• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kokedama készítése

kedves @letsgodisco :) elkezdtem nézegetni a moha golyókat, s arra a döntésre jutototam kib*sz*tt jóóóóó :D :D :D (y)(y)(y)
Akadama és Keto keverékéből szeretném csinálni, Zoo med -es terrarium moss-t vettem hozzá... szárazföldi moha van :)
kell valami extra táp hozzá vagy nem?
 
kedves @letsgodisco :) elkezdtem nézegetni a moha golyókat, s arra a döntésre jutototam kib*sz*tt jóóóóó :D :D :D (y)(y)(y)
Akadama és Keto keverékéből szeretném csinálni, Zoo med -es terrarium moss-t vettem hozzá... szárazföldi moha van :)
kell valami extra táp hozzá vagy nem?

Ugyan nem én lettem megszólítva, de mivel én is készítettem ilyet (ahogy az fent is látható :) ) ezért válaszolnék én, aztán majd letsgo kijavít:
spaghnum a gyökérzet köré, hogy valami megtartsa a nedvességet, illetve én még használtam egy kis Tropicás növénytápot, amit a gombóc közepére szórtam. (Persze növényenként lehet eltérő "felépítmény" attól függően hogy az adott növénynek milyen igényei vannak. Pl letsgo a pozsgás gyökere köré nem rakott spaghnumot.)
 
Ugyan nem én lettem megszólítva, de mivel én is készítettem ilyet (ahogy az fent is látható :) ) ezért válaszolnék én, aztán majd letsgo kijavít:
spaghnum a gyökérzet köré, hogy valami megtartsa a nedvességet, illetve én még használtam egy kis Tropicás növénytápot, amit a gombóc közepére szórtam. (Persze növényenként lehet eltérő "felépítmény" attól függően hogy az adott növénynek milyen igényei vannak. Pl letsgo a pozsgás gyökere köré nem rakott spaghnumot.)
Aha, én egyébként nem tápoznám a legtöbb növényt, csak egészen minimálisan, mert félek gyorsan kinövik a golyót :) de így van, ahogy a Bence írja!
 
na kész az első mini :)
802481.jpg
 
a pici gombócok nagyon-nagyon könnyen kiszáradnak, figyelj majd erre!!
A kövirózsádnak persze mindegy (sőt), de a bonsaiok-nak annál kevésbé :))
 
jávai Zoomedes és fánlakott moha ment rá :)
kb 1 cm a tálka magassága...
a hagyományos vízbefullasztós locsolást is alkalmazom mellette :D
Azért majd vidd magaddal, amikor nyaralni mész, vagy szerezz neki egy külön bébiszittert :)) a bonsainak nekem most folyamatos lábvízben és kb 2350%-os relatív páratartalomban is túl melege van és száradnak az alsó levelei
 
Azért majd vidd magaddal, amikor nyaralni mész, vagy szerezz neki egy külön bébiszittert :)) a bonsainak nekem most folyamatos lábvízben és kb 2350%-os relatív páratartalomban is túl melege van és száradnak az alsó levelei
nemtudom... nekem eddig a szobámban voltak kint a bonsaiok. fél centis vízben állt a pogácsájuk.
nyaralni nem megyek... :(

Emers Jáva mohával nem próbálkoztál még?
nálam a Wabikusámban nől szépen, a haveromnál meg most voltam meglesni a paludáriumát, s lekaptam amikor nem figyelt felülről (oldalról be volt párásodva az üveg) ott a fán és a köveken nő eszméletlenül íme: :)
804534.jpg
804533.jpg
 
Back
Oldal tetejére