• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kompakt égő

Sziasztok!

Én 26 liter felé betettem egy ilyet :
E27-es foglalat, 23W, 6500K és 1380 lumen!
Egyenlőre mindenki nagyon jól érzi magát!

Eddigi tapasztalatok alapján merem ajánlani!
 
Én ebből a 20w-osat használom

Egyébként durva hogy a tunsgram a saját márkaboltjában drágábban adja a termékeit mint a viszonteladói.o_O
 
Én ebből a 20w-osat használom

Egyébként durva hogy a tunsgram a saját márkaboltjában drágábban adja a termékeit mint a viszonteladói.o_O

Igen, néha én is lesek az árakon! Érthetetlen, hogy miért jó nekik! De nekem jobb az olcsóbb ár! :) :) :)
 
Felhozom.

Haquos Stellar 13W pilács, nézegetem a hozzám 2 percre levő világítás szakáruház kínálatát, nincsen 6500K-s 13W kompakt fénycső. Van 8 és 20 W-os és ennyi.
A 20-as méretben pont passzol, a 8-as ofc jóval rövidebb mint a mostani 13-as.

Bele merjem rakni a 20W-osat? Nem olvad szét az egész?
 
Akkor az felejtős, 13W->20W nagyobb "tuning" ráadásul szerintem a Haquos lámpa kevésbé minőségi mint a Wave. :)

Viszont találtam kompak 13W-osban direkt növényes piros+fehér izzót (1 szál 6500K, 1 szál piros), mondjuk annak meg a lumenszáma még kisebb szerintem mint a sima 6500K-snak. :(
 
Felhozom.

Haquos Stellar 13W pilács, nézegetem a hozzám 2 percre levő világítás szakáruház kínálatát, nincsen 6500K-s 13W kompakt fénycső. Van 8 és 20 W-os és ennyi.
A 20-as méretben pont passzol, a 8-as ofc jóval rövidebb mint a mostani 13-as.

Bele merjem rakni a 20W-osat? Nem olvad szét az egész?
Én a Philips Tornado-t ajánlom, nekem bevált.
 
Akkor az felejtős, 13W->20W nagyobb "tuning" ráadásul szerintem a Haquos lámpa kevésbé minőségi mint a Wave. :)

Viszont találtam kompak 13W-osban direkt növényes piros+fehér izzót (1 szál 6500K, 1 szál piros), mondjuk annak meg a lumenszáma még kisebb szerintem mint a sima 6500K-snak. :(
@keszalvo Viktor ledes izzóval használja, kérdezz rá nála! ;)
 
Csak azzal vigyázz, mert én is befürödtem egy ledessel, hogy túl széles volt.
Oké, akkor még egyszer írom: a stác ilyet használ. :) Ja és a fényereje mellett nem is melegszik úgy, mint a normál kompakt izzó. :)


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Oké, akkor még egyszer írom: a stác ilyet használ. :) Ja és a fényereje mellett nem is melegszik úgy, mint a normál kompakt izzó. :)


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
Nem azzal azzal, hanem úgy általában. ☺ A ledesek szélesebbek, csak teszteltet szabad venni. Korrekció vége.. ☺
 
Na megjött a 6500K-s 12W-os COB LEDes izzó, pöpec és elég bitang fénye van.

Alie*pressről rendeltem, nem is volt nagy összeg, valami 6 dollár.
Aki értelmes upgrade-et szeretne annak ajánlom. Méretre is passzentos.
Mailben dobok termék linket akit érdekel (attis.szanto@gmail.com), fórum moderálja ugye a webáruházakat. De itthon sehol nem láttam ilyet sajnos. GAban sem.
 
Most vagyok csőcsere elött és azon gondolkodtam, hogy de jópofa is lenne ha sikerülne mondjuk olyasmi kompakt fénycsövet találni mint amit pl. az ADA használ a Solar-hoz (8000K zöld spektrumú) csak mondjuk E27-es foglalattal.
Találkozott már valaki ilyennel? Létezik ilyen?
Sehol nem találtam google-n keresztül... :(
 
Utoljára módosított:
Én is most inkább erre a kompakt fénycsöves megoldásra gondolnék leginkább. Fénycső drága, bár tény, hogy philipsnek van 700 forintos fénycsöve ugyan olyan paraméterekkel, mint a 4000-es Sera. Úgyhogy, ha ez kikopik, olyanra cserélem. Hülye voltam, hogy nem olvastam rendesen utána, de már mindegy. A Sera árából 2 kompakt cső plusz foglalatok, hozzá kábelek és lengőkapcsolók is kijöttek volna. Kicsit barkácsolnom kell majd a fénycső mellett, ráadásul a gyárak E27-es foglalatból nem gyártanak 90 fokos hajlásszögűt,sem megfelelő talpazattal ellátottat, azért ez elég siralmas szerintem :D Ha jövő héten meglesz, majd írok hogy sikerült.
 
Sziasztok!

20L-es nano fölé tervezek kompakt égős világítást. Van számottevő különbség egy (nyilván e27) 6500k ~1200lumen LED égő (Tungsram) és egy ugyanilyen spec-el rendelkező kompakt fénycső (philips) között? Előnyök - hátrányok érdekelnének ( ha egyáltalán van a fogyasztáson kívül)
 
Back
Oldal tetejére