• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kősárkányok

pfg said:
a DC tökéletesen arra, hogy kicsit tudományosabb legyen az egész :lol:

Nálam az a "mézesmadzag". ;) Az üvegdifire a gyanútlan vendég még hiheti, hogy levegőt adagolok rajta, de a DC-t már el nem tudja képzelni, hogy mi lehet. És akkor megkérdezi:
- Te figyu! Az ott mi?
És már mondom is.
- Az? Ja az csak egy dropchecker.
- Micsekker?
És ez így megy tovább. Negyed óra múlva általában már látom a csillogást a szemében... :mrgreen: :shh: :angel:
 
Nagyon szépen fejlődik az akvárium! :thumbup:

Nigro said:
pfg said:
a DC tökéletesen arra, hogy kicsit tudományosabb legyen az egész :lol:

Nálam az a "mézesmadzag". ;) Az üvegdifire a gyanútlan vendég még hiheti, hogy levegőt adagolok rajta, de a DC-t már el nem tudja képzelni, hogy mi lehet. És akkor megkérdezi:
- Te figyu! Az ott mi?
És már mondom is.
- Az? Ja az csak egy dropchecker.
- Micsekker?
És ez így megy tovább. Negyed óra múlva általában már látom a csillogást a szemében... :mrgreen: :shh: :angel:
:lol:
 
Kicsit változtattam az elrendezésen, a florán, és a faunán, nemrég ( májusban ) most kezd formája lenni a dolognak szóval gondoltam bemutatom.
A technika változatlan annyit módosult, hogy a jobb CO2 beoldás érdekében használok egy EHEIM C 300 -ast, és a szűrőben teljesen kicseréltem a gyári töltetet Matrixra.
A Matrixra történő átállást mindenkinek javasolom látványosan erősödik a flow.
A tápozás kiegészült a GA wellness + Easy Foszfo 2 ml / nap -ra. A pontalga visszaszorulását vártam tőle, ez nem történt meg...kicsit csökkent, de nem tünt el, lagközelebb az indítástól adagolok. A növények levelén ( levél éleken ) megjelenő algával nem tudok mit kezdeni.... nem jelentős, de a vájt szeműeknek feltünik, a E. parvula közt néha felüti a fejét a fonalalga azt kiszedegete... hetekig nincs majd megjelenik máshelyen.

Valamelyik növényemmel tubifex peték kerültek az akiba. Amikor megláttam öket az talajban a frontüvegnél kicsit megilyedtem, de aztán a Ramik rendezték a sorsukat. Még néha látok 1-1 -et, de szerencsére a Ramik is látják öket, vicce ahogy kivadászák a talajból a férgeket. Szerintem a tubi áldásos tevékenységének köszönhetem a fonalalgát, felhozzák a mulmot, valamint mindig a Ramik ezek felett a 1-2 cm2 területen állnak lesbe ebbből gondoltak rájuk.

És akkor a képek:

9678333_678c4e2ab1c9ddf9f5f40d418f41a5a6_m.jpg


9678335_6b27a882bf35a473670b3792ecce6d2a_m.jpg


9678337_da81c595119f5bced0bdd52c06a2d5e5_m.jpg
 
AmBalaj said:
Szia!

A tubifex-szel kapcsolatban szeretném, ha vetnél egy pillantást az én idegenlégiósaimra:
http://www.flickr.com/photos/szekely_ba ... otostream/
Ez is tubi lenne? Tanácstalan vagyok :roll:

Ilyen távolságból nem tubira tipelnék, és annak nem szokása vízközt lenni, és a színe is tul fehér. Az "enyémek " szép rózsaszínűek. Jelemzően csak a Ramik "kérésére " jönnek ki.
Nem tudsz készíteni képet makróval vagy telével ráközelíteni jobban a lényekre.
 
pfg said:
Nem tudsz készíteni képet makróval vagy telével ráközelíteni jobban a lényekre.

Sajnos ez a maximum amit ki lehet hozni az én gépemből:(
 
Back
Oldal tetejére