• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kompromisszum?570

Sziasztok! Most olvasgattam @eMZé fróumtárs Iwagumi naplóját és felkeltette az érdeklődésemet a jobb hátsó sarok növénye:
Eleocharis vivipara
A GA leírása alapján nem egy nagyon magas igényű növény, talán az én akváriumomban is ki lehetne próbálni a háttérben. 60 cm magasra nő és a limnophila unalomba csempészhetne egy kis szépséget
Akinek van tapasztalata kevesebb fény mellett a növénnyel ne tartsa magában. Illetve kérdés, hogy az agyagos talaj hiánya ebben a konkrét esetben korlátozó tényező-e (az tiszta, hogy általánosságban nem a legjobb :) )
 
Igazából korábban rosszul forgatta a telefon a képet, nem akartam úgy küldeni, de valamiért elment az üzenet
 
Amit hoztam délután a GA-ból: Eleocharis vivipara... nem tudtam mèg rendesen elültetni mert délután lakásszétrobbantás volt a program felujítás előtt. Talán holnap

Off: Közben a szőrös kedvenc rámtelepedett... finoman jelezve hogy ő sokkal érdekesebb mint a telefonos fórumozás. Illanó névre hallgat, vagy hallgatott mert mostanában hetente cserèl nevet a fiam szerint
image.jpg
 
Sziasztok!
Tegnap és ma az alábbi a CO2 helyzet
kH=2 mellett
Reggel induláskor (kb beoldás kezdete) pH=6,6 ami a beoldási idő végére pH=6,3-ra csökken. Azaz kb 16 ppm-ről nő 31 ppm-re a CO2... ez kimeríti a CO2 szint túlzott ingadozása kategóriàt?
CO2 gondra utaló algám nincsen
 
... pár szál mohát és rákötöttem az egyik Redmoor pici oldalágára, Közel a fényhez. Úgy látom elkezdett gyarapodni. Aki a gyenge képminőség ellenére meg tudja mondani milyen faj annak megköszönöm!
View attachment 100721
Szerintem jávai moha. Karácsony mohához képest kevés az oldalágazás, pedig high vonalon vagy... Nálam a low-ban nézett ki így a christmas moss, úgyhogy szerintem ezért is inkább táposabb taxiphyllum barbieri. Szakértők kijavítanak, ha baromságot írtam... 😁
 
Back
Oldal tetejére