• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kokedama készítése

gondolom utánajártatok ti is és akkor megtaláltátok ezt
ez elvileg egy eredeti ada labdacs szétszedve

20100909205506971s.jpg

20100909205504c70s.jpg


forrás:
http://translate.google.com/transla...//pxyg.blog50.fc2.com/?tag=%D0%C9%A4%D3%C1%F0

The secret to ADA Wabi-Kusa? They are filled with rocks! - Plant Physiology & Emersed Culture - Aquatic Plant Central
 
igen, láttam, persze. Az is lehet, hogy ebben simán táptalajt meg sphagnum mohát teker rá a kavicsra :D
de szerintem több megoldás is van, mert volt ennél sarasabb is, amit szétszedtek valahol.
 
Hát sajna fejből nem tudom. Az oazis kerteszetben lőttük, direkt kokedamahoz néztük. (Persze csak szemre választottunk és nem biológiai, élettani megfontolásból. Ettől függetlenül vagy épp ezért a rendezői balnak szebb jövőt jósolok. A sziklakerti pozsgás nem biztos hogy értékelni fogja a napokig nedves sphagnumot. Lesz ami lesz ezt kisérletnek tudjuk be.) Egyébként egy kv-s cseszeben volt a magasabb növény és az akciós polcon volt ha jól emlékszem.

BTW a moha végül saját gyűjtés és nem GA-s rendelés, a talaj pedig keto, marcziéktól, amit egy kis tropicas táptalajjal túrbóztunk fel.

Most adunk a projektnek egy pár hetet aztán írok pár sort a fejleményekről. Addig még egy kép. Ezen talán jobban látszanak a magasabb növény levelei.
y7yqu9u4.jpg
 
a pozsgasoknak en nem tekerek sphagnumot -- igy tenyleg kicsit eros lehet a kihivas - kivancsi leszek mit csinal
 
Back
Oldal tetejére