacs, kerámia gyűrű, perlonvatta, saechem Seachem Purigen (annyira megtömve, hogy még az ülepítőbe is lávakő van, a régit nem dobtam ki, mikor megjött a matrix)

Az akva 72L

A fő problémám még mindig fennáll: a növények nőnek, de kis idő multán a levelek szélei el kezd barna lepedékes lenni, majd beteríti az egész levelet, és elfeketedik. Ebbe kérnék szépen segítséget!

Jelenlegi képek:
set-72157644345500764
set-72157644345500764
set-72157644345500764
set-72157644345500764
set-72157644345500764
set-72157644345500764

... még kitartok...
Köszönöm, a segítségeteket!
 
Utoljára módosított:
Heló
Ez egész hangulatos akvárium. Újabb DIY szaki a fórumon, a patronos megoldás bejövős. A vízpumpát fojtod? Miért nem a reaktor elé pakoltad be? Kár a fehér homokért.
 
Heló
Ez egész hangulatos akvárium. Újabb DIY szaki a fórumon, a patronos megoldás bejövős. A vízpumpát fojtod? Miért nem a reaktor elé pakoltad be? Kár a fehér homokért.
Szia! akkor látszódnak a képek? pumpát nem folytom, teljes erőböl megy, sőt kimaradt, hogy a gyári csövezés, le lett cserélve 18/22-re. fehér homok azért van, mert nem növényesnek indult. A kiegészitő pumpa azért a reaktor után van, hogy az esetleg átjövő co bubikat még darálja... :)
 
A képek nem látszódnak sajna. Jobb egérgomb a hozzászólásban lévő képikonokra és megnyitás új lapon, ott már látszódik a kép.
 
DSC_0624 | Flickr - Photo Sharing!
legfrissebb kép. növények látványosan nőnek, mintha a barnulás az új hajtásokon nem jelennének meg. szülinapomra ro készüléket kértem, két hét van addig. elhatároztam, hogy a jövő évi versenyre indítok egy új layoutal. a terv megvan, a példa természetfoto megvan, azt fogom elkészíteni. a kép mindenkinek nagyon tetszik.
 
A 865-ös csövek látványos eredményt hoztak, szinte azonnal.
Elkészült a hajnal-alkony led világítás. Ez 2x10w Osram adaptive led. Ez a led nem került kereskedelmi forgalomba, a BMW szereli be ezeket a ledes topított, illetve távolsági fényszóróiba.
A cégnél volt egy garis csere, ami ki lett dobva, én meg lecsaptam rá. Csak 500 ezer ft. egy ilyen lámpa, én szétkaptam, mert már rég óta kellet ez a led. Brutális fénye van ennek az 1 négyzetcentis lapocskának. Szerencsére a lámpa tartalmazta a led áramgenerátorát is, igy nem volt vele sok gondom. Még pár szót róla, 10w, kb. 6000k, 16v, 600ma.
set-72157644345500764

set-72157644345500764

A megfelelő hűtést ki kellett alakítanom, de nem is baj, mert így a vízfelszín hűtését is megoldottam.
set-72157644345500764

Az akva csak ledel:
set-72157644345500764

led + 2x15w cső:
set-72157644345500764

csak 2x15w cső:
set-72157644345500764

Így már nagyon gondolkodom, hogy kell-e még az a 24w t5, hely van neki a tető elejébe...
 
... és valaki már elárulhatná a frankót, hogy hogy rakjam be a képeket. el olvastam, hogy hogyan kell, megcsináltam ezer féle képpen, de nem akarja az igazat...
 
Back
Oldal tetejére