• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri kriszko reef

kriszko

Főkertész
Sziasztok!
Bár még nagyon messze állok attól, hogy tengeri akváriumom legyen, de a tervezését és a felszerelések összeszedését elkezdtem. A terv egy 90x40x45 vagy 50 magas akvárium, 10-es üvegből, középen külső boxszal, amelyben 2db 32-es lefolyócső lesz, az egyik a sima lefolyó, a másik pedig a vészlefolyó. Alul egy technikai tartállyal, melynek a méretét sajnos behatárolja a meglévő szekrény. Ebben el kell férnie a lehabzónak, a fűtőnek, az automata vízutántöltőnek a felnyomó pumpának, és kell annyi plusz hely, hogy egy esetleges áramszünet esetén a fentről visszafolyó vizet el tudja tárolni. A fő akváriumban lesz 2-3 áramoltató, melyből egy már nálam van, egy pedig úton.
C94C3907-E4D9-4172-B6EE-92B126F1D51C.jpeg
Valamint a lehabzó is úton van, egy Coralbox d300+.
Amint nálam lesz a túlfolyó fésű és a két átmenő idom a csövezéshez, rendelem is az akváriumot.
Egyébként eredetileg egy kisebb 40x40x40-es tengeri akváriumot szerettem volna csinálni, meg is rendeltem az üveget hozzá, de elkapott a hév ès bontottam a nagy növényest, eladtam szinte mindent, helyére kerül a tengeri, a 40-es kocka pedig egy Apistogramma párnak ad helyet majd (egy Kakadu nőstényem már van, a hímet mèg keresem neki), valamint terveim szerint egy csapat hamis neonnak. Nem akartam külön naplót neki, majd itt dokumentálom.
19D82411-80F5-4B62-812C-DDC223F78D84.jpeg
1965FDB7-D504-4232-A11B-D7FAA366E51B.jpeg
 
Sziasztok!
Bár még nagyon messze állok attól, hogy tengeri akváriumom legyen, de a tervezését és a felszerelések összeszedését elkezdtem. A terv egy 90x40x45 vagy 50 magas akvárium, 10-es üvegből, középen külső boxszal, amelyben 2db 32-es lefolyócső lesz, az egyik a sima lefolyó, a másik pedig a vészlefolyó. Alul egy technikai tartállyal, melynek a méretét sajnos behatárolja a meglévő szekrény. Ebben el kell férnie a lehabzónak, a fűtőnek, az automata vízutántöltőnek a felnyomó pumpának, és kell annyi plusz hely, hogy egy esetleges áramszünet esetén a fentről visszafolyó vizet el tudja tárolni. A fő akváriumban lesz 2-3 áramoltató, melyből egy már nálam van, egy pedig úton.
View attachment 100017
Valamint a lehabzó is úton van, egy Coralbox d300+.
Amint nálam lesz a túlfolyó fésű és a két átmenő idom a csövezéshez, rendelem is az akváriumot.
Egyébként eredetileg egy kisebb 40x40x40-es tengeri akváriumot szerettem volna csinálni, meg is rendeltem az üveget hozzá, de elkapott a hév ès bontottam a nagy növényest, eladtam szinte mindent, helyére kerül a tengeri, a 40-es kocka pedig egy Apistogramma párnak ad helyet majd (egy Kakadu nőstényem már van, a hímet mèg keresem neki), valamint terveim szerint egy csapat hamis neonnak. Nem akartam külön naplót neki, majd itt dokumentálom.
View attachment 100018
View attachment 100019
Majd tessék rendszeresen naplózni! 👍
 
Mi az alap koncepció? sok korall, vagy inkább a halakra mész?
Klímázni fogod-e?
Annó a lágykorallos kreációm így nézett ki:
Tengeri.PNG
120x50x45 volt az akvárium, -az unikornis csak költöztetés miatt volt benne-, alap esetben 'Némó' és doktorhalak, meg garnélák lakták, de mivel ez egy bolti akvárium volt, mindig cserélődtek benne a halak.
 
Utoljára módosított:
Mi az alap koncepció? sok korall, vagy inkább a halakra mész?
Klímázni fogod-e?
Annó a lágykorallos kreációm így nézett ki:
View attachment 100020
120x50x45 volt az akvárium, -az unikornis csak költöztetés miatt volt benne-, alap esetben 'Némó' és doktorhalak, meg garnélák lakták, de mivel ez egy bolti akvárium volt, mindig cserélődtek benne a halak.
A terv egy lágykorallos, lps korallos akvárium pár hallal. Klímàt nem tervezek, az alsó szint - ahol lesz az akvárium - szerencsére nem szokott annyira felmelegedni, akár ventilátorokkal adott hőmérsékleten tudom tartani.
Egyébként szép akvárium volt!
 
Utoljára módosított:
Jo lesz ez.. Az áromszunet esetén a felnyomó ágon való visszafolyással is számolj. Illetve újra indulaskor a lehabzó halylamos a túlfutásra, mig a felnyomó optimalizalja a víz szintet. Ide egy késleltetést szoktat elhelyezni.
 
Jo lesz ez.. Az áromszunet esetén a felnyomó ágon való visszafolyással is számolj. Illetve újra indulaskor a lehabzó halylamos a túlfutásra, mig a felnyomó optimalizalja a víz szintet. Ide egy késleltetést szoktat elhelyezni.
Szia!
Teljes újratervezés van. Egy csomó mindent eladtam vagy eladás alatt van. Gyakorlatilag semmi időm nem volt foglalkozni eddig vele. A külső boxos akvárium is amit csináltattam egy gány munka, el se hoztam…
Nem lesz alsó technikai. Alapban is csak lágyakat akartam tartani, azok meg amúgy is a piszkosabb vizet szeretik.
 
Sziasztok!
Mint korábban írtam a kezdeti tervek teljesen megváltoztak. Nem lesz alsó technikai tartály. Ezzel egyrészt leszűkítettem a lehetőségeimet, valamint kénytelen vagyok minden technikát az akváriumba pakolni. Az akvárium két oldala és a hátulja feketére lett fóliázva így talán a technika egy része sem lesz annyira zavaró.
A jelenlegi technika:
Lehabzó: Tunze Comline DOC Skimmer 9004
Áramoltató: Jebao SW-4 2db
Világítás: Evergrow it5060
Akvárium: 90x40x50cm 10mm 180L
Valamint van egy automata vízutántöltő.

A talaj, kövek, ragasztó, só holnap fog érkezni. Annyit elárulok, hogy nem élőkővel fogom indítani.

C05C45AA-2B86-4A74-B791-EEEDB19F1D7D.jpeg1BBF763E-B524-4524-8BE6-90EC75F2B965.jpegD545A4BE-19EA-45F7-BF49-DCB499E818F4.jpegFEECFCBC-9FA9-47C2-B2DF-17BE93225774.jpeg
 
Ilyen a kő közelebbről, remélem nem lesz gond vele, idehaza a tengerisek nagyrészét kirázza a hideg a műkőtől.
5C5F37DC-0C77-45FC-B089-6CC677DCC721.jpegElkezdtem ma ragasztani a sziklákat. Érdekes egy anyag ez a Stone fix. Ez egy por amit vízzel kell összekeverni, de nagyon hamar köt. Volt, hogy bekevertem egy adagot, 20 másodpercre félretettem, hogy megnézzem mit hova ragasszak és ennyi idő elég volt neki, hogy megkössön, ment a kukába.
D90C92F3-8C80-419A-8FE0-73D87029E92E.jpeg
 
Back
Oldal tetejére